Perfect
Ewa

Porzucona przez matkę Julia znajduje oparcie w domu przybranych rodziców, gdzie w atmosferze miłości rozkwita, wyrastając na piękną i pełną wdzięku młodą kobietę. Zostawszy nauczycielką, powszechnie lubianą i szanowaną przez mieszkańców rodzinnego miasteczka w Teksasie, stara się postępować zgodne z przyjętymi przez siebie zasadami i przekazywać dalej dobro, którego sama doświadczyła. Pewnego dnia w jej życiu pojawia się Zachary Benedict, wysoki, przystojny mężczyzna o surowych rysach. Ten aktor i reżyser filmowy, którego tocząca się od jednego do drugiego oscarowego sukcesu kariera zawaliła się w gruzy w momencie, gdy uznano go winnym morderstwa żony, po ucieczce z teksaskiego więzienia terroryzuje Julię i zmusza ją, by go zawiozła w góry Kolorado. Miłość spada na nich jak grom, ale na drodze do szczęścia i spokoju będą jeszcze musieli pokonać wiele przeszkód...

źródło opisu: http://www.proszynski.pl/

źródło okładki: http://www.proszynski.pl/

zabielka | 2015-04-28
Na półkach: 2015, Przeczytane, Ulubione
Przeczytana: 25 kwietnia 2015

Kolejna książka napisana w fantastycznym stylu autorki, ponownie się nie zawiodłam, :) Więc szczerze powiedziawszy nie mogę jej nie polecić. :) Nie brakuje w niej humoru, znajdziemy troszkę grozy i oczywiście Romansik kwitnie pełną parą. Martwi mnie tylko iż "zniknął" w pewnym momencie jeden z głównych bohaterów przez co nie wiem jak potoczą się jego dalsze losy. (z drugiej strony, mogę się spodziewać kto będzie bohaterem kolejnej części... :)
Główni bohaterowie, jeśli o nich już mowa, oczywiście rewelacyjnie nakreśleni. Nie da się ich nie lubić. :)
Czy jest to słodki romansik? -myślę że tak, i to jest w nim rewelacyjne. Polecam serdecznie, pozdrawiam i zmykam do dalszego czytania. :)

kaktusowaona71 | 2015-04-14
Przeczytana: 13 kwietnia 2015

Romans. Klasyczny. Współczesny. Piękny i wciągający od pierwszych stron. Słodki. Niektórzy uznają, że przesłodzony, ale to już po prostu taki typ literatury i albo się to lubi, albo nie. Ja uwielbiam.
Bardzo mi się podobał. Mimo, iż jest to rodzaj literatury lekkiej łatwej i przyjemnej, autorce udało się jednak przemycić kilka ważnych problemów, które moga skłonić czytelnika do zastanowienia przez chwilę. Mówię tu o analfabetyźmie w XX wieku oraz o systemie więzienniczym. Wszystko oczywiście podane jest w bardzo estetycznej i ujmującej formie.
Akcja jak zwykle bardzo szybka i ciekawa. Język barwny i plastyczny, a bohaterowie już na wejściu zdobywją szturmem sympatię czytelnika. Wspaniale mi się czyta większość dzieł tej autorki i jestem pod wrażeniem jej warsztatu.
W tej historii mamy w wątek romansowy, wpleciony również wątek kryminalny, który dodatkowo podgrzewa atmosferę. Dałabym chętnie dziesięć gwiazdek, ale niestety, w mojej opinii zakończenie zostało ujęte zbyt skrótowo i...

tatiasza | 2015-02-28

Super! Jeden z lepszych współczesnych romansów jakie czytałam. Ciężko się od niego oderwać. Pewne elementy są powtarzalne, jak w większości książek tej autorki. Tak jest i tutaj. Czyta się bardzo dobrze. Polecam:)

Ziraelka | 2013-01-04

Niesamowita książka!
Jeden z najlepszych romansów współczesnych!
Powieść przedstawia historię dziewczyny porwanej przez zbiegłego więźnia. Ich początkowa wrogość powoli zmienia się w głębokie uczucie, które wykracza daleko poza objawy syndromu sztokholmskiego. Romans jest wzbogacony o ciekawy wątek kryminalny, który jednak nie przesłania tego, co w tej książce najważniejsze - burzliwej relacji między parą głównych bohaterów.
Autorka ma wielki dar wywoływania ogromnych emocji. A miłość opisuje w piękny subtelny sposób.
Z całego serca polecam wszystkie książki Judith McNaught, ale tę - szczególnie!

xCarolinex | 2013-08-28

Książka łapie w swoje szpony i nie wypuszcza dopóki się jej nie skończy od momentu gdy Julie i Zack się spotkają. Jest przesycona namiętnością, a także inteligentnymi i trafnymi uwagami i ripostami. Czytałam ją z wielką przyjemnnością, a emocje przeżywałam razem z głównymi bohaterami. Opowieść dla niektórych może być zbyt idealna i przewidywalna.Z tego powodu myślę że Zachary Benedict na pewno nie podjąłby się ekranizacji tej książki ;)

Ulka | 2015-08-02
Przeczytana: 01 sierpnia 2015

Nadal uważam, że romanse historyczne Judith McNaught są lepsze. Nie potrafię tak konkretnie wskazać dlaczego, po prostu nastrój w tamtych drugich jest przeze mnie lepiej odczuwany.
Ta konkretna historia pod koniec mnie trochę nudziła, ale rozumiem, że autorka chciała przekazać coś ważnego ciągnąc pewne tematy więc ok.
Poza tym te wzmianki o gwiazdach :)

Polecam. Tę autorkę zawsze będę polecać, nie wyobrażam sobie aby ktoś był fanką romansów i nie znał Jej książek :) tak książek, bo jak się przeczyta jedną historię, szybko sięga się po kolejną ;)

Paulina | 2013-12-22

Romans współczesny, malutka zagadka kryminalna, do tego dawka humoru ?
Czyli coś co tygryski lubią najbardziej, najlepiej w jednej książce.
Książkę czytałam baaaaardzo dawno temu, kiedy byłam znacznie młodsza i wpadłam w nałóg czytania romansów. Pamiętam, że nie było nudno, że coś się działo, że szybko się czytało... zdecydowanie za szybko. Dla przypomnienia przeczytałam raz jeszcze i potwierdzam, że książka jest zarówno dla 16latki jak i dla 30 latki :)

Nawet ci, co nie lubią romansów będą w stanie polubić tą książkę :)

blackwidow_33 | 2014-10-23
Przeczytana: 20 października 2014

Jak zwykle nie zawiodłam się na Judith McNaught. Nie porwała mnie ta książką jak np. Raj, ale dostarczyła przyzwoitą dawkę wrażeń,iż nie odłożyłam jej na półkę. Mega pozytywny był powrót Matta i Meredith z Raju. Krótkie wzmianki, ale jednak jakieś. Historia głównych bohaterów była może nietuzinkowa, ale jak dla mnie zbyt cukierkowa. Mimo wszystko fajnie spędziłam czas z Zackiem i Julie.

atram | 2015-10-23
Na półkach: Ulubione, Przeczytane
Przeczytana: 23 października 2015

"Doskonałość", będąca drugą po "Raju" powieścią w cyklu "Kolejna szansa" to niewątpliwie perełka w swoim gatunku, wspaniały romans współczesny. Zalecam zachowanie odpowiedniej kolejności czytania, w przeciwnym razie można sobie popsuć radość z zagłębiania się w historię opisaną w pierwszej książce, obie te powieści są ze sobą odrobinę powiązane. "Doskonałość" to książka która pochłania czytelnika bez reszty. Ciekawa, nacechowana emocjonalnie fabuła, przepiękna historia miłości i ciekawy wątek kryminalny sprawiają, iż 600 stron przelatuje z prędkością światła, nagle pojawia się epilog i smutek, że to już koniec...

Magdalena | 2014-12-28

Jedna z najlepszych książek McNaught. Według mnie lepsza od ,,Raju". Naprawdę piękna historia, o prawdziwej miłości, przyjaźni ale także o niesprawiedliwości, bezradności i wybaczaniu. Chyba wszystkie możliwe emocje wywołała we mnie opisana w niej historia. Gorąco polecam wszystkim książki Judith! :)