Sharon Osbourne. Ekstremalna Autobiografia

Sharon Osbourne Extreme: My Autobiography
83-922507-5-3
Sharon Osbourne Biografia
Carla

Sharon Osbourne całe życie spędziła w warunkach ekstremalnych - dżungli rock and rolla i showbiznesu. Dzieciństwo przetrwała w spektakularnych przypływach i odpływach fortuny jej nieprzewidywalnego ojca, słynnego brytyjskiego menadżera zespołów rockowych Dona Ardena (zajmował się m.in. The Animals, ELO). W wieku 15 lat rzuciła szkołę by dołączyć do rodzinnej firmy, kursując pomiędzy rockową bohemą Londynu i Los Angeles lat 60. Jako dwudziestolatka odcięła się od rodziny i sama stała się legendarną menadżerką. Gdy spotkała bratnią duszę - Ozzy Osbourna, lidera Black Sabbath stworzyła z nim najbardziej niezwykłą i znaną dzięki programom MTV rockową rodzinę. Całe swe barwne życie opowiada z ciętym humorem i powalającą szczerością.

martfica m | 2015-10-11

Książka, która sprawiła, że zapałałam do Pani Osbourne sympatią, wkurzałam się na nią, nie mogłam jej zrozumieć, potem zrozumiałam, na końcu jednak zaczęłam ją podziwiać.
Nie trzeba być fanem show o rodzince "z piekła rodem" dwudziestego pierwszego wieku, ani nawet fanem Ozzy'ego. W historii Sharon znajdziemy przede wszystkim dość kontrowersyjne spojrzenie na miłość, osobiste przeżycia osoby związanej uczuciowo z uzależnionym, ale także - prosto z backstage' smaczne kąski dla fanów muzyki. Świat koncertów i nagrań z tej drugiej strony jest równie interesujący.
Elementem ciężkim do przełknięcia była na pewno próżność autorki atakująca mnie ze stron książki, doceniam jednak szczerość. Styl pisania jest - jak na osobę noszącą nazwisko Osbourne przystało - specyficzny. W pewnych momentach trochę zabijał moje zaangażowanie i zainteresowanie.

kroolu | 2016-01-08
Przeczytana: marzec 2013

Ach, ci Osbourne'owie! Z nimi naprawdę nie sposób się nudzić. Ozzy'ego czyta się genialnie, ale jego małżonce dużo nie brakuje do tego poziomu. Po takim zestawie opowieści czujemy się jakby ta szalona rodzinka była naszymi sąsiadami...

Vendie | 2011-06-02

uwielbiam Ją , więc dla mnie bomba. :)

kasiaMT | 2014-03-05
Przeczytana: 04 marca 2014

Po przeczytaniu tej książki zupełnie inaczej spojrzałam na Sharon i Ozzy'ego.
Zgadzam się z poprzedniczką - to nie jest śmieszna książka. Bez skrępowania opisuje po prostu wszystko...
Ciężko sobie wyobrazić, że życie może TAK wyglądać, a nieraz boleśnie doświadczyło Panią Osbourne. Bardzo duży wpływ miał na nią despotyczny ojciec, a potem szalony mąż. I choć nie było łatwo, a momentami wręcz tragicznie, bohaterka to też niezłe "Ziółko".
Biografia ta faktycznie pokazuje ile można znieść w imię miłości, ale również to że czasami ludzie są niejako zmuszeni to znosić.
Jedno moim zdaniem nie podlega dyskusji, Sharon Osbourne bardzo kocha swoją rodzinę, mimo tego nie uniknęła błędów wychowawczych i "małżeńskich".

Discordia | 2011-09-06
Na półkach: Przeczytane, 2011, Biografie
Przeczytana: 06 września 2011

Rodzina Osbourne'ów to nie tylko Ozzy. Stalowym filarem tej rodziny jest przede wszystkim troskliwa matka i waleczna żona Sharon.
Sharon w swojej autobiografii jest szczera aż do bólu. Nie boi się mówić o swoim srogim ojcu, usuniętej ciąży, trzech poronieniach a także uzależnieniu Ozzy'ego od alkoholu i narkotyków.
Książka wbrew wszelkim przypuszczeniom nie jest zabawna. Porusza wiele smutnych i dramatycznych wydarzeń z życia rodziny Osbourne'ów, przy których momentami łezka w oku się kręci.
Jednakże polecam przeczytać każdemu, gdyż na tych 323 stronach zawarta jest niesamowita historia, którą wymyślić mógł jedynie Bóg.

4wymiar | 2011-11-03
Przeczytana: 03 listopada 2010

czytałam ją w jęz. angielskim

EjTy | 2016-01-16
rudalke | 2015-08-28