Red Hot Chili Peppers. Kalifornizacja

978-83-60157-71-8
muzyka, Red Hot Chili Peppers
muzyka
michael

„Kalifornizacja” to kompletna biografia zespołu Red Hot Chili Peppers. Obejmuje 30 lat burzliwej kariery zespołu – od „skarpetkowych” początków po najnowszy album I’m With You. Fakty, ciekawostki, analiza zawartości płyt... Książka powstała w rezultacie bezpośrednich rozmów z muzykami, obserwowania ich koncertów i przekopania ton archiwów.

źródło opisu: http://www.inrock.pl

źródło okładki: http://ecsmedia.pl/c/red-hot-chili-peppers-kalifor...»

Book Emperor | 2015-12-19
Przeczytana: 19 grudnia 2015

Wszystko zaczęło się w 1983 roku w Kaliforni, kiedy to decyzją trzech uczniów z Fairfax Highschool, Anthony’ego Kiedisa, Hillela Slovaka, Jacka Ironsa i Michaela „Flea” Balzary’ego powstał zespół grający początkowo pod nazwą Tony Flow and the Majestic Masters of Mayhem. Częstym zjawiskiem w przypadku zespołów jakiegokolwiek gatunku jest zmiana składu. W przypadku chłopaków z Kalifornii pierwsze zmiany miały miejsce pięć lat od założenia kapeli. Wtedy to Slovak zmarł w wyniku przedawkowania heroiny, co pociągnęło za sobą odejście kolejnego członka, którym był Jack Irons. Od tamtego czasu zespół przeżywał wzloty i upadki, kontrowersja goniła kontrowersję. Niby nie powinno być w tym nic dziwnego, w końcu zespół powstał w latach kiedy należało wszystkiego spróbować. Najczęściej bez rozwagi.

I w tym momencie powinnam się już zacząć rozpisywać o książce. Bartosz Koziczyński włożył w tę książkę ogromny nakład pracy i czasu – to widać. W zasadzie nie jestem pewna czy powstała kiedykolwiek...

hoodzix | 2015-06-14

Do połowy książki nie mogłem się oderwać. Potem troszkę klimat siadł. Może dlatego, że więcej się działo, gdy byli młodsi? Ale polecam, szczegółów bardzo dużo. Widać, że autor się postarał :)

Nola | 2014-01-25
Przeczytana: 30 lipca 2009

Historia NAJLEPSZEJ KAPELI w jedym tomie, czy może być coś lepszego? :)

Bartosz Oszczęda | 2016-11-15
Na półkach: Przeczytane, Biografie
Przeczytana: 15 listopada 2016

Najlepsza biografia muzyczna jaką do tej pory przeczytałem!!! Uważam, że takie książki powinni pisać ludzie tacy jak Bartek Koziczyński. Wieloletni oddani fani zespołu, którzy widzieli niejeden koncert i odbyli niejedną rozmowę z muzykami.

Ta biografia to największa uporządkowana skarbnica wiedzy o Red Hot Chilli Peppers jaką możemy znaleźć na naszym rynku. Znajdziemy w niej opisy koncertów,analizę zawartości płyt, wypowiedzi muzyków na tematy wszelakie, innymi słowy - wszystko czego dusza zapragnie! Serdecznie polecam każdemu fanowi i entuzjaście Red Hotów!!!

Rene | 2016-04-20
Przeczytana: 20 kwietnia 2016

Rewelacja, widać że autor poświęcił książce czas i wysiłek, to czuć (tak jak w muzyce RHCHP).

Do ostatniej gwiazdki zabrakło jednej rzeczy, a w zasadzie wycięcia osobistych opinii nt. poszczególnych kawałków, do których autor ma oczywiście pełne prawo, jednak jak powszechnie wiadomo lepiej pozostawić to osobistym odczuciom czytelnika.

Poza tym świetna robota!

partyk | 2016-10-12

Obowiązkowa pozycja dla fanów RHCP.
Według mnie autor mógł pokusić się o więcej faktów z życia, ciekawych wątków i anegdot związanych z zespołem. Na uwagę zasługują zawarte w książce opisy powstania i znaczenia utworów z poszczególnych płyt, można dowiedzieć się ciekawych rzeczy i inaczej "spojrzeć" na dotychczasowo słuchane piosenki. Polecam.

Pabluno | 2014-12-24

Dużo bezpośrednich cytatów, szeroka analiza muzyki, ogólnie same pozytywy. Miałem tylko dwa problemy podczas lektury: odmiana nazwiska Frusciante, która mocno raziła i z którą wcześniej się nie spotkałem, a także pomyłki w nazwach własnych ( Aphex Twins ? ).

RockBookFan | 2014-11-17

Książka niesamowita, genialnie ukazuje wzloty i upadki, sytuacje miłe jak i smutne (np śmierc Hillela), ukazuje również każdego członka kapeli od początku, lecz też jak zmieniał się na przestrzeni lat. Książka świetna :)

Polecam ;d

Marlena Buczyńska | 2014-01-09

Świetna książka dla wszystkich, którzy interesują się historią zespołu, jednak brakowało mi jednek rzeczy: książka została wydana tuż przed koncertem RHCP w Polsce, szkoda, bo na końcu mogłaby znaleźć się relacja z niego.

Dobra, wyczerpująca biografia.