Zemsta

2011-10-01
2011-10-01
978-83-62252-46-6
Patrycja Zarawska

Podobała mi się. W końcu coś innego niż to co czytałam do tej pory. Niby żadne arcydzieło, ale miło spędziłam z nią czas czytając o blaskach i cieniach Hollywood.

Książka nie zaczynała się jakoś ciekawie, po 1 rozdziale miałam ją skończyć czytać, ale jakoś się przekonałam :) W książce jest wszystko zazdrość, zdrada, narkotyki, sława, prostytucja, momenty intymne a nawet inna orientacja :)

Z góry polecam jak ktoś lubi takie książki ;)

Z góry polecam jak ktoś lubi takie książki ;)

Książka dobra, dłuży się momentami, jednakże potrafi zaskoczyć.

Książka dobra, dłuży się momentami, jednakże potrafi zaskoczyć.

"Dwie siostry. Jedno marzenie. Lepsza bierze wszystko."

Znacie Sharon Osbourne? Tak, tak, to ta żona slynnego rockmana Ozzy'ego Osbourne'a. A dokładniej, Sharon jest brytyjską aktorką, ma trójkę dzieci: Aimee, Kelly i Jacka. Możecie ich znać z popularnego niegdyś programu na MTV "Rodzina Osbourne'ów". Po rozstaniu Ozzy'ego z zespołem Black Sabbath, Sharon została menadżerką męża. Jest ona też jurorką w amerykańskiej edycji "Mam Talent!". Postanowiła wykorzystać doświadczenie jakie zdobyła w showbiznesie i napisać książkę.

Margaret Michaels już jako mała dziewczynka marzyła o sławie, więc mając szesnaście lat opuściła rodzinny dom w Sheffield i udała się do Londynu, aby podbić serca tamtejszej społeczności. Niestety, jak to często bywa, nie wszystko szło po jej myśli. Mieszkanie miała malutkie a w nim nieznośną współlokatorkę, do tego wszystkie przesłuchania szły nie tak jak zaplanowała. Udało jej się jednak znaleźć pracę w barze, aby zarobić na utrzymanie. To właśnie tam poznała Derecka Stone'a. Przystojny, uroczy a przy tym niesamowicie tajemniczy mężczyzna. Wstrząsnął jej światem i sprawił, że nic już nie było takie same. Do czasu, aż zaszła w ciążę. Dereck uciekł z jej współlokatorką, zostawiając ją samą ze wszystkim na głowie. Na szczęście z odsieczą przybył jego niezastąpiony brat George, który wyciągnął Maggie z dołka.

Opowieść o Maggie to jedynie wstęp do historii. Tak naprawdę zaczyna się ona od jej dwóch córek: Chelsea, którą spłodził Dereck oraz jej młodszej siostry Amber, córki George'a. Margaret faworyzuje Amber i stara się zrobić wszystko, by jej ukochana córeczka zabłysnęła i pokazała światu na co ją stać. Niestety rolę w nowym serialu emitowanym przez BBC otrzymuje Chelsea, która nawet nie planowała wzięcia udziału w przesłuchaniu. Dziewczyny rosną, dojrzewają i obie chcą zostać światowymi gwiazdami. Tylko czy świat jest gotowy na przyjęcie ich obu? Świat showbiznesu jest niezwykle okrutny i nie obejdzie się łagodnie nawet z kochającymi się za młodu siostrami.

Sięgając po ten tytuł, nie spodziewałam się tak fantastycznej i porywającej historii. Książka dosłownie pochłonęła mnie, a ja z każdym kolejnym słowem byłam ciekawa jak życie Amber i Chelsa się potoczy. Dwie obiecujące, młode dziewczyny. Jedna od początku wspierana przez matkę, druga odstawiona na bok. Której się uda, a która pójdzie na dno. Na co dzień nie czytam żadnych pudelków, kozaczków i innych tego typu portali. Nie interesuje mnie życie gwiazd. Mam swoje i to nim staram się zająć. W tej książce jednak jest coś magnetyzującego, coś co sprawia, że chce się sięgnąć po więcej i zatopić w życie tych wyimaginowanych gwiazd.

Książka jest absolutnie dopracowana w każdym szczególe. Sharon dzięki swojemu doświadczeniu pokazała, jak życie przeciętnej osoby może się zmienić. W jednej chwili możesz być na szczycie, w drugiej natomiast na samym dnie. Osoby, którym ufasz, nie zawsze na to zaufanie zasługują, natomiast osoby, które często osądzamy, są wobec nas w porządku. Jako osoba popularna nie wiesz kto jest w stosunku do Ciebie fair a kto nie. W tym świecie fałsz, obłuda i seks są drugą jednostką monetarną.

Uważam, że książka Sharon spodoba się każdemu. Po jej lekturze na pewno w troszkę inny sposób możemy spojrzeć na celebrytów. Ich życie ma naprawdę bardzo dużo plusów, ale chyba jeszcze więcej minusów. Jeżeli więc jesteście ciekawi debiutu żony Ozzy'ego jak najszybciej sięgnijcie po ten tytuł!

Recenzja z bloga: mipropiabiblioteca.blogspot.com napisana dla portalu zaczytajsie.pl

"Dwie siostry. Jedno marzenie. Lepsza bierze wszystko."

Jeśli szukacie pikantnej lektury opowiadającej o świecie celebrytów, to nowa propozycja z Wydawnictwa Telbit, czyli Zemsta pióra Sharon Osbourne na pewno spełni Wasze oczekiwania. Pisząc tę książkę i kreując jej bohaterów, Sharon podobno w dużej mierze wzorowała się na autentycznych historiach. Jako żona Ozzy’ego Osbourne’a, siłą rzeczy musiała poznać kulisy branży rozrywkowej, oraz realia tego światka od kuchni. I w sumie autentyzm mocno daje się wyczuć już od pierwszych stron – zarówno fabuła, jak i psychologia postaci pozwalają wierzyć zapewnieniom, że mamy do czynienia z czymś więcej, niż tylko kreacją literacką.

Zemsta jest ciekawą i dobrze napisaną powieścią obyczajową, której dużym atutem jest galeria interesujących postaci. Książkę czyta się lekko i przyjemnie, momentami jest straszno, momentami zabawnie. Ze względu na pikantne sceny, nadaje się do kategorii +18, oczywiście w dziale literatura dla pań, ale tego już chyba łatwo się domyślić po okładce. :)

Margaret Michaels, to zwykła dziewczyna pochodząca z robotniczej rodziny. Urodziła się i dorastała w skromnych warunkach, ale zawsze czuła się kimś ulepionym z lepszej gliny. Jako nastolatka zapragnęła wyrwać się do wielkiego świata, zaistnieć, zostać gwiazdą… Jej życiowym mottem była piosenka Killer Queen, która de facto opowiada o luksusowej prostytutce, ale zakładam że młoda Maggie o tym nie wiedziała (istotnie była wówczas niewinną i nieco naiwną osóbką). W końcu uciekła z rodzinnego miasteczka i zamieszkała w Londynie, gdzie ze wszystkich sił starała się zrealizować marzenie o gwiazdorstwie.

Najogólniej mówiąc, Maggie całą swoją postawą doskonale oddaje sens powiedzenia “mieć parcie na szkło”.

Pomimo ogromnej determinacji, raz po raz słyszała, że co prawda jest ładna, lecz brak jej tego czegoś i wielkie role ją omijały. Ostatecznie zachodząc w nieplanowaną ciążę z szemranym typkiem który ją zostawił, przedzierzgnęła się w Margaret Stone, stateczną panią domu i żonę pana Georga Stone’a. Tutaj też musiała zakończyć pogoń za sławą, lecz pałeczkę w tej sztafecie przekazała swoim córkom, głównym bohaterkom powieści.

Chelsea i Amber Stone pod względem charakterów różnią się diametralnie, ale też – co przez większą część powieści pozostaje dla nich tajemnicą – wcale nie są siostrami biologicznymi. Nie chciałabym tu wchodzić w tę zawiłą rodzinną historię, dość powiedzieć, że Margaret przez całe życie faworyzuje młodszą latorośl, czyli Amber. Chelsea to nieodrodna córka swojego prawdziwego ojca, czarującego lecz niemoralnego i nieprzewidywalnego Dereka, którego życie upływa na oszustwach oraz różnych lewych interesikach. Obie siostry zostaną celebrytkami światowego formatu, lecz Chelsea zdecydowanie dzięki swojej charyzmie i osobowości, a Amber… no cóż, choć bez wątpienia utalentowana, sławę zapewnią jej skuteczne starania Margaret, która spełni się w roli managera.
Niepokorna Chelsea zmierzy się z ciemną stroną sławy, narkotykami i imprezami, raz po raz będąc na okładkach plotkarskich czasopism, zaś grzeczna Amber znajdzie się w centrum hollywoodzkiego blichtru, jako uwielbiana gwiazda Oscarowych komedii romantycznych i kochanka najlepszego producenta…

Przyznam, że ja osobiście sympatyzowałam za “złą” Chelsea, chyba właśnie dlatego, że jest to postać tak bardzo wyrazista, naturalna i szczera. Amber pozostaje lalunią w złotej klatce, produktem kreowanym przez sztywną mamusię – choć później wyrwie się z pod jej wpływów, to wrażenie jakoś do niej przylgnęło.

Sharon Osbourne od niepamiętnych czasów zawsze kojarzyła mi się tylko i wyłącznie, jako żona sławnego rockmana Ozzy’ego. Nawet nie wiecie jaka zaskoczona byłam widokiem książki jej autorstwa. Po „Zemście” nie spodziewałam się rewelacji, bo w końcu co taka kobieta może wnieść nowego w literaturę. No właśnie może, i to wiele. Z czystym sumieniem mogę powiedzieć, że ta powieść daje świeższe i racjonalniejsze spojrzenie na świat i życie Hollywoodu o którym tak często marzymy.

Margaret Michaels już jako dziecko marzyła o sławie i życiu w świetle reflektorów, dlatego podjęta przez nią decyzja w wieku szesnastu lat, o tym by wyjechać do Londynu i spełnić marzenia, nie była niczym strasznym i ciężkim. Jednak nic nie przychodzi łatwo. Wiążąc się z Derekiem Stonem i zachodząc z nim w ciążę przekreśla raz na zawsze swoje marzenia i plany. Kiedy chłopak dowiaduje się o przyszłym dziecku ucieka i zostawia Margaret samą, no może nie do końca. Z pomocą przychodzi jej George – brak Dereka z którym, w późniejszym czasie wiąże się i pobiera. Zaraz później rodzi się pierwsza córka - Chelsea, którą mężczyzna traktuje jak własną, a po niej druga – Amber. Życie Marg nabiera sensu i już planuje przyszłość dziewczynką – jej niespełnione sny o sławie, mają stać się marzeniami córek. Od samego początku to Amber jest jej faworytką, i to w niej pokłada największe nadzieje. Jednak szczęście bywa przewrotne, i to Chelsea dostaje główna rolę w popularnym serialu. Ale w świecie Hollywood nie ma nic stałego, a role szybko mogą się odwrócić. Czy tak właśnie będzie? Przekonajcie się sami.

Od tej książki nie można się oderwać. Dosłownie. Czyta się ją jednym tchem i z wypiekami na twarzy. Sharon oddała idealnie, powtarzam idealnie klimat współczesnego świata show-biznesu i reguły jakie tam panują: Zabij, albo sam daj się zabić. Widać, że autorka wie o czym pisze, widać nie raz była świadkiem zdarzeń jakie nam serwuje w książce. Bohaterowie są realni, bez przerysowań a świat w jakim zostali obsadzeni wcale nie jest bajeczny. Wręcz przeciwnie. Pomiędzy luksusem, wygodą i pieniędzmi, kryje się zło – narkotyki, przemoc i alkohol.

Fabuła jest dopracowana, klarowna i pełna nieoczekiwanych zwrotów akcji. Język w jakim powieść jest napisana, można określić dwoma słowami: dosadny i wulgarny. Dzięki temu historia jest bardziej wiarygodna. Już od pierwszych stron czytamy jak łatwo można zboczyć z prawidłowej drogi i wpaść na nierówną ścieżkę, pełną bólu i cierpienia, nie tylko w nas samych, ale i w innych dzięki naszym czynom. Siostry Stone pieknie pokazują do czego może doprowadzić niezdrowa rywalizacja i iście do celu po trupach. Za to plastyczne przedstawienie należą się Sharon owacje na stojąco.

Musze wspomnieć jeszcze o oprawie graficznej. Jest to swego rodzaju żart od autorki: śliczny róż, drogie perły i modny pantofelek przysłaniają nam brutalny świat Hollywoodu. Za tym pięknem, kryje się drugie dno które odkrywamy bardzo późno, a wyjście z bagna w jakie możemy się przez to wpakować wcale nie jest łatwe. W lekturze nie znalazłam ani jednego błędu ortograficznego czy stylistycznego, co tylko utwierdza mnie w tym, że Telbit to jedno z najlepszych wydawnictw.

Czy polecam? Oczywiście, że tak. Komu? Każdemu, bez wyjątku. Historia napisana ręką Sharon Osbourne ukazuje życie sław od kuchni. Realistyczne opisy i proste dialogi, sprawiają, że od książki nie można się oderwać. Mimo iż większość z was pomyśli: Ot, przecież to tylko fikcja, od razu wam mówię: Może i to faktycznie fikcyjna przygoda sióstr, ale w dużej mierze tak właśnie teraz wygląda życie w blasku fleszy.

Ocena: 5+/6
larysa-recenzje.blogspot.com

Kiedyś Sharon Osbourne była mi znana tylko jako żona Ozzy’ego, bo też czemu miałabym się interesować jej życiem? Jednak kilka lat temu miałam przyjemność czytać jej autobiografię i z każdą stroną mój podziw i szacunek do niej wzrastał. Dlatego kiedy zobaczyłam, że napisała książkę, wiedziałam, że muszę po nią sięgnąć. Okładka może trochę zmylić, róż, but na obcasie i perły mogą sugerować romans. I przyznam szczerze, że sama się romansu spodziewałam. Ale przeczytać musiałam, czym by to nie było. Ciekawość co też Sharon stworzyła była silniejsza niż niechęć do romansów. Zaczęłam więc czytać, i zostałam bardzo pozytywnie zaskoczona. Bo może i romans się tu przewija, ale ta książka nie ma nic wspólnego z romasidełkami o niczym i przesłodzonymi szczęśliwymi zakończeniami. Sharon pokazuje nam brutalny świat Hollywood z drugiej strony, tej gdzie wszystko przestaje być idealne. Gdzie piękne suknie i nieszczere uśmiechy są zdejmowane, a na ich miejsce wchodzi zazdrość, zawiść i chęć dążenia do celu nawet po trupach. Dodam jeszcze, że historia oparta jest na wieloletnich doświadczeniach autorki, chociaż bohaterowie są wymyśleni.

Margaret Michaels zawsze marzyła o tym, żeby zostać gwiazdą. Dlatego w wieku lat szesnastu opuszcza rodzinny dom i rusza do Londynu, gdzie mają spełnić się wszystkie jej marzenia. Jednak nie wszystko układa się tak, jak sobie zaplanowała. Na domiar złego wiąże się z miejscowym złym chłopcem, Derekiem Stonem, który znika, gdy tylko okazuje się, że Maggie jest w ciąży. Z pomocą przychodzi jej George, brat Dereka. Niechęć do niego stopniowo przeradza się w przyjaźń, aż w końcu doprowadza ich do małżeństwa. Rodzi się Chelsea, którą George zawsze traktował jak własną córkę. Jakiś czas później rodzi się im druga córeczka, Amber. Dziewczynki rosną, a Margaret już myśli o tym, jakie kiedyś będą sławne i kochane przez cały świat. I jest bardzo zdeterminowana, żeby do tego doprowadzić. Swoją uwagę skupia na Amber, Chelsea za bardzo przypomina jej Dereka. Los jednak bywa przewrotny i to Chelsea dostaje główną rolę w popularnym serialu dla młodzieży. Jednak w świecie show-biznesu nic nie trwa wiecznie, i role jeszcze nie raz się odwrócą.

Od tej książki nie można się oderwać. A to dzięki temu, że Sharon pisze tutaj o tym, na czym zna się najlepiej. Fabuła i bohaterowie wydają się tak realni, jakbyśmy czytali prawdziwą historię. Ale któż mógłby lepiej opisać ten świat, niż kobieta, która siedzi w nim od dziecka. To nie jest miła, lekka i przyjemna historia. Przygotujcie się do wejścia w ten brutalny świat pełen luksusu, blichtru, seksu, przemocy i narkotyków, gdzie jedyną świętością są pieniądze i wpływy. A autorka nawet przez chwilę nie zamierza upiększać świata, który nam pokazuje. Język i opisy są dosadne i wulgarne, ale to tylko czyni książkę bardziej wiarygodną.
Patrząc na to z tej strony, nie dziwne, że siostry Stone trochę się w tym świecie pogubiły. Siostrzaną miłość zastąpiła zazdrość o osiągnięcia tej drugiej. Niezdrowa rywalizacja sprawiła, że dziewczyny zapomniały o tym, jak bardzo kochały się w dzieciństwie. Matka, zamiast wspierać i służyć dobrą radą, dąży do spełniania własnych ambicji, powoli przez to niszcząc własne córki i swoje relacje z nimi.

Polecam każdemu, kto chciałby zobaczyć jak wygląda życie sław za kulisami. A jeśli ktoś też marzy o takim życiu, ciekawa jestem czy po tej lekturze nie zweryfikuje swoich marzeń. Bo czy jest tu czego zazdrościć? To, że mamy tu do czynienia z fikcją literacką nie zmienia faktu, ze właśnie tak w dużej mierze wygląda Hollywood od kuchni. Naprawdę warto sięgnąć po „Zemstę”. Bardzo ciekawa i wciągająca lektura!

Nie za ciekawie jest żyć w czymś cieniu, prawda? Nie za ciekawie jest, kiedy starasz się jakoś wybić, a wszyscy to odbierają jako przejawy masochizmu. Sharon Osbourne nie musi udowadniać nikomu, że ma smykałkę do życia gwiazd i jako wieloletni menadżer świetnie sobie radzi. Tym razem pokazuje, że pisanie książek równie sprawnie jej idzie.

Amber Stone od małego marzyła o byciu gwiazdą, w przeciwieństwie do siostry Chelsea, której taki świat nie interesował. W przekonaniu matki, Margaret, to właśnie Amber zasługuję na taką szansę. Kiedyś bliskie siostry co raz to bardziej oddalają się od siebie, kiedy to brutalny świat show biznesu wybiera raz jedną, raz drugą. "Dwie siostry. Jedno marzenie. Lepsza bierze wszystko."

Podobało mi się. Pod postacią zwykłej rodzinnej przepychanki ukryty jest bezlitosny i okrutny świat show biznesu, który tak dobrze zna autorka. Historia napisana jest tak, że nie tylko odsłania toksyczność złego wychowania, ale też wpływ pieniędzy i sławy na rodzinne kontakty. Mówiąc o złym wychowaniu mam na myśli faworyzowanie dzieci. Dla Margaret Amber jest idealnym dzieckiem, to rozwojem jej kariery się zajmuje, a starszą córkę od najmłodszych lat wiecznie strofuje. Powoduje to nie tylko kiepskie kontakty matka-córka, ale też siostra-siostra, bowiem każda chce być lepsza i zdobyć władzę, sławę i pieniądze. Między nimi nastaje niezdrowa rywalizacja, która powoli niszczy przyjaźń łączącą ich w czasie dzieciństwa. Innym ciekawym aspektem jest show biznes. Raz jesteś na topie, ludzie kochają cię, nastolatki chcą być takie jak ty, by za chwilę we wszystkich tabloidach ostro krytykowano najmniejszy błąd.

Książkę czyta się błyskawicznie. Wyjątkowo zaskakujące jest to, że tak sprawnie wciąga od pierwszego momentu. Napisana prostym, miejscami nieco wulgarnym językiem, jak dla mnie świetnie oddaje realia zdobywania sławy i niespełnionych ambicji. Bo gdzie leży granica ingerowania w dziecko, żeby zaspokoić własne pragnienia? Może nie błyskotliwa, ale bardzo ciekawa, przyjemnie skonstruowana historia zachęca do sięgnięcia. Warto się z nią zapoznać.

Amber Stone od małego marzyła o...

Sharon Osbourne - żona gwiazdy rocka Ozzy'ego Osbourne jest aktorką, która najczęściej grała... samą siebie (siedem filmów na osiem figurujących w jej filmografii),zasiada w jury amerykańskiej wersji "Mam talent!", próbuje też sił jako pisarka. W 2005 roku wydała autobiografię (w Polsce ukazała się w 2008 roku),zaś w 2010 roku światło dzienne ujrzała jej powieść pt. "Zemsta" - polska edycja w 2011 roku.

Debiutująca autorka poświęciła swoją książkę tematyce na której zna się najlepiej, czyli showbiznesowi. Akcja powieści rozpoczyna się w roku 1976, kiedy to młoda dziewczyna z angielskiej prowincji przyjeżdża do Londynu aby tam zrobić karierę jako aktorka. Margaret Michaels jest niezwykle zdeterminowana i zrobi niemal wszystko aby osiągnąć sukces - niestety nie udaje się jej zawojować londyńskich teatrów, wikła się w romans z przystojnym lecz zupełnie nieodpowiedzialnym Derekiem Stone, który porzuca ją kiedy okazuje się, że Maggie jest w ciąży. Z opresji ratuje ją brat Dereka George, który proponuje dziewczynie małżeństwo i staje się ojcem dla maleńkiej Chelsea. W niedługim czasie rodzina powiększa się o jeszcze jedną córeczkę - Amber.
Margaret, która zmuszona była porzucić marzenia o aktorskiej karierze postanawia je spełnić poprzez jedną z córek - wybór pada na młodszą córkę, jednak zbieg okoliczności sprawia, że rolę w młodzieżowym serialu otrzymuje nie Amber a Chelsea. Staje się to pierwszym większym zgrzytem we wzajemnych relacjach sióstr Stone oraz, chociaż nikt sobie wtedy nie zdaje z tego sprawy, początkiem wieloletniej wojny pomiędzy Chelsea i Amber, w której niebagatelną rolę odgrywać będzie Margaret. Na kartach książki możemy śledzić burzliwe koleje losu obydwu kobiet, na tle brytyjskiego i amerykańskiego show biznesu - poznajemy historię wzlotów i upadków, ciężkiej pracy, samotności w blasku reflektorów i bezwzględnych reguł rządzących filmowym światkiem. I cały czas towarzyszy czytelnikowi pytanie - czy Amber i Chelsea zdołają jeszcze kiedyś się pogodzić, znaleźć wspólny język i zapomnieć o wzajemnych pretensjach?

Książkę czytałam niemal jednym tchem. To ogromna zasługa barwnego języka, wciągającej i szybkiej akcji oraz bohaterów - żywych i prawdziwych. Nie ma tu podziału na zdecydowanie dobrych i zdecydowanie złych (no, może jeden taki czarny charakter się znajdzie) - jak w życiu. Autorka świetnie zna środowisko o którym pisze i jest to widoczne w jej powieści. Opisuje mechanizmy kierujące artystycznym światkiem gdzie wpływy niejednokrotnie są ważniejsze niż talent, gdzie zakulisowe intrygi mogą w jednej chwili wynieść kogoś na szczyt lub strącić na samo dno piekła, a najważniejsze decyzje podejmowane są nie w dyrektorskich gabinetach lecz w zaciszu sypialni. Autorka nie szczędzi pikantnych opisów, jednak, co trzeba podkreślić, nie jest to tylko "sztuka dla sztuki"lecz wynikają one z akcji powieści.

Wydaje mi się, że książka Sharon Osbourne to ciekawa pozycja, szczególnie dla tych, którzy z zazdrością patrzą na hollywoodzkie gwiazdy spacerujące po czerwonym dywanie - bo może tak naprawdę nie ma im czego zazdrościć?

Sharon Osbourne w Polsce znana jest przede wszystkim z tego, że jest żoną i menedżerką Ozzy`ego Osbourna. Wraz z rodziną wzięła udział w reality show ,, Rodzina Osbourne`ów” , jest jurorką w amerykańskim ,,Mam talent” oraz aktorką. Jest córką Dona Ardena, wpływowego menedżera który oprócz swoich sukcesów zawodowych zasłynął z swoich brutalnych metod stosowanych zarówno w życiu zawodowym jak i prywatnym. Tak na marginesie polecam poczytać trochę o tym mężczyźnie w Internecie, można dowiedzieć się wielu ciekawych i jednocześnie smutnych i tragicznych historii o stosunkach Sharon z ojcem.
Sharon Osbourne napisała ,,Zemstę” w oparciu o własne obserwacje świata show biznesu.
Część pierwsza książki opisuje losy Margaret ,,Maggie” Michaels młodej i ambitnej dziewczyny, której największym marzeniem jest stać się sławną. W wieku 16 lat postanawia wyjechać do Londynu, by zacząć robić karierę. Jednak los nie jest dla niej łaskawy, na wszystkich castingach na które chodzi słyszy, że brakuje jej ,,tego czegoś”, by zarobić pieniądze na opłacenie mieszkania zatrudnia się jako kelnerka w barze. Tam poznaję przystojnego Dereka, który łamie jej serce porzucając ją gdy dziewczyna zachodzi w ciąże. Margaret postanawia się zmienić, porzucić nadzieję o swojej karierze, wychodzi za mąż, rodzi dwie córki i całkowicie oddaje się ich wychowaniu .
Uważa, że młodsza córka ,,z prawego łoża” Amber ( którą wyraźnie faworyzowała) jest stworzona do tego by być sławną i uwielbianą. Na pierwszym castingu do serialu telewizyjnego to nie ułożona i spokojna Amber zachwyciła ludzi z branży a jej starsza i pyskata siostra Chelsea( nie ulubienica mamy),która notabene nawet nie brała udziału w castingu. Ale obok jej temperamentu nie można było pozostać obojętnym. Marzenia Margaret się spełniają, niestety nie tak dokładnie jak by ona tego chciała. Serial z udziałem Chelsea staję się hitem w Wielkiej Brytanii a ona sama staję się w bardzo młodym wieku gwiazdą. Jej siostra natomiast skupiła się na rozwijaniu telnetu wokalnego i po wydaniu płyty ona również odnosi wielki sukces. Droga na szczyt jest niewyobrażalnie trudna, wyboiska i pełna pułapek. A obie siostry Stone zmierzają w jednym kierunku… Hollywood. Gdy tam docierają okazuję się, że idealny świat ma wiele wad. W show biznesie panują bezwzględne reguły i choć obie stają się największymi gwiazdami na świecie, czy są szczęście?
Historia opowiedziana w książce jest bardzo ciekawa, rozwija się przez wiele lat i nawet przez moment nie jest nudna. Poznajemy nie tylko pożądany i wielki świat show biznesu, pełny intrygantów, nieszczerych pochlebców, oszustów ale również to co dzieje się gdy zgasną światła reflektorów, kim naprawdę są ludzie z pierwszych stron gazet, co siedzi w ich psychice. Życie osób które z jednej strony mają wszystko: świetną pracę, są znani i podziwiani, mają pieniądze dzięki którym nie muszą się martwić opłaceniem rachunków a z drugiej są odizolowani od ,,zwykłego świata”, żyją pod ciągłą presją.
,,Zemstę” czyta się bardzo dobrze, przede wszystkim z powodu wspomnianej wyżej fabuły ale również przyczynia się do tego język jakim posługuję się Sharon. Podobała mi się również to, że jest bardzo dosadna w opisach, pokazuję tą mroczną stronę Hollywood bez upiększeń i przemilczeń.
Dobrze wykreowani bohaterowie to kolejny plus książki. Ciekawe osobowości, różnorodne i skomplikowane charaktery, spojrzenie na świat i życie bohaterów na przestrzeni lat. Sharon Osbourne przy opisie sióstr Stone posłużyła się przeciwnościami, starsza z nich jest odważna, szalona, zdeterminowana, wie czego chce, natomiast młodszą trzeba prowadzić za rączkę, jest uległa i podatna na wpływy. Mama dziewczyn jest kobietą twardą, umiejącą sobie poradzić z przeciwnościami losu . Autorka pokazuję jak na przestrzeni lat zmieniał się charakter kobiet, przez co niejednokrotnie ich zachowania zaskakują czytelnika.
Warto sięgnąć po tę książkę, nie jest to pozycją trudna w odbiorze, autorka ma lekki styl, opisy są intrygujące a dialogi ciekawe. Niewątpliwym plusem tej lektury jest fakt, że Sharon Osbourne zna świat który opisuję od podszewki.
POLECAM!

• Powieści i inne