Jak... kochać się jak gwiazda porno. Opowieść ku przestrodze.

Wydawnictwo: Wojciech Marzec
How To Make Love Like A Porn Star
978-83-927215-4-3
literatura faktu

Autobiografia najsłynniejszej gwiazdy filmów porno. Nieprawdopodobna i szokująca opowieść, bestsellerowa pozycja New Jork Timesa. Pierwsza w Polsce książka tak otwarcie poruszająca tematy tabu - seks, skandale i tajniki branży erotycznej. Poznaj najciemniejsze sekrety gwiazd Hollywood, naucz się jak to się robi na planie filmowym. Dowiedz się, dlaczego nie należy brać narkotyków przed wyjściem do pracy i jak wygląda praca, do której wychodzisz o osiemnastej. Sprawdź, jak żyje dziewczyna, która zarabia tysiące dolarów w ciągu godziny. Najważniejszą częścią tej niezwykłej autobiografii jest nadzieja, że można wejść na sam szczyt nawet wtedy, gdy jest się na dnie. Przejdź przez wszystko - śmierć, uzależnienie, romanse, zdrady, upokorzenie, miłość. I pamiętaj - to prawdziwa historia...

Jenna Jameson - największa gwiazda filmów dla dorosłych, absolutna, żywa legenda pornografii, a obecnie ikona popkultury. Wystąpiła w około stu produkcjach filmowych, pojawiła się na ponad trzystu okładkach magazynów, nie tylko erotycznych. Gadżety sygnowane jej imieniem można kupić na całym świecie - począwszy od erotycznych figurek, na limitowanej, ekskluzywnej serii słynnych gitar Jackson skończywszy. Użyczyła swego głosu w grach i kreskówkach, została bohaterką komiksu, a jej seksowny głos może zabrzmieć jako dzwonek w telefonie. Jej woskową podobiznę można obejrzeć w słynnym muzeum Madame Tussauds - jest pierwszą i jedyną aktorką z branży erotycznej, którą uhonorowano w ten sposób. U szczytu sławy i popularności zdecydowała się zakończyć karierę, której zwieńczeniem stała się ta książka.

Betty | 2014-01-20

Jest to jedna z moich ulubionych książek, i nie dlatego, że ma sporo opisów scen erotycznych, ale dlatego, że ma formę biograficzną i niektóre rzeczy są opisane w sposób nieco dosadny, a nawet zaryzykowałabym stwierdzenie, że naturalistyczny. Niektóre osoby pewnie będą brały poprawkę na tę książkę, biorąc pod uwagę, kto jest jej autorem. Ja również miałam małe opory przed jej kupnem, ponieważ nie uwłaczając autorce, nie jest ona osobą najbardziej obiektywną, ale koniec końców myślę, że nie chodziło tu o wyimaginowany, rozdmuchany obraz branży porno, ale jej rzeczywisty kształt i fakty, a któż inny przedstawi to najlepiej, jeśli nie gwiazda w w.w branży? Ponad to książkę szybko i łatwo się czyta, mimo iż jest dosyć sporym tomiskiem ;)Polecam :)

TomKwa | 2013-10-20
Na półkach: Przeczytane, Ulubione, Posiadam, 2009

"Odbyt służy do srania a nie do ruchania" - Jenna Jameson

Myślisz o porno to masz przed oczami Jenne Jameson, najbardziej rozpoznawalną i wpływową kobietę w historii tej branży filmowej.Powiem szczerze na premierę książki w Polsce czekałem z wielką niecierpliwością,a jak ją już kupiłem to się nie zawiodłem.Biografia zawiera wszystko co moim zdaniem powinna zawierać właśnie taka książka czyli opis dzieciństwa, lata młodzieńcze,relacje z rodziną (bardzo ale to bardzo szczegółowe),oraz początki i okres świetności w branży porno.Jenna w swojej biografii niczego nie ukrywała wszystko co ją cieszyło smuciło, denerwowało opisała jak najbardziej szczegółowo bez pominięcia żadnego szczegółu.Książka też służy czytelnikom(w tym wypadku czytelniczkom),tym że jeśli nie jesteś do końca pewna tego że chcesz to robić po prostu tego nie rób, bo może to dla ciebie skończyć tragicznie.Sama książka wydaje się dość obszerna,ale to tylko złudzenie bo co nie powinno dziwić zawiera dużo zdjęć,...

Kamelinium Apogeum | 2010-02-27
Na półkach: Przeczytane, Własne

Pornografia. Temat tabu.. A gdby tak.. Napisać o tym wszystkim książkę? Z jej zaletami i najgorszymi wadami? Z ogromnymi pieniądzmi, wielkim światem i narkotykami w tle?? tego właśnie podjęła się Jenna Jameson- kobieta, w której było więcej mężczyzn niż w Statule Wolności. Wyszło szokujące dzieło, które nie pozwala się potępić za gorący temat. Co ja pchnęło? Dlaczego? Z barku szacunku do własnego ciała?? odpowiada na wszystkie, nawet najskrytsze pytania.. Warto się zapoznać tym bardziej, że książka zawiera tez cenne rady. I dla pan i dla panów.. Zdjęcia, wywiady... szkoda tylko, że nie dołączali płyt DVD..

Garbaty-Aniol11 | 2014-09-28
Przeczytana: 28 września 2014

Wspomnienia ikony popkultury, kobiety o której śniły tysiące mężczyzn na całym świecie, myślisz porno, masz na myśli blondwłosą piękność.
To Jenna wyciągnęła filmy dla dorosłych na szersze wody, to jej nazwisko rozpropagowało porno i to ona stała się jego pierwszą niepisaną gwiazdą.
Opisuje cienie a także blaski (których jest zdecydowanie mniej) jakie spotkały ją w całym życiu, nie wstydzi się mówić o swoich osobistych tragediach, rozczarowaniach, problemach z uzależnieniami. Odsłania kulisy pornobiznesu, który bardzo często kojarzy się z połączeniem przyjemnością i łatwymi pieniędzmi.
Polecam tę prawdziwą historię, która bez ogródek zmieni Wasze spojrzenie na ten specyficzny biznes jak i pokaże że porażki uczą nas pokory.
Plus za bardzo ciekawe, kolorowe fotografie naszej gwiazdy, wykonane specjalnie do tej publikacji.

Monika | 2010-07-03
Na półkach: Posiadam, Przeczytane, Ulubione
Przeczytana: 2009 rok

seks, drugs & rock'n'roll - czyli to o czym czytam z przyjemnością ;)))))

pawelr | 2012-04-27

Z pewnością jedna z najlepszych książek biograficznych z jakimi się spotkałem. Życie największej gwiazdy porno było tak niesamowite i ekscytujące, że każdy kolejny rozdział pochłaniałem z coraz większymi wypiekami na twarzy. Mimo, że sprawia wrażenie ogromnej księgi na tygodnie czytania - czyta się bardzo szybko. I to nie tylko ze względu na doskonałą treść, ale także pełno zdjęć, kartek z pamiętnika, wywiadów i dziesiątek innych ciekawostek. To prawdopodobnie zasługa Neil'a Strauss'a, natomiast niesamowite życie Jenna zawdzięcza samej sobie.

Jovita8989 | 2014-03-03

Ciekawa lektura, chyba pierwsza na rynku książka dająca taki wgląd w branżę porno. Czytało się ją fajnie, nie powala jednak tak, jak się spodziewałam. Biografia Jenny jest ciekawa, ale stereotypowa do bólu (śmierć matki, nieobecny ojciec, gwałt we wczesnej młodości,toksyczne związki itp. - no ale ciężko ją winić za to że miała takie a nie inne życie). Autorka jest szczera do bólu, czasami wręcz naturalistyczna w swoich opisach, ale w złym świetle stawia przede wszystkim innych, rzadko siebie. Czytając tę książkę, często miałam wrażenie że Jenna ma bardzo wysokie mniemanie o sobie, a przy tym nie grzeszy inteligencją (a wierzcie mi że jestem ostatnią osobą która by miała uprzedzenia do kobiety tylko na podstawie tego że gra w porno). Bardzo mnie ciekawiła ta książka, i byłam wcześniej bardzo pozytywnie nastawiona do Jenny, ale po przeczytaniu mój entuzjazm nieco osłabł. Co nie zmienia faktu że "Jak ... kochać się jak gwiazda porno" to niewątpliwie ważna, interesująca i...

asia | 2013-12-01

Bardzo dobrze napisana. Wciąga już od pierwszych stron.

DoVoTa | 2012-08-09
Przeczytana: 2009 rok

Dla mnie rewelacyjna książka. Mogłam przejśc przez życie gwiazdy porno ,a tak naprawdę dziecka,które nie miało matki, dziewczynki która była ładna i przez to inne dziewczyny były o nią zazdrosne i kobiety która musiała przeżyc śmierc najbliższej przyjaciółki. Dla mnie Jenna jest wrażliwa i delikatna a zarazem musi byc bardzo twarda i opanowana żeby grac w filmach dla dorosłych. Polecam

Łukasz Chrzanowski | 2015-08-12

Szczerze jestem zawiedziony książką. Zdaje sobie sprawę, że sex przyciąga bez względu na to czy będzie pokazany w TV, książce czy na stronach wwww. Ale książki mają skłaniać do przemyśleń oraz pokazywać nowe punkty widzenia. A nie być krzykliwym g....wen, którego celem jest przyciąganie jak największej ilości ludzi. Szkoda pieniędzy na tą pozycję. Jest masa fajniejszych oraz konstruktywniejszych pozycji.