Głos jako narzędzie. Materiały do ćwiczeń emisji głosu dla osób pracujących głosem i nad głosem

Wydawnictwo: Hartigrama
978-83-7134-351-3
poradniki
Maja

Wiele osób pracujących głosem cierpi na choroby gardła i krtani, ponieważ nie wiedzą, jak korzystać z głosu i o niego dbać. Anna Walencik-Topiłko pokazuje, w jaki sposób ćwiczyć głos i dlaczego należy to robić. Na początku w przystępny sposób opisuje budowę narządów mowy i omawia najczęściej spotykane choroby. W drugiej części książki znajduje się bogaty zbiór ćwiczeń oddechowych, ćwiczeń słuchu i narządów mowy.

Foniatrów i logopedów z pewnością zainteresuje rozdział „Diagnoza głosu” i zamieszczona w nim „Karta badania głosu”. Dla nich również autorka przygotowała wiele cennych porad.

lena411 | 2013-10-28
Maja | 2010-08-30