Blade Runner II. Dzień rozliczenia

Seria: Mistrzowie SF i Fantasy
Wydawnictwo: Amber
The Edge of Human
Adam

Sarah Tyrell, właścicielka produkującej androidy Korporacji Tyrella, wzywa do Los Angeles Deckarda, aby odnalazł i zniszczył szóstego replikanta. W kartotekach policyjnych nie ma wzmianki o nieuchwytnym zbiegu, którego istnienie zagraża Korporacji, ponieważ może stać się dla ONZ pretekstem do likwidacji niewygodnego przedsiębiorstwa. Rozpoczyna się dramatyczny pościg - nikt nie wie, kto jest owym szóstym androidem...

MANI3K | 2014-04-12
Na półkach: Przeczytane, 2014
Przeczytana: 11 kwietnia 2014

Skończyłem dopiero za drugim podejściem, za pierwszym przerwałem mniej więcej w połowie.
Czyta się całkiem nieźle, jednak patrząc przez pryzmat pierwowzoru to już niestety nie to samo i sporo brakuje do owego pierwowzoru

Mateusz | 2015-02-03

Nie czytałem pierwowzoru więc możliwe ze moja ocena jest bardziej obiektywna :>. Bez problemu dotrwałem do końca.

armo | 2015-09-07
Przeczytana: 1997 rok
JCK | 2011-12-16
Przeczytana: 2009 rok
Sequel „Blade Runnera”

Arcydzieło kinematografii science fiction, film „Łowca androidów”, jest filmem kompletnym i całkowitym i w żadnym wypadku nie prosił się o kontynuację. Literacki pierwowzór, „Czy androidy marzą o elektrycznych owcach?” Philipa K. Dicka (nie mylić z „The Blade Runner”, książką Alana E. Nourse) zresztą też nie. Kontynuacja taka jednak powstała.