Przyjaciółki

Wydawnictwo: Oficyna Wydawnicza Graf
Bosom Friends
83-85806-09-1
Barbara

Z okładki: Joanna i Molly - przyjaciółki na dobre i złe - poznają legendę związaną z siedzibą rodu Ashbych. Nad starym zamkiem ciąży od wieków klątwa rzucona przez tajemniczego mnicha. Dziewczęta, zaintrygowane zagadką, nawet nie przypuszczają, że właśnie im uda się ją rozwiązać. Ale zanim to nastąpi muszą jeszcze wpaść na trop zaginionego kuferka i zaznać wielu innych przygód, które choć...

Z okładki:
Joanna i Molly - przyjaciółki na dobre i złe - poznają legendę związaną z siedzibą rodu Ashbych. Nad starym zamkiem ciąży od wieków klątwa rzucona przez tajemniczego mnicha. Dziewczęta, zaintrygowane zagadką, nawet nie przypuszczają, że właśnie im uda się ją rozwiązać. Ale zanim to nastąpi muszą jeszcze wpaść na trop zaginionego kuferka i zaznać wielu innych przygód, które choć odmienią ich życie, nie zniweczą przyjaźni.

źródło opisu: Okładka

źródło okładki: Barbara BBKZ - zdjęcie własne na potrzeby LubimyCzytac.pl

AnnaSikorska | 2017-12-14

W życiu czasami zapominamy, że na wypowiadane słowa powinniśmy bardzo uważać, a jeszcze bardziej na pragnienia i marzenia, ponieważ mogą się one spełnić. Nie ma nic złego w realizacji snów o lepszej przyszłości, jeśli są dla nas dobre. Czasami te spełniające się marzenia przerastają nas i przerażają. Między innymi o tym dowiadujemy się z książki „Przyjaciółki” brytyjskiej pisarki Angelii Brazil.
Akcja powieści toczy się w dwudziestowiecznej Anglii. Trójka rodzeństwa traci opiekunów (ojca i macochę). Nowa sytuacja zmusza ich do całkowitego przebudowania swojego życia. Urszula (najstarsza) pracuje w biurze jako maszynopisarka, Joanna zostaje pensjonarką w szkole, do której dotychczas normalnie uczęszczała, a brat trafia do biura wujka, gdzie pod okiem zarządcy ma szkolić się na prawnika. Pan Brown (zarządca w biurze wuja) jest jednak bardzo antypatyczną postacią, przez którą chłopak coraz bardziej zniechęca się do i tak nielubianego zawodu. Pewnego dnia ucieka…
Joanna jako dawna...

IzkaKocha Książki | 2013-01-23