Angela Brazil

brytyjska pisarka, twórczyni współczesnej literatury dziewczęcej, nastawionej bardziej na rozrywkę, niż moralizatorstwo. Jako pisarka zadebiutowała stosunkowo późno, bo w wieku 37 lat (1905 rok), ks... brytyjska pisarka, twórczyni współczesnej literatury dziewczęcej, nastawionej bardziej na rozrywkę, niż moralizatorstwo.


Jako pisarka zadebiutowała stosunkowo późno, bo w wieku 37 lat (1905 rok), książką A Terrible Tomboy. Wcześniej, zainteresowana walijską mitologią, pisywała na jej temat dla lokalnych gazet. Popularność przyniosła jej druga książka, z roku 1906, The Fortunes of Phillipa. Cechą charakterystyczną i odróżniającą ją od współczesnych jej pisarek jest fakt, że nie tworzyła serii książek. Każda z jej powieści stanowi odrębną całość i żadna z nich nie doczekała się swojej kontynuacji.

W Polsce, z książek Brazil znane są trzy - Złote szkolne czasy (Jean’s Golden Term), Przyjaciółki (Bosom Friends), Najmilsze dziewczątko (The Nicest Girl in the School) oraz Opowieści złotych lat.
pokaż więcej
Wszystkie Poza moją biblioteczką W mojej biblioteczce Pokaż książki znajdujące się:
Przyjaciółki
Przyjaciółki
Angela Brazil

5,89 (9 ocen i 2 opinii)
Przyjaciółki
Autor:
Z okładki: Joanna i Molly - przyjaciółki na dobre i złe - poznają legendę związaną z siedzibą rodu Ashbych. Nad starym zamkiem ciąży od wieków klątwa rzucona przez tajemniczego mnicha. Dziewczęta, zai...
czytelników: 37 | opinie: 2 | ocena: 5,89 (9 głosów)
Złote szkolne czasy
Złote szkolne czasy
Angela Brazil

6,4 (20 ocen i 0 opinii)
Złote szkolne czasy
Autor:
Czy każda dwunastolatka lubi chodzić do szkoły? Janeczka ma na ten temat swoje, dosyć oryginalne zdanie. Przecież podróżując po Europie z ciocią i wujkiem też można się dużo nauczyć i wiele zobaczyć....
czytelników: 40 | opinie: 0 | ocena: 6,4 (20 głosów)

Wywiad z autorem

Chciałbyś zadać pytanie swojemu ulubionemu autorowi?
Dołącz do grupy „Rozmowy z autorami” i zaproponuj pytania, my zorganizujemy wywiad.

Dyskusje o autorze

2
43
28
Tylu naszych czytelników chce przeczytać książki tego autora.
Tyle osób przeczytało książkę tego autora.
Tyle książek tego autora znajduje się w naszej bazie.

Fani autora (0)

Lista jest pusta

Czytelnicy (43)

Powiązane treści
Doktor Dolittle i Cudaczek Wyśmiewaczek w domenie publicznej

Jak co roku pierwszego stycznia do domeny publicznej przeszła twórczość kolejnych artystów. Wśród nich od tego roku są Hugh Lofting, autor książek o Doktorze Dolittle i Julia Duszyńska, twórczyni „Cudaczka-Wyśmiewaczka”.


więcej
więcej powiązanych treści
zgłoś błąd zgłoś błąd