Heidi grows up
838556005X
Tritten Charles, Heidi, dorastanie
Alicja

Pewnego wieczoru, około godziny dziewiątej, na dworcu w Lozannie wysiadła z pociągu drobna, nieśmiało wyglądająca dziewczynka. Przystanęła na chwilę i rozejrzała się dokoła oszołomiona. U jej stóp stała walizka i zwinięty w rulon pled, a pod pachą trzymała futerał ze skrzypcami. Heidi - bo tak miała na imię - przyjechała z małej wioski Dorfli położonej wysoko w Alpach. Mieszkał tam w starym...

Pewnego wieczoru, około godziny dziewiątej, na dworcu w
Lozannie wysiadła z pociągu drobna, nieśmiało wyglądająca
dziewczynka. Przystanęła na chwilę i rozejrzała się dokoła oszołomiona. U jej stóp stała walizka i zwinięty w rulon pled, a pod pachą trzymała futerał ze skrzypcami. Heidi - bo tak miała na imię - przyjechała z małej wioski Dorfli położonej wysoko w Alpach. Mieszkał tam w starym domu jej dziadek wraz z doktorem. Obaj
pragnęli, aby Heidi zakończyła edukację w dobrej szkole.
Została więc wysłana - kosztem wielkich wyrzeczeń - na modną pensję, którą ukończyła właśnie jej przyjaciółka Klara. Podróżowały dotąd razem i gdy pociąg jeszcze sapał i dyszał parą, Klara wychyliła się z okna i uśmiechnęła. Była tak świetnie zorientowana w szkolnych
sprawach, że Heidi gorąco pragnęła, aby przyjaciółka
pozostała z nią jeszcze jeden semestr. Być może starsza
dziewczynka odgadła te myśli, bo ze wszystkich sił starała się być pogodna i mówiła tak głośno, by zagłuszyć hałas lokomotywy...

źródło opisu: fragment utworu

źródło okładki: własne

Tu już nie mamy doczynienia z malutką pięcioletnią , dziewczynką o kręconych gęstych i ciemnych włosach . A z poważną , ale nadal wesołą i zakręconą damą ;) Nowe znajomości , przyjaciele , a może ... miłość co dalej się stanie z Heidi ? Przeczytajcie , bo ja wam nie powiem ;)
POLECAM !!!

koniaralisa13 | 2015-10-24
Przeczytana: 24 października 2015

Opinia zaznaczona jako spoiler. Pokaż ją.

Heidi na pensji poznaje przyjaciółkę Jamy z którą przyjeżdża do Dziadka na wakacje... Przyjeżdża również z Frankfurtu Klara z ojcem.Po 2 latach nauki Heidi zostaje nauczycielką w szkole w Dorfli. Rezygnuje też z namówień Klary i nauczyciela muzyki aby kształciła się dalej w tym kierunku w Paryżu. Po 2 latach pracy w szkole Heidi przekazuje swoją posadę w ręce Jamy i bierze ślub z Piotrkiem, na który przychodzi cała wioska i przyjeżdża Klara a także młodsza siostrzyczka Jamy....<3 Jeżeli jesteście ciekawi co jeszcze się działo gorąco zapraszam do lektury...!!!!!! Polecam czytelnikom w każdym wieku!!! :)

doxy89 | 2015-11-16
Przeczytana: 2003 rok

Heidi mieszkająca u swojego dziadka w Alpach dorasta, ma już kilkanaście lat. Dalsze jej losy pełne humoru i wzruszeń zaciekawią nastolatki.

Imhere | 2016-07-16
Przeczytana: 23 czerwca 2002