Nowy mąż dla mamy

Tłumaczenie: Izabella Korsak
Wydawnictwo: Nasza Księgarnia
Ein Mann für Mama
rodzina, dzieci

Su ma kłopoty z rodzicami, którzy postanawiają się rozejść. Życie z babką i cioteczną babką wkrótce staje się tak nieznośne, że Su postanawia znaleźć mamie nowego męża. Niekoniecznie dobrze się do tego zabierając...

źródło okładki: Skan własny (MW)

ira | 2011-12-04
Przeczytana: 1990 rok

Świetna książka dla młodzieży, z przymrużeniem oka opisująca perypetie życiowe pewnej rodziny - tak nieprawdopodobnej, że aż typowej.
Rodzice Su rozstają się, więc Su, jej mama i jej starsza siostra przenoszą się do domu babki Su i jej siostry.
Babka Su, zwana generałem, jest apodyktyczną staruszką nie znoszącą sprzeciwu. Jej siostra wypowiada się prawie wyłącznie poprzez wygłaszanie mądrych przysłów. Nietrudno zatem zrozumieć, że Su desperacko próbuje znaleźć dla swojej mamy nowego mężczyznę - byle tylko opuścić ten dom wariatów...
Zabawna, ciepła, prawdziwa. :)

Zuzanna Chlebicka | 2015-04-04
Przeczytana: 2014 rok

Fajna książka o przeżyciach Su-głównej bohaterki.

Sanna | 2013-02-21

Jedna z ulubionych książek dzieciństwa, którą czytałam tyle razy, że mogę ją niemal wyrecytować... Dzieciaki ponad wiek bystre i dojrzałe, ale tak to już często w książkach dla dzieci bywa ;) Znakomita rozrywka, podoba się czytającym w każdym wieku!

Fragile | 2011-11-15

przezabawna, ciepła opowieść