Uwieść anioła

Tłumaczenie: Agnieszka Dębska
Cykl: Huxtable Quintet (tom 4)
Wydawnictwo: Amber
Seducing an angel
romans
Dark-Side

Piękna kusicielka pada ofiarą miłosnego fortelu w czwartej powieści z cyklu, który wyniósł największą obok Amandy Quick gwiazdę romansów historycznych na szczyt amerykańskich list bestsellerów. Dobrze urodzony, bajecznie bogaty i spragniony jej bardziej niż jakiekolwiek innej kobiety – takie zalety musi posiadać mężczyzna, którego Cassandra Belmont wybierze na swojego kochanka. Małżeństwo i miłość nie wchodzą w grę: Cassandra jest wdową i nie zamierza ponownie wychodzić za mąż. Chce tylko sprawić, by zakochał się w niej najbardziej pożądany kawaler w Londynie. Co okazuje się niezwykle łatwe... Jednak znacznie trudniej będzie Cassandrze uniknąć nieprzewidzianych sideł własnej intrygi….

| 2017-01-17
Na półkach: Tylko dla Pań, Przeczytane

Z tego, co pamiętam czytało się dobrze, ale po 5 miesiącach nie pamiętam nawet imienia głównego bohatera, zapamiętałam jednak to, że bohaterka chciała grać twardą sztukę, a społeczność plotkowała, że zabiła męża siekierą. To nie wróży dobrze książce, bo jeśli jest dobra, to powinna bardziej mi zapaść w pamięć. W każdym bądź razie wspominam jeszcze fakt, iż On był zbyt doskonały, bo w odpowiedzi na jej propozycję zostania jego płatną utrzymanką dał jej do zrozumienia, iż nie interesuje go płytka, fizyczna znajomość. On chciał czegoś więcej... (co zazwyczaj jest domeną kobiet). Niestety dalszego rozwoju akcji nie pamiętam, dlatego daje 6 gwiazdek.

Kachusek | 2014-11-04
Przeczytana: 04 listopada 2014

Jak zwykle nie rozczarowałam się romansem historycznym pani Balogh :) Wartka akcja, świetne pióro, powiązanie z poprzednimi bohaterami choć można też czytać jako odrębne opowiadanie.

eve | 2015-02-15
Przeczytana: 15 lutego 2014

Wszystkie trzy siostry lorda Mertona wyszły już za mąż. W tej książce jest jego kolej. W tej serii autorka wymyślała za każdym razem jakąś intrygę w połączeniu pary w związek małżeński. Tym razem też wykazała się pomysłowością. Wiemy że Merton jest młody, mądry i urodziwy. Ma wielkie powodzenie na salonach a jednak kobieta, która oczaruje jego serce to nie debiutująca dziewczyna tylko wdowa oskarżona o zabójstwo swojego męża. Pomysł fajny, książkę czyta się dobrze jednak brak jej polotu i szybko się ją zapomina.

Gabrysia | 2011-05-02
Przeczytana: 03 czerwca 2012

Czwarty tom z nowej serii Mary Balogh o rodzeństwie Huxtable. Bardzo wciągająca.

Becioch | 2017-01-16
susan4 | 2016-12-31