Sezon na panny młode

Cykl: Sezon na Panny Młode (tom 1) | Seria: Romans Historyczny
Wydawnictwo: Amber
The bridal season
Wanda

Piękna śpiewaczka Letty Potts bywała już w opałach, lecz po raz pierwszy popadła w prawdziwe tarapaty. Musi uciekać z Londynu. I oto nadarza się okazja wyjazdu na wieś. W posiadłości, w której zaszywa się Letty, nikt nie podejrzewa, kim jest naprawdę i jaką tajemnicę skrywa - nikt oprócz oszałamiająco przystojnego sir Elliota...

źródło opisu: opis z okładki

źródło okładki: zdjęcie autorskie

Piękna, atrakcyjna młoda śpiewaczka Letty Potts bywała już w opałach w takich i popadła w tarapaty znowu ucieka nagle do Londynu. Ku temu to się nadarza już okazja, że musi wyjechać na wieś. W tej uroczej posiadłości tam się zaszywa, gdzie naprawdę i jaką ona tajemnicę ukrywa. Poznaje markiza sir Elliota, który skradł jej serce zakochana bez pamięci w nim jest planuje rychły, szybki ślub.

Lubię coś lekkiego, fajnego poczytać i ta lektura nie wymagała dużej koncentracji, była świetna po prostu historia miłosna Letty i Elliota ciekawie pokazana.
"Sezon na panny młode" jest romansem fajnym, przyjemnym zaskakuje i wciąga, mnie zaskoczył bardzo.
Chętnie przeczytałam, autorka napisała swoją książkę w dobrym stylu.

Kyouri | 2011-09-30
Przeczytana: 30 września 2011

Romanse są dla mnie lekturą do odstresowania się, tak zwanego "odmóżdżenia", zwykle na jeden wieczór. W przerażającej większości pisane według tego samego schematu, chyba z założenia nie mają zaskakiwać. Dlatego jeśli już znajdę jakiś, który sprawi mi przyjemną niespodziankę, jstem gotowa wystawić mu ocenę bardzo dobrą. Choć z niewielkim minusem.
Oczywiście, że wszystko musi się szczęśliwie zakończyć. Oczywiście, że po drodze będą perypetie. Jednak jeśli nie mają mnie znudzić, muszą być opisane lekko, zabawnie i do tego bez scen erotycznych co pięć stron. Tu trafiła się jedna, co absolutnie wystarczyło. Zdecydowanie wolałam swobodne dialogi, które powinny być kwintesencją dobrego romansu.

Sakarya | 2013-12-23
Przeczytana: 23 grudnia 2013

Kolejna pozycja Pani Connie Brockway, która udowodniła, że ta kobieta jest niesamowita. Świetnie się czytało i ciężko było się oderwać (nie czytam zbyt szybko i znów zarwałam nockę).
Dwudziestopięcioletnia Letty Potts jest nieślubną córką służącej i pewnego arystokraty. Wychowywana przez kochającą matkę i ojczyma iluzjonistę w scenerii teatrzyków, wśród samych artystów, wyrosła na zdolną aktoreczkę, nie do końca jednak potrafiącą wyrazić silne emocje na scenie. Gdy w wieku 19 lat straciła matkę, a ojczym z rozpaczy rzucił scenę, nawiązała znajomość z Nickiem Sparkle, oszustem i złodziejem. Początkowo oboje skutecznie okradali młodych dandysów, trwoniących pieniądze na karty, kobiety i alkohol, jednak gdy Nick wpadł na pomysł okradania starszych, samotnych kobiet, Letty postanowiła zakończyć nieuczciwe życie. To jednak nie pasowało dawnemu jej wspólnikowi - bez uroczej i zdolnej Letti nie udałoby mu się wkradać w łaski londyńskiej socjety. Najpierw szantażem i groźbą, potem...

Aktorka Letty ucieka przed swoim byłym wspólnikiem. Nie chcąco zostaje wzięta za lady Agathę, zubożałą damę urządzającą wesela. Chce jak najszybciej ruszyć w dalszą drogę, lecz jednocześnie szkoda jej panny młodej, która w tym weselu pokłada wielkie nadzieje. Letty zaprzyjaźnia się z tą rodziną, ale także nie jest jej obojętny miejscowy sędzia. Tymczasem jej tropem podąża były partner.

Całkiem zabawna historia. Czyta się ją lekko i przyjemnie. Samo zakończenie jak z bajki o Kopciuszku. 1 tom cyklu.

Dorota Piękna | 2015-11-22

romansidło, na nudne wieczory może być

Klaudia Sowa | 2015-01-20
Przeczytana: 17 października 2014

Connie Brockway ukazała mi się w nieco innej scenerii. Zazwyczaj jej bohaterkami są panienki z dobrych domów, wykwintnej śmietanki towarzyskiej, które poszukują męża - a właściwie to jest ich celem życiowym. Natomiast w tej książce, odkryłam zupełnie co innego.
Letty jest śpiewaczką i pomimo, że jest córką dżentelmena - jej samej dużo brakuje do zachowania grzecznej panienki. Ponadto ma skłonność do pakowania się w ogromne tarapaty.
Nic więc dziwnego, że bilet lady Agathy jest dla niej wybawieniem - wreszcie ucieknie od Nicka z którym oszukiwała wielu ludzi. Tam jej na pewno nie znajdzie.
Jednakże sprawy się komplikują, kiedy Letty uświadomi sobie, że pociąga ją Elliot, który może odkryć jej tajemnicę...
Polecam tę książkę. Dlaczego? Jest zabawna, wciągająca, napisana prostym językiem, ciągle coś się dzieje... Więc jeśli lubicie Connie Brockway to koniecznie sięgnijcie po tę książkę!

Donnas | 2014-11-23
Na półkach: Przeczytane, Posiadam, 2014
Przeczytana: 23 listopada 2014

Sympatyczna książka z happy endem. Kilka razy się uśmiechnęłam, wzruszyłam. Kochane postacie i piesek Mikrus (Pimpuś?).
Nie jest to literatura wysokich lotów, ale w sam raz na odstresowanie, coś wesołego i beztroskiego.

Ariana | 2014-03-25

Zabawna i ciekawa. Miło czytało się tą książkę. Zainteresuje czytelnika o ile lubi romanse historyczne.

EmaxDomina | 2018-04-09
Na półkach: Przeczytane, Romans