Lord of Falcon Ridge
romans, literatura kobieca
ilowena

Jeśli młoda kobieta potrafi osiągnąć swe cele, stosując takie metody, że z niezłym skutkiem mogłaby konkurować z żyjącym sześć wieków później Macchiavellim, jeśli nawet potwór z Loch Ness był rodzaju żeńskiego, to może feminizm wcale nie narodził się w naszych czasach? Cleve, przygarnięty przez Wikingów były niewolnik, który prawdę o swym pochodzeniu poznaje z powtarzających się regularnie od jakiegoś czasu dziwnych snów, ma wypełnić niezwykle ważną misję. Jako poseł normandzkiego króla musi doprowadzić do małżeństwa jego syna, księcia Williama, z irlandzką księżniczką Chessą. Nie jest to łatwe zadanie, na Chessę ostrzy sobie bowiem zęby książę Yorku Ragnor, a i sama księżniczka ma zgoła inne plany i za nic na świecie nie chce z nich zrezygnować. Stan książki bardzo dobry-.

Martoonia | 2014-12-29
Przeczytana: 27 grudnia 2014

Ostatnia książka z cyklu „Wiking”, do którego powróciłam po dość długim czasie. Kobiety to ponoć uparte stworzenia, a jeśli ma się do czynienia z księżniczką Chessą, to ta teoria staje się bezsprzeczną rzeczywistością. Cleve i Chessa – on się broni, a ona uparcie dąży do przodu. Cleve robi jeden krok do tyłu, a Chessa za to dwa do przodu. Ogólnie ciekawa książka, często zmienia się akcja, pierwsza część lepsza, w drugiej nie podobało mi się połączenie romansu historycznego z wątkiem czarodziejskim, jednakże to subiektywne odczucie, w ostatecznym rozrachunku z całą pewnością polecam

aleksawesola | 2013-11-24
Przeczytana: 03 sierpnia 2013

Niestety ksiazka calkowicie nie przypadla mi do gustu. Generalnie nie jestem fanka tej epoki, ale wciaz mozna przeczytac jakies dobre ksiazki rozgrywajace sie w tym czasie. Niestety ta do nich nie nalezy... Prymitywne abyczaje i slownictwo, bardzo ciezko utozsamic sie z glowna bohaterka, a jej wybranek nie wydaje sie byc imponujacym mezczyzna.

Justa | 2013-09-30
Przeczytana: 29 września 2013

Szczerze mówiąc nie powaliła mnie. Cieszyłam się kiedy ją skończyłam i prawdopodobnie nie sięgnę więcej po książkę tej autorki.

Karolina | 2012-07-06
Przeczytana: 05 lipca 2012

Wątek czarodziejski nie przypadł mi do gustu, nie jestem przekonana do tego aby łączyć aż taką fantastykę z romansem historycznym, natomiast pierwsza część jak najbardziej udana!