Margo. Niebezpieczna wyspa

literatura dziecięca
Agora
2009-01-01
2009-01-01

Okładka książki Zbrodnia w operze Katarzyna Gacek, Gaja Grzegorzewska, Joanna Jodełka, Janusz Onufrowicz, Robert Ostaszewski, Alek Rogoziński, Anna Rozenberg, Maciej Siembieda, Grzegorz Skorupski, Bartosz Szczygielski
Zbrodnia w operze Katarzyna Gacek, Ga...
Okładka książki Komiks i My - 6 Robert Konsztat, Zygmunt Kowal "Zeke", Andrzej Krawczyk (autor komiksów), Janusz Onufrowicz, Jerzy Ozga, Łukasz Pawlak, Mieczysław Skalimowski, Mikołaj Spionek, Grzegorz Weigt, Krzysztof Wyrzykowski, Sławomir Zajączkowski
Komiks i My - 6 Robert Konsztat, Zy...

Książka bardzo ciekawa powinna spodobać się młodszemu czytelnikowi bo jest tak samo nie ograniczona jak jego wyobraźnia.

Książka nie jest zła, wręcz przeciwnie - jest pełna radości. Odważna Margo porywa nas w swój własny, pełen magii świat. Przy czytaniu tej książki jako dziecko, oczyma wyobraźni widziałam wszystkie walki, postacie i krajobrazy. Tak samo jest teraz, mimo że już małą dziewczynką nie jestem. Lubię do niej wracać, bo najbardziej w książkach cenię to, jak świat został wykreowany. A tutaj wyszło to znakomicie.

Świetna książka mojego dzieciństwa polecam nie tylko młodym czytelnikom :-)

Świetna książka mojego dzieciństwa polecam nie tylko młodym czytelnikom :-)

Obiecałam siostrzeńcowi, więc przeczytałam. I tyle. Nigdy więcej nie chcę widzieć tej powiastki na oczy. No głupie po prostu:)

Książka ta mnie szczerze rozbawiła. Literatura typowo dla dzieci w wieku 10-13 lat. :)

Jedna z najgorzej ilustrowanych książek jakie ostatnio widziałam. Zgroza!
Fabuła niestety mnie nie porwała i mimo niezłego pomysłu pozycja zostawia wiele do życzenia.

Jedna z najgorzej ilustrowanych książek jakie ostatnio widziałam. Zgroza!

Zakupiłam tę książkę z myślą o prezencie dla młodej osoby z rodziny bo teoretycznie to książka dla dzieci. W mojej opinii nie nadaje się ona ani dla dorosłych ani dla dzieci. Postacie są sztuczne, dialogi wymuszone, a cały pomysł na książkę wydumany i taki trochę na siłę.
Tytułowa Margo, to mała dziewczynka, porwana przez panów Pinka i Ponka do zamku złej Monamany, pilnowana przez pingury - dziwne krzyżówki międzygatunkowe w których lubuje się autor. Dziewczynkę ratuje dzielna babcia Jola łącząca w sobie cechy pomysłowego konstruktora-wynalazcy i niepokonanego komandosa...
Punktem na korzyść dla tej pozycji są dobre ilustracje oraz odnośniki tłumaczące skomplikowane słowa używane przez autora.

Jest to wspaniała książka polecam!

Jest to wspaniała książka polecam!

Książka, którą dostałam na gwiazdkę. Wcześniej nie wiedziałam, że istnieje, więc nie wiedziałam, czego mam się spodziewać. Muszę jednak powiedzieć, że mnie oczarowała. Czytałam ją dwa razy i za każdym z równie zapartym tchem, choć trzeba przyznać, że historia jest dość absurdalna. Margo oczarowała mnie swoją prostotą, ale także pomysłowością. Po prostu ją pokochałam. A babcia! Któż by nie chciał mieć takiej babci? Wspaniali bohaterowie w nietuzinkowej opowieści. Polecam wszystkim, bo przy czytaniu ma się niezła frajdę.

• 2011
  • Dzieciństwo