Teodozja i Węże Chaosu

Theodosia and the Serpents of Chaos
978-83-237-7858-5
Teodozja, powieść
nikalil

Pochmurna i zimna Anglia, wielkie Muzeum pełne zabytków sprzed tysiąca lat, tajemnice i intrygi polityczne, starożytne plagi, klątwy i czarne moce, sekretne stowarzyszenia i szpiedzy. A obok tego starożytny Egipt ze swymi cudnymi zabytkami i starożytna magia - wszystko to widziane oczami malej dziewczynki. Konflikty międzynarodowe grożące wybuchem wojny, niebezpieczeństwo czające się w starożytnych przedmiotach, fascynujące odkrycia archeologiczne, muzealne tajemnice i eksponaty żyjące własnym życiem. Opętany kot i zwariowana rodzina naukowców, w której wszystko wywrócone jest do góry nogami. Jak jest to ze sobą powiązane i jaka role odgrywa główna bohaterka o wdzięcznym imieniu Teodozja dowiecie się otwierając te książkę - ale bądźcie ostrożni magia starożytnego Egiptu nadal działa...

Deszczowa Anglia z początku XX wieku.Muzeum pełne starożytnych artefaktów i mumii. Ciążące nad nimi mroczne klątwy. Stowarzyszenia pragnące zniszczyć bądź uratować świat. I jedenastoletnia Teodozja, która czuje się w obowiązku wszystko ogarnąć!!!
"Teodozja i Węże Chaosu" ma swój niepowtarzalny urok dawnej Anglii i tajemniczego muzeum, do tego dochoddzi rozkoszna narracja pierwszoosobowa i genialnie skonstruowana akcja. Świetna powieść przygodowo-detektywistyczno-fantastyczna! Przypuszczam, że nie zawiedzie się żaden z wielbicieli tych gatunków od 8 do 14 lat.

ksiazkobsesja.blogspot.com

Weronika | 2013-08-15
Przeczytana: 29 lipca 2012

Tę książkę dostałam za "dobre oceny" na zakończenie 6 klasy podstawówki. Przeczytałam ją od razu;) Bardzo lubię zagadki i kryminały, a w tej książce można znaleźć te wątki;) "Teodozja i węże chaosu" to opowieść dla dzieci do 12 lat;)(według mnie) Ogólnie bardzo ciekawa książka;)

Drzewo | 2016-10-30

Musze przyznać, że z wielką radością sięgnęłam po Teodozję. Będąc trochę młodszą, uwielbiałam tematykę starożytnego Egiptu, więc wybór okazał się łatwy, widząc tę książkę na półce. Wydaje mi się, że fabuła nie jest tylko dla dzieci, również dla starszych powinna być inteligentna i wciągająca. Szczególnie zapadł mi w pamięci klimat, jaki panował w książce… Ten stary Londyn, mroczne zakamarki muzeum i dorożki na ulicach…

Hannya | 2014-12-05

Interesująca i na dość wysokim poziomie jak na książkę dla nastolatków. Może kiedyś sobie przypomnę przygody Teodozji.

MyBooks Nasze-recenzje | 2012-12-19
Przeczytana: 08 sierpnia 2011

"Ciekawie wydana, ciekawie napisana. Przemówiła do mnie dedykacja :D "Dedykuję tę powieść wszystkim bystrym dziewczynkom na całym świecie, mającym dość tego, że nikt nie chce ich słuchać". Ogólnie fajna książka, bardzo klimatyczna, choć niestety momentami nudna. Według mnie taka do przeczytania w wolny wakacyjny, lub jesienny dzień. :) Polecam dla osób w wieku 7-12 lat." - więcej na http://my-books-1220.blogspot.com/

Cyfranek | 2014-05-04
Przeczytana: 04 maja 2012

Bardzo przyzwoicie napisana książka dla młodego czytelnika. Utrzymana w archeologicznych i "egipskich" klimatach. Jedyne co mi przeszkadzało, to trochę zbyt szybkie zakończenie. Autorka spokojnie mogła tę egipską część rozbudować i umieścić w drugiej części. Ale jest druga część przygód Teodozji i zamierzam także ją przeczytać.

Marii15 | 2011-10-09
Na półkach: Teraz czytam, Posiadam

Ciekawa powieść godna polecenia czytelnikom,którzy lubują się w przeżywaniu "przygód z książką" oraz miłośnikom starożytnego Egiptu i tajemnic kryjących się w "magicznych" muzeach.

Ania | 2013-01-29
Przeczytana: 29 września 2011

ta książka jest niesamowicie ciekawa !!!!! niesamowite!!!!!!!!!!!!!!!!

książek: 1920
Vinga | 2016-11-30