Mroczne Wzgórza

Tłumaczenie: Paulina Braiter
Cykl: Kraina Elyona (tom 1)
Wydawnictwo: Jaguar
The Dark Hills Divide
powieść, fantasy,

Alexa Daley, 12-letnia bohaterka powieści, odwiedza wraz ze swym ukochanym tatą Bridewell. Małe miasteczko, stanowiące część Krainy Elyona, otoczone jest solidnymi murami, które mają je chronić przed tajemnym złem... Alexa przyjeżdża do Bridewell na wakacje od wielu lat, tego roku jednak postanawia odkryć zagadkę, kryjącą się za murami. W towarzystwie Sama i Pieprza, dwóch niezwykłych kotów,...

Alexa przyjeżdża do Bridewell na wakacje od wielu lat, tego roku jednak postanawia odkryć zagadkę, kryjącą się za murami. W towarzystwie Sama i Pieprza, dwóch niezwykłych kotów, spędza wiele godzin w starej bibliotece, gdzie pewnego dnia znajduje ukryte drzwi...

Alexa jest odważna i przenikliwa, z determinacją daży do rozwikłania tajemnicy. Dariusz, wspaniały wilk, o przedziwnej przeszłości, towarzyszy jej w drodze przez mroczny las. Starożytny zaczarowany amulet wyzwala w Alexie ukrytą moc, dzięki której pokona czyhające za murami zło.

źródło opisu: [Wydawnictwo Jaguar, 2008]

Lycoris | 2013-10-12
Na półkach: Przeczytane, 2013
Przeczytana: 12 października 2013

Bardzo przyjemna książka. Dowód na to, że młodszego czytelnika wcale nie trzeba zbywać schematami, oczywistościami, Mary-Sue i przewidywalną fabułą. Żałuję, że tak długo odwlekałam przeczytanie "Mrocznych Wzgórz", może kilka lat temu spodobałyby mi się bardziej. Mimo wszystko - lektura tej książki przyjemnie rozluźnia i doskonale relaksuje, bo jednocześnie nie jest ani infantylna ani zbyt ciężka, a sama konstrukcja Krainy Elyona była przyjemnym powiewem świeżości w nurtach klasycznych.

Pierwsza część jest super tak samo jak następne. Bardzo miło mi się ją czytało i szkoda że nie przetłumaczyli części 4 i 5 :(

Projectdance | 2012-12-18

Od tej książki zaczęła się moja przygoda z książkami ; D Jako dwunastolatka trafiłam przypadkiem na ta książkę i od tamtej pory nie mogę przeżyć dnia bez przeczytania choćby strony ; D
Ta książka jest świetną lekturą właśnie dla dziewczynki mniej więcej w wieku głównej bohaterki. Pamiętam, że książka bardzo mnie pochłonęła i wiem, ze teraz pewnie nie podobałaby mi się tak jak wtedy,ale gorąco polecam młodym czytelnikom !

Karmelek | 2014-08-22

Jak dla mnie, jako książka dla dzieci, dobra. Dokładniej: książka dla małych dziewczynek.

Karolina | 2014-06-09
Przeczytana: 09 czerwca 2014

Kilka lat wcześniej podobała mi się znacznie bardziej.

Festir | 2012-07-19
Przeczytana: 11 lipca 2012

Bardzo szybko się czyta, połknęłam ją w kilka godzin. Jednakże jej fabuła jest okropnie wręcz przewidywalna i oparta na schematach. Polecam tylko na nudne zimowe wieczory, jeżeli nie ma się czegoś bardziej pasjonującego pod ręką.

Magausia_1998 | 2012-11-21

Książka świetna ! Choć prawdę mówiąc myślałam, że będzie nudna, bo nie przepadam za krótkimi książkami, ale się myliłam !

KatiEmm | 2010-07-30

Ta książka jak kolejne jej części wciągnęły mnie już od pierwszych stron. Według mnie to ciekawa fantastyka.

Kornelia | 2010-06-22
Nycza | 2010-11-10
Przeczytana: luty 2010

Lekka lektura, pozostawia wiele do życzenia od strony fabuły. momentami niezmiernie wciągająca ^^