Dryfujący dom. Pierwsza podróż

Tłumaczenie: Maciejka Mazan
Książka jest przypisana do serii/cyklu "Dryfujący dom". Edytuj książkę, aby zweryfikować serię/cykl.
Wydawnictwo: Egmont Polska
Drift House: The First Voyage
83-237-8466-1
powieść,
Kornelia

Dwunastoletnia Zuza razem ze swoimi młodszymi braćmi Karolem i Makarym przyjeżdżają do Kanady, by zamieszkać u brata mamy. Wujek Fabrycy ma przedziwny dom wyglądający zupełnie jak statek, który krzywo osiadł na mieliźnie. Kiedy dzieci budzą się u wujka pierwszego ranka i stwierdzają, że Dryfujący Dom wypłynął w morze, rozpoczyna się niesamowita podróż, pełna niezwykłych przygód. Okazuje się, że Zuza i jej bracia mają do spełnienia wyjątkową misję. Czy uda się im ją wypełnić?

Abee | 2015-07-21
Na półkach: Posiadam, 2015, Przeczytane
Przeczytana: 21 lipca 2015

Bardzo dobry pomysł na przygodowo-fantastyczną powieść. Jest dobrze uzasadniona przyczyna przeprowadzki dzieci do nieznanego wujka. Jest dom z tajemnicami. Jest tajemnicze morze. Są syreny, piraci, gadające papugi i wiele innych mniej lub więcej tajemniczych stworzeń i obiektów. Miejscami bardzo wciągające. Ale jako całość - nie wiem czemu - nie robi większego wrażenia. Subiektywnie na wiek 9+.

Kyou | 2012-11-15
Przeczytana: 15 listopada 2012

Uznałam, że jest przeciętna. A to tylko dlatego, że gdy czytałam ją ostatnio, kilka lat temu, bardzo, bardzo mi się podobała. Teraz już nie. Najwyraźniej wyrosłam już z tej książki.

Krucza | 2015-10-11

Dziwna, nieco przerażająca, ale z pewnością wciągająca na długie godziny.

Suza | 2012-04-28

wszystko na krople-szczescia.blogspot.com/2012/02/dale-peck-dryfujacy-dom-pierwsza-podroz.html

madradinka | 2012-02-08

Pomysł na książkę ciekawy, ale sama w sobie - nudna

Marta94 | 2016-10-19
Madzia131741 | 2016-06-18