Śmierć Dawida Debrizziego

Wydawnictwo: Prószyński i S-ka, Prószyński i S-ka
The Death of David Debrizzi
Dawid Debrezzi, David Debrezzi
dona

Paul Micou, młody autor brytyjski, opublikował już kilka powieści, które zdobyły uznanie krytyki dzięki błyskotliwemu stylowi i przewrotnej intrydze. Taka jest również Śmierć Dawida Debrizziego, książka niezwykle oryginalna i zaskakująca. W dwóch sprzecznych wersjach biografii młodego wirtuoza fortepianu autor bez przesadnego dramatyzowania ukazuje tragizm życia człowieka, "skazanego" na bycie geniuszem.

kotfr1tz | 2013-09-17

Co prawda zostało mi jeszcze parę stron do końca, ale już teraz mogę powiedzieć, że Śmierć Dawida Debrizziego to najlepsza książka, jaką przeczytałem w 2013 r. i jedna z najlepszych, z jakimi zdarzyło mi się w życiu zapoznać. Mistrzowski język (i przepiękne tłumaczenie), niesamowite sylwetki bohaterów, doskonale zarysowane związki między nimi, związki i przyjaźni, i współzawodnictwa. Książka niewątpliwie nie dla każdego; wymaga nieco zaangażowania i literackiego wyrobienia (stąd zapewne ta żenująco niska średnia, jaką ma w chwili pisania tego komentarza...), niemniej dla miłośników wysmakowanej literatury pozycja obowiązkowa!

Marta Zuzanna | 2016-11-13
iguana | 2016-10-16