Obietnica łotra

A Rogue's Promise
978-83-241-3197-6
romans
Wanda

Przed laty ojciec Joanny Fenton znalazł w sercu chińskich gór bezcenną statuetkę. Posążek miał zapewniać szczęście, lecz lady Joannie przyniósł cierpienie i stratę. Teraz Joanna musi odzyskać to, co utraciła. Poszukiwania wiodą ją w najbardziej mroczne zaułki Londynu, do portowych tawern i podejrzanych spelunek. Właśnie tam znajdzie sojusznika, który przysięga jej pomóc, nie zważając na własne ryzyko. Czyż jednak można polegać na obietnicy łotra?

Wspaniała historia opowiada o Ojcu Joanny co przed laty znalazł posążek, miał przynieść jej córce szczęście, a zaznała jedynie stratę i cierpienie.
Ciekawi bohaterowie, akcja świetna trzymała mnie w napięciu doskonałym..przyjemny, lekki romans historyczny lubię takie poczytać oderwać się od szarej rzeczywistości,zrelaksować przy kubku gorącej kawy.
Wciągająca, fajna książka wciąga i to bardzo.

Kolejny przyjemny romans historyczny. Lady Joanna znalazła się w nie lada kłopotach. A wszystko by zadowolić debiutującą siostrę i matkę. Po śmierci ojca Joanna i jej rodzina zmaga się z kłopotami finansowymi. Dlatego też młoda kobieta postanawia wystawić na aukcji rzadki posążek z kolekcji ojca. Niestety posążek znika. Znika również jej młodszy brat. Lady Joanna za namową przyjaciółki udaje się podejrzanej knajpy Pod Ciemną Gwiazdą, gdzie ma nadzieję zastać Williama MacDonalda Archera i poprosić go o pomoc w odnalezieniu brata. Nie jest to wcale łatwe, ale w końcu mężczyzna ulega i zgadza się pomóc damie w potrzebie. Co z tego wyniknie? Czy uda im się odnaleźć cenny posążek?

Książkę czyta się przyjemnie. Od razu można polubić głównych bohaterów. Niemniej mi najbardziej do gustu przypadli: Adam Hawksmore, piąty hrabia Kerrick, jego żona Rebeka i pechowy brat Joanny.

Miłośnicy romansów będą zadowoleni czytając "Obietnicę łotra". Dlatego też serdecznie polecam i zachęcam do...

Sakarya | 2014-02-04
Przeczytana: 14 stycznia 2014

MacDonald Archer od wielu lat zajmuje się przemytem. Jest w tym naprawdę dobry i jak do tej pory nie dał się przyłapać, gdyż jego intuicja zawsze ostrzegała go na czas. Jednak dorobił się tak wielkich pieniędzy, że nie zamierza dłużej parać się nielegalnym procederem, tylko zająć się prawdziwym handlem tytoniem z Jamajki. Jako nieślubny syn lorda Fairfaxa sam doszedł do wszystkiego i nie zamierzał nikogo o nic się prosić ani też nikomu nic dawać. Aż pewnego dnia do gospody Pod Ciemną Gwiazdą przyszła piękna panna Fenton prosić go o pomoc w odnalezieniu brata. Nie zamierzał nikomu pomagać i odprawił pannę z kwitkiem. Ta jednak stanęła przed szynkwasem i wszem i wobec ogłosiła, że zapłaci 100 funtów temu, kogo zatrudni tego wieczoru. I co mógł poradzić. Musiał wyratować ją przed wyrywającą się do bezbronnej panny hałastrą. Tym sposobem ścieżki obojga zeszły się i od tego czasu wspólnie szukali brata, a także zaginionej złotej, wysadzanej klejnotami figurki smoka.

Agnieszka | 2014-04-10
Przeczytana: 10 kwietnia 2014

No jakoś mnie nie zachwyciła... Zwłaszcza z wątkiem okrytej tajemnicą figurki, wokół której krążą jakieś magiczne legendy, itp. Taka trochę drętwa. Oczywiście, były fragmenty zabawne, ale częściej wiało nudą i dość przewidywalna. Ale bardzo zła też nie jest.

Malwa | 2016-11-22
Lidka Aribaldi | 2016-08-03