Obietnica łotra

2008-10-02
978-83-241-3197-6
Marta Wolińska
romans

Opinia napisana trzy tygodnie po przeczytaniu i myślę, że będzie ona najlepszym określeniem dla tej książki. Mianowicie, pamiętam że nawet mi się podobała jednak nie pamiętam już dokładnie treści. Tak więc, polecam dla "zabicia" czasu jednak radzę nie oczekiwać zbyt wiele po lekturze.

Warto przeczytać, świetna książka. Polecam.

Warto przeczytać, świetna książka. Polecam.

Ona poszukuje pomocy, on jest skłonny jej pomóc. Ona sięga mu do ramienia, a on ma piękne oczy. Po niej widać, że jest dziewicą, on chodzi bez koszuli. Ona jest dzielna, on jest przemytnikiem. Do tego para przyjaciół znana z poprzedniej części i odnaleziony Lord Fairfax.
To jedna z tych książek do których siadam, czytam i kończę bez wcześniejszego sprawdzania co będzie dalej. Świetna odprężająca lektura. Z ciekawym tłem, bohaterami, intrygą nawet lekko zaskakującą.
Fantastyczna bohaterka. Odważna i nieustraszona, walcząca o brata i wyjaśnienie okoliczności jego zaginięcia. Z nieodpowiedzialnym bratem, utyskującą matką, wiernym służącym cytującym starych filozofów i kotem, nader przydatnym w walce z opryszkami. Bohater to bękart, który staje na rozdrożu. Przemyt dalej czy bardziej uczciwy sposób zarabiania na życie. I wtedy na jego drodze staje Joanna, która z dnia na dzień wywraca świat Mac’a do góry nogami.
Jest wszystko to, czego można oczekiwać od romansu historycznego. Miłość, która pojawia się niespodziewanie i choć bohaterowie lekko się przed nią wzdrygają, nie mogą się jej oprzeć. Utarczki słowne z których to ona częściej wychodzi jako zwycięzca. Upór bohaterki, któremu bohater ulega. Często, ale potrafi tez tupnąć mocno nogą. Dama bywa nader często w opresji, ale i bohater dostaje niejeden raz. Interesujący motyw odnalezionego ojca, który nie jest do końca wyjaśniony, więc ja przynajmniej nie miałam wrażenia przesłodzenia tematu. Chemia między bohaterami wyczuwalna. Przyjaźń z postaciami drugoplanowymi obecna.
Całość bez zadęcia i siłowania się na nie wiadomo co.
Lekko, miło i przyjemnie.
Podejrzewam też, że to niestety jedna z tych książek, które za jakiś czas wypadną mi z głowy jeśli chodzi o imiona bohaterów, może i główne wątki, a w głowie pozostanie mi tylko przyjemnie spędzony czas. Ale chyba o to również chodzi.

Czar miłości i pełna zagadek, emocjonująca intryga. Przed laty ojciec Joanny znalazł w sercu chińskich gór bezcenną statuetkę. Posążek miał zapewniać szczęście, lecz lady Joannie przyniósł tylko cierpienie i stratę. Teraz Joanna musi odzyskać to, co utraciła. Poszukiwania wiodą ją w mroczne zaułki Londynu, do portowych tawern i podejrzanych spelunek. Tam znajduje sojusznika, który przysięga jej pomóc, nie zważając na własne bezpieczeństwo. Czyż jednak można polegać na obietnicy łotra?

Wspaniała historia opowiada o Ojcu Joanny co przed laty znalazł posążek, miał przynieść jej córce szczęście, a zaznała jedynie stratę i cierpienie.
Ciekawi bohaterowie, akcja świetna trzymała mnie w napięciu doskonałym..przyjemny, lekki romans historyczny lubię takie poczytać oderwać się od szarej rzeczywistości,zrelaksować przy kubku gorącej kawy.
Wciągająca, fajna książka wciąga i to bardzo.

Wciągająca, fajna książka...

Kolejny przyjemny romans historyczny. Lady Joanna znalazła się w nie lada kłopotach. A wszystko by zadowolić debiutującą siostrę i matkę. Po śmierci ojca Joanna i jej rodzina zmaga się z kłopotami finansowymi. Dlatego też młoda kobieta postanawia wystawić na aukcji rzadki posążek z kolekcji ojca. Niestety posążek znika. Znika również jej młodszy brat. Lady Joanna za namową przyjaciółki udaje się podejrzanej knajpy Pod Ciemną Gwiazdą, gdzie ma nadzieję zastać Williama MacDonalda Archera i poprosić go o pomoc w odnalezieniu brata. Nie jest to wcale łatwe, ale w końcu mężczyzna ulega i zgadza się pomóc damie w potrzebie. Co z tego wyniknie? Czy uda im się odnaleźć cenny posążek?

Książkę czyta się przyjemnie. Od razu można polubić głównych bohaterów. Niemniej mi najbardziej do gustu przypadli: Adam Hawksmore, piąty hrabia Kerrick, jego żona Rebeka i pechowy brat Joanny.

Miłośnicy romansów będą zadowoleni czytając "Obietnicę łotra". Dlatego też serdecznie polecam i zachęcam do przeczytania.

No jakoś mnie nie zachwyciła... Zwłaszcza z wątkiem okrytej tajemnicą figurki, wokół której krążą jakieś magiczne legendy, itp. Taka trochę drętwa. Oczywiście, były fragmenty zabawne, ale częściej wiało nudą i dość przewidywalna. Ale bardzo zła też nie jest.

MacDonald Archer od wielu lat zajmuje się przemytem. Jest w tym naprawdę dobry i jak do tej pory nie dał się przyłapać, gdyż jego intuicja zawsze ostrzegała go na czas. Jednak dorobił się tak wielkich pieniędzy, że nie zamierza dłużej parać się nielegalnym procederem, tylko zająć się prawdziwym handlem tytoniem z Jamajki. Jako nieślubny syn lorda Fairfaxa sam doszedł do wszystkiego i nie zamierzał nikogo o nic się prosić ani też nikomu nic dawać. Aż pewnego dnia do gospody Pod Ciemną Gwiazdą przyszła piękna panna Fenton prosić go o pomoc w odnalezieniu brata. Nie zamierzał nikomu pomagać i odprawił pannę z kwitkiem. Ta jednak stanęła przed szynkwasem i wszem i wobec ogłosiła, że zapłaci 100 funtów temu, kogo zatrudni tego wieczoru. I co mógł poradzić. Musiał wyratować ją przed wyrywającą się do bezbronnej panny hałastrą. Tym sposobem ścieżki obojga zeszły się i od tego czasu wspólnie szukali brata, a także zaginionej złotej, wysadzanej klejnotami figurki smoka.

• Romans historyczny
  • Peggy Waide