Conan dezerter

Tłumaczenie: Marek Mastalerz
Cykl: Conan "czarna seria" (tom 29)
Wydawnictwo: Amber
Conan the marauder
Krzysiek W

Gromomir | 2014-03-17

Tym razem akcję tej 267-o stronicowej powieści umieszczono na stepach pomiędzy Zamorą a morzem Vilayet. Conan przemierza je zdążając na zachód, chcąc nająć się jako najemnik w armiach tamtejszych, wiecznie zwaśnionych narodów. Natrafia jednak na kilku Hyrkańczyków, którzy z zaskakującą łatwością rozprawiają się z nim i chwytają w niewolę. Okazuje się, że nowy kagan stworzył hordę jeźdźców i łapie niewolników jako mięso łucznicze podczas podboju świata.
Conan szybko znajduje szansę na wydostanie się z niewoli i zrobienie kariery w jego wojsku. Nie żywi do Hyrkańczyków o nic pretensji, ot takie są realia wojny. On je zna i akceptuje, zwłaszcza że nie może ich zmienić.
Dzięki brawurze i umiejętnościom szybko awansuje zaprzyjaźniając się nawet z przyszłym władcą świata. Niestety czyni go to wrogiem innych stronnictw na dworze kagana, mocno komplikując wszystkie sprawy.
Do tego kampania podboju świata rozpoczyna się od bogatego miasta na szlaku karawan, w którym ukrywa się potężny,...

supermariobros | 2012-07-28

Maddox Roberts poraz kolejny pokazuje, ze jest najzdolnieszym pisarzem wsrod kontynuatorow prozy Howarda. Ksiazke od pierwszej do ostatniej strony czyta sie z zapartym tchem.

Łukasz Milewski | 2016-11-14
Przeczytana: 14 listopada 2016