Conan nieustraszony

Tłumaczenie: Robert Lipski
Cykl: Conan "czarna seria" (tom 38)
Wydawnictwo: Amber
Conan the fearless
Krzysiek W

Gromomir | 2014-03-26
Przeczytana: 01 stycznia 2014

Czarna Seria Amberu zabierała nas już w dziwne zakątki ludzkiej twórczości. Obok pełnoprawnych powieści mieliśmy gloryfikowane opowiadania, przerobione przygody innych bohaterów, a nawet prawdziwego jednorożca – nowelizacje sesji rpg.
Nigdy jednak, nawet w najśmielszych snach nie przypuszczałem, że trafię na coś takiego, jak ta książka.

Dlaczego?

W mojej bowiem ocenie ta licząca 193 strony powieść zaczęła swój żywot jako...scenariusz filmu pornograficznego.
Jestem śmiertelnie poważny. Z tym bowiem jej prostota i temat przewodni kojarzą się najbardziej.

Mamy tutaj bowiem ściśle, wręcz namiętnie ze sobą splecionych kilka wątków. Pierwszym i najbardziej szerokim jest motyw Mistrza Czarnego Kwadratu (!) pragnącego zapanować nad światem za pomocą zniewolenia i zakucia w kajdany czwórki młodego rodzeństwa. Dzieci te posiadają kontrolę nad żywiołami, każde nad innym, ale ich moce można połączyć w jedną wszechpotężną istotę. Magowi brakuje ostatniego z dzieci i wzywa on demona o...

Łukasz Milewski | 2016-12-28
Przeczytana: 28 grudnia 2016