Piaskowy Wilk i prawdziwe wymysły

Tłumaczenie: Agnieszka Stróżyk
Wydawnictwo: Zakamarki
Sandvargen och hela harligheten
kultur-alnie

Czy można zatrzymać lub cofnąć czas? Czy najsilniejszy musi być największy? Ile razy można zmienić zdanie? I co się dzieje nocą z kolorami? Karusia i Piaskowy Wilk uwielbiają zastanawiać się nad całym mnóstwem różnych rzeczy! Świat na pograniczu rzeczywistości i dziecięcej fantazji. A przede wszystkim - spojrzenie na świat oczami dziecka. Asa Lind bardzo świadoma jest języka, smakuje go i...

Świat na pograniczu rzeczywistości i dziecięcej fantazji. A przede wszystkim - spojrzenie na świat oczami dziecka. Asa Lind bardzo świadoma jest języka, smakuje go i bawi się nim, podobnie jak robią to dzieci.

"Piaskowy Wilk i prawdziwe wymysły" to trzecie spotkanie z Piaskowym Wilkiem i Karusią. Czytelnicza przygoda dla małych i dużych, piętnaście opowiadań, do których z chęcią się powraca!

źródło opisu: Wydawnictwo Zakamarki, 2009

źródło okładki: http://www.zakamarki.pl/index.php/piaskowy-wilk-i-...»

AgaGogo | 2017-03-26
Przeczytana: 26 marca 2017

I znowu zazdrościłam Karusi, że ma Piaskowego Wilka, który umiał wsłuchać się w jej rozterki, smutki, rozważania, rozwiać wątpliwości, potwierdzić jej dziecięce pomysły. Umiał zracjonalizować wymysły, sprowadzić do stanu realnego całkiem odlotowe idee.
I choć tata czasami jej nie słuchał, albo nie miał dla niej czasu, mama wybiegała do pracy nie doczytawszy bajki, wiedziała że na plaży czeka na nią jej wierny towarzysz Piaskowy Wilk.
I choć czasami to ona się na niego obraziła, to on nie przyjmował tego do siebie.

Umiał jej pomóc znaleźć zgubionego pieska, wyjaśnić że jedni ludzie są mili a inni bardzo źli, że zegar nie rządzi czasem tylko go wskazuje,wytłumaczyć dlaczego czasem trzeba ubrać się tak jak chcą dorośli, zwłaszcza idąc z nimi na przyjęcie.

Z tej części dowiemy się jak uciekać z domu aby rodzice znaleźli, jak nie bać się zostać samej w domu, jak przeżyć pogrzeb. I jeszcze tego, że kolory nie zawsze są takie same, że sprawiedliwie nie zawsze znaczy po równo, że...

Janna | 2014-05-29
Przeczytana: 29 maja 2012

Bardzo fajna książka, tak samo jak poprzednie w tej serii. Czytałam mojemu sześciolatkowi, który dwa lata później sięgnął po nią raz jeszczem, już sam.
Piaskowy wilk jest świetną postacią, mądrą, a jednocześnie głupawą. Nie sposób się z niego nie śmiać, a to dzieci przecież lubią najbardziej. Ale gdy się trochę pomyśli, to okazuje się, że wilk wcale taki głupi nie jest, a jego czasem niezrozumiałe teksty mają bardzo głęboki sens. Jest o czym z dzieckiem porozmawiać.

;-)

Mój 6-latek uwielbia słuchać o Karusi i piaskowym wilku!!!

Dorota Lewandowicz | 2013-05-27
Na półkach: Przeczytane, Dla dzieci