Mama Mu nabija sobie guza

Seria: Mama Mu
Wydawnictwo: Zakamarki
Mamma Mu får ett sår
mama mu, krowa, dzieciece, skandynawska
steffburton

Mama Mu znowu planowała jakąś nową wesołą zabawę, ale wszystko potoczyło się inaczej. Właśnie gdy miała przeskoczyć przez ogrodzenie, by wymknąć się z pastwiska, poślizgnęła się na kamieniu i nabiła sobie wielkiego guza! Czy Pan Wrona spisze się jako pielęgniarka i jaką rolę odegra w tym szpinak? Smakowite dialogi, szybkie zwroty akcji, niebanalny humor, świetna konstrukcja postaci i...

Mama Mu znowu planowała jakąś nową wesołą zabawę,

Czy Pan Wrona spisze się jako pielęgniarka i jaką rolę odegra w tym szpinak?

Smakowite dialogi, szybkie zwroty akcji, niebanalny humor, świetna konstrukcja postaci i bogate w szczegóły ilustracje pełne niespodzianek dla spostrzegawczych. Przy książkach o Mamie Mu i Panu Wronie dobrze bawi się cała rodzina.

źródło opisu: http://www.zakamarki.pl/show_object.php?id=425&lang=pl

źródło okładki: http://www.zakamarki.pl/show_object.php?id=425&lang=pl

Reniek | 2014-02-13
Przeczytana: 10 lutego 2014

Bardzo ładne ilustracje. Początek jest bardzo ciekawy, ale potem nie czuje się sensu bajki.Niestety także przesłanie nie jest dla mnie oczywiste...

Katarzyna_Es | 2017-02-19

W bajce pojawia się jeden istotny element, który zmusza mnie do przedstawienia Państwu pewnej małej dziewczynki. Obsesją Zosi jest bezpieczeństwo jej paluszków u rąk, bez przerwy przylatuje ze skargą, że ktoś je nadepnął, kolega z przedszkola palec urwał, usiadł na ręce zając, albo że świeci słońce i paluszki spalą się niechybnie. Po czym zawsze pada sakramentalne: „będzie LECIAŁ krew?”.
Domyślają się więc Państwo, że wspólna lektura o przygodzie Mamy Mu zakończyła się na 4 stronie. Samodzielnie podążyłam dalej, ale nie wydarzyło się już nic godnego uwagi. Pomysłu starczyło właśnie na te kilka stron i jedną genialną ilustrację z Panem Wroną w roli głównej.

annan | 2015-01-17
Przeczytana: 17 stycznia 2015

Przeczytane z synkiem (lat trzy i pół). Pożyczyliśmy z biblioteki i pierwszego dnia musiałam mu czytać aż pięć razy, a w kolejne dni niewiele mniej. To chyba najlepsza rekomendacja.

Mama Mu jest kontuzjowana (upada na drut kolczasty i na obrazku widać tryskającą krew, ale syn się tym w ogóle nie przejął), ma plaster na boku i wielkiego guza na czole. Czy może liczyć na pomoc Pana Wrony?

Basia | 2013-04-25
Przeczytana: 24 kwietnia 2013

Świetna książeczka. Naturalna, z poczuciem humoru, przymrużeniem oka i dystansem do świata.

cala seria o krowie jest warta uwagi , a moi synowie siedza i sluchaja )

Alicja7-84 | 2013-09-16

Bardzo fajne ilustracje, zabawny tekst - do przeczytania minimum kilkukrotnie

Maya | 2014-06-24

Uwaga! Drastyczne sceny! Leje się krew i jest OGROMNY plaster! ;)

Nat | 2018-07-24
Przeczytana: lipiec 2012