Piaskowy Wilk i ćwiczenia z myślenia

Tłumaczenie: Agnieszka Stróżyk
Wydawnictwo: Zakamarki
Mera Sandvargen
978-83-60963-35-7
ani_anka

Piaskowy Wilk uwielbia trudne pytania. To dlatego tak dobrze się czuje w towarzystwie Karusi. Karusia zastanawia się bowiem nad całym mnóstwem rzeczy - nad komarami i miłością, nad pustymi kieszeniami i długością krótkich chwil. No i jak to jest, że malutkie, tyci ognisko może przemienić się we wściekłego smoka? Świat na pograniczu rzeczywistości i dziecięcej fantazji. A przede wszystkim -...

Świat na pograniczu rzeczywistości i dziecięcej fantazji. A przede wszystkim - spojrzenie na świat oczami dziecka. Asa Lind bardzo świadoma jest języka, smakuje go i bawi się nim podobnie jak robią to dzieci. Pojawiające się co kilka stron rysunki Kristiny Digman w znakomity sposób współtworzą klimat opowieści.

'Piaskowy Wilk i ćwiczenia z myślenia' to druga książka o Piaskowym Wilku i Karusi. Czytelnicza przygoda dla małych i dużych, piętnaście opowiadań, do których z chęcią się powraca. Świetnie nadają się do głośnego czytania, na przykład jako bajka na dobranoc. A komu będzie mało - niech sięgnie po książkę 'Piaskowy Wilk'.

źródło opisu: Wydawnictwo Zakamarki, 2008

źródło okładki: http://www.zakamarki.pl/index.php/piaskowy-wilk-i-...»

Petra | 2018-12-16
Na półkach: Przeczytane, Dzieciowe, 2018
Przeczytana: 12 grudnia 2018

Uwielbiam czytać książki napisane takim językiem. Prostym, mądrym i subtelnym. Przy czytaniu głos wycisza się i łagodnieje, pozwalając dziecku przenieść się do krainy śnienia. Takie właśnie są te opowiadania: oniryczne, magiczne a jednocześnie poruszające trudne dla dziecka tematy.

KsiążkoholiczkaMela | 2018-02-14

Bardzo fajna i ciekawa książka dla dzieci. Będzie dobra też do czytania przez rodziców. Polecam! :)

Banita76 | 2017-12-06

Kto przeczytał poprzednie ten nie ma wyjścia - tej też nie ominie :) Polecam!

Agnieszka | 2017-04-04
Przeczytana: 04 kwietnia 2017

I trzecia pozycja z kolejnymi historiami i przeżyciami Karusi i Piaskowego Wilka.
I znowu Wilk przy pomocy swoich nadprzyrodzonych możliwości i wielowiekowego doświadczenia tłumaczy dziewczynce zachowania dorosłych tak aby były bardziej zrozumiałe dla niej.

Po pierwsze, jak to jest przyjmować czyjeś reguły, nie zawsze jasne i proste i że lepiej omawiać je i przestrzegać rodzinnie. Po drugie, jak to jest z tym zakochaniem i czy to dotyczy jeszcze rodziców. Po trzecie, czy warto upierać się przy chęci posiadania zwierzątka, może jest jakieś inne obok.
Czwarte, jak ważna i długa jest przyjaźń, czy brzydkie jest tak samo ważne jak ładne. Piąte, fajnie jest dostać nowe spodnie, ale najlepiej ze starą zawartością. Po szóste, o pojmowaniu, czasu, pogody i dotrzymywaniu słowa. Siódme, czy złość jest potrzebna, co wyraża, jak z nią postępować. I o tym, że można zwariować jak trzeba po stokroć komuś coś powtarzać.
Po ósme, jak walczyć z komarami i czy w ogóle to robić. Może lepiej się...

aniaszew | 2016-01-17
Na półkach: Przeczytane, Dla dzieci
Przeczytana: 12 października 2015

Nie wiem co jest takiego wciągającego w tej książce. Mój syn ciągle prosił by ją czytać. Cudowna.

książek: 2073
LenaU | 2015-12-14
Przeczytana: 14 grudnia 2015

Już dawno nie czytałam tak prostej w czytaniu i w formie książki dla dzieci, która jednocześnie byłaby taka niezwykła, ciekawa i głęboka. Ciekawe,magiczne historie, którymi otulaliśmy się powoli jak szalem przed snem. Bardzo miły wspólnie spędzony czas, czekamy na kolejne opowieści.

Dominik T | 2015-05-07
Przeczytana: 05 maja 2015

Kontynuacja opowieści Karusi i Piaskowego Wilka. Tematyka wciąż niecodzienna, pełna niełatwych pytań i filozoficznych rozważań. Ale nie bójcie się, poszczególne rozdziały czyta się szybko i przyjemnie. Jeżeli polubiliście pierwszą część, ta również przypadnie wam do gustu.

BiG_m | 2013-09-12
Przeczytana: 12 września 2013

Lepsza niż poprzednia.
Bajki z morałem, który trzeba samemu znaleźć.

Jagoda30 | 2013-09-12

Cudowna seria, która moja córka kocha całym sercem. Autorka ma fantastyczną lekkość stylu, cudownie bawi się słowami, a do tego historie są krótkie( w sam raz na wieczorne czytanie) oraz bardzo mądre i ciekawe

W imieniu mojej córci daję maksymalną ocenę, całej serii :)

Dorota Lewandowicz | 2013-05-27
Na półkach: Przeczytane, Dla dzieci