Księżniczki i smoki

Wydawnictwo: Zakamarki
Prinsessor och drakar
978-83-7776-004-8
Maksio

Siedem historii o siedmiu księżniczkach na siedem dni tygodnia. Lub, jak kto woli, do przeczytania jednym tchem! Księżniczki i smoki od niepamiętnych czasów zamieszkują baśnie i bajki. Lecz oto nastały nowe porządki w książęcych komnatach! Księżniczki korzystają z Internetu, jeżdżą na hulajnogach, a w domkach dla lalek mają elektryczne odkurzacze. Są samodzielne i świetnie sobie...

na hulajnogach, a w domkach dla lalek mają elektryczne odkurzacze. Są samodzielne i świetnie sobie radzą.

Porwane przez smoka same ratują się z opresji. Choć na ogół do porwania nie dochodzi, bo księżniczkom udaje się uczynić smoka swoim towarzyszem zabaw albo zamienić się z nim rolami.

źródło opisu: Wydawnictwo Zakamarki, 2011

źródło okładki: http://www.zakamarki.pl/index.php/ksiezniczki-i-sm...»

Milena | 2014-11-03

To był strzał w 10ke! Bardzo fajna książeczka,choć ja mimo wszystko troszkę czuję niedosyt...to moja córcia jest w niebowzięta,gdy co wieczór sobie czytamy o "Księżniczkach i Smokach"! Bardzo polubiła te opowiadania! Polecam,bardzo!

Madzik | 2016-05-31

Przyjemna książeczka dla maluchów, pełna zabawnych przygód dzielnych i odważnych małych księżniczek. Współczesna bajka z humorem, polotem i ładnymi ilustracjami.

Tomasz | 2016-04-15
Przeczytana: 14 kwietnia 2016

Są księżniczki, są smoki, dziecku się podoba, więc super książka :)

yllla | 2013-09-10
Przeczytana: 04 września 2013

"Księżniczki i smoki" to zbiór siedmiu opowieści, o siedmiu księżniczkach, na siedem dni tygodnia. Każda księżniczka o imieniu nawiązującym do nazwy pięknie kwitnącej rośliny, przedstawia nam swoją historię.

Petunia, to znudzona nadmiarem zabawek i ubrań księżniczka. Pewnego razu została porwana przez smoczycę i rzucona małym smokom na pożarcie. Jej historia na szczęście dobrze się skończyła. Królewna wymieniła swoje życie, na zabawki, których miała w nadmiarze.

Werbena to księżniczka, która bała się wielu rzeczy, między innymi mydła i wiewiórek. Pewnego razu jedna duża wiewióra próbowała ją porwać. Księżniczka strasznie się bała, jednak do czasu. Sytuacja się odmieniła, gdy Werbena odkryła, że to nie ruda wiewiórka tylko podstępny smok chce ją porwać, a smoków to się ona nie bała.

Księżniczka Dalia była bardzo samotna. Jak każda księżniczka miała piękne suknie, koronę, zabawki ... jednak to wszystko jej nie cieszyło, bo ojciec zabronił jej bawić się z innymi dziećmi. Pewnego...

bajarkanatopie | 2013-03-15
Przeczytana: 15 marca 2013

Niezwykły zbiór opowiadań, który wbrew obiegowym - bajkowym opiniom ;) z humorem przekona czytelnika małego i większego, że dziarską księżniczką być - to dopiero coś! :) Zapewniam, że opowiadania zainteresują zarówno chłopców, jak i dziewczynki. Nie obędzie się też bez obalenia mitu strasznego smoka ;)

www.bajarkanatopie.blog.pl

Przeczytana: 27 kwietnia 2013

Wspaniała książka. Moja córka mogłaby jej słuchać ciągle i ciągle. Bardzo współczesna książka w formie 7 opowiadań nawiązująca do realnych problemów małych dzieci - brakowało tylko opowiadania o telefonie komórkowym i tablecie :)

pannaBiedronka | 2013-05-20

Bardzo oryginalna książeczka, opowieści idealne na dobranoc dla 5-latki, wspaniałe ilustracje i nic więcej nie trzeba!

Maya | 2014-03-19

Księżniczki nie zawsze muszą być różowe i z lukru :)

jagarkar | 2013-04-11
Przeczytana: 11 kwietnia 2013

Niesamowicie nietypowe!

kudybcia | 2016-07-13
Na półkach: Przeczytane, Dzieciowe
Przeczytana: 2015 rok

Julia i ja kochamy tę książeczkę są tu smoki które boją się księżniczek i księżniczki które boją się mydła i jak zwykle królowie którzy boją się pisków jakie to życiowe ;) super