Machiną przez Chiny

Wydawnictwo: Poradnia K
9788393342082
przygoda, podróż, Chiny
Eliza

Machiną przez Chiny to kolejna powieść przygodowa Łukasza Wierzbickiego oparta na prawdziwej historii. Halina i Stach to para nieco szalonych podróżników. Są lata 30-te, a oni właśnie się pobrali. Postanawiają wyruszyć w podróż poślubną... motocyklem do Chin. Na szlaku, pośród azjatyckich pustyń i dżungli, czeka na nich cała masa zdumiewających przygód.

Ilustracje - Marianna Oklejak

źródło opisu: Wydawnictwo Poradnia K, 2014

źródło okładki: http://mediarodzina.pl/prod/1016/Machina-przez-Chiny

vandenesse | 2014-04-05
Przeczytana: kwiecień 2014

Kolejna przygodowo-podróżnicza opowieść spisana przez fantastycznego człowieka - Łukasza Wierzbickiego. Książka przepiękna i przede wszystkim prawdziwa (no dobra - prawie prawdziwa, bo jednak autor co nieco dodał i ubarwił). Smaczku dodają oryginalne zdjęcia kolorowo... zmodyfikowane przez Mariannę Oklejak - zrobiła to po mistrzowsku!
Zainteresowanym polecam wersję dla "dorosłych": "Mój chłopiec, motor i ja".

kryptonite | 2014-02-25
Przeczytana: 25 lutego 2014

Może i nie jestem dzieckiem (od kilku lat jestem pełnoletnia), ale bardzo podobała mi się lektura tej książki. Ciekawa treść, zabawne rozdziały (wyjątkiem jest druga część, która stanowi raczej część refleksyjną) oraz świetne ilustracje to niewątpliwe atuty 'Machiną przez Chiny'. Polecam nie tylko dzieciom, ale też starszym czytelnikom.

beataj | 2015-09-19
Przeczytana: 19 września 2015

Jak zwykle u Łukasza Wierzbickiego jest wszystko, czego potrzeba w dobrej książce dla dzieci oraz dla tych, którzy dziećmi są w sercu, a nie w metryce. Przygoda, uśmiech, kawał, psikus, nowinka geograficzna, ciekawostka przyrodnicza, historia świata, ale też dylematy, poważne przemyślenia - niczego tu nie brakuje. Do tego styl pisania p. Łukasza powoduje wpadnięcie w historię po same uszy. A tu jeszcze jedna wartość dodana, czyli szata graficzna, której nie sposób nie kochać.
Wniosek - więcej takich książek dla dzieci, więcej takich historii pisanych przez życie!

Besia | 2014-08-18
Przeczytana: 15 sierpnia 2014

Cudowna książka !!! Bardzo przypadła do gustu nie tylko mnie, mojemu synkowi, ale także córce nastolatce.
Tym razem autor opisuje podróż poślubną małżeństwa Haliny i Stacha , motorem przez Turcję, Persję do Chin. Ich przygody, jak wyznaje autor na swojej stronie, są nieco przez autora zmienione, ale zapewniam, że z korzyścią dla czytelnika. Niezwykle mądre i zawierające prawdy trafiające do głębi serca dziecka i dorosłego, uwrażliwiające na przyrodę i nieszczęścia losu, które mogą się przytrafić również nam. Oczywiście też i zabawne, w mądry sposób.
Dodatkowo książka zawiera zachwycające ilustracje - fotografie udoskonalone grafiką, jak również samą grafikę.
Wielkie dzięki dla autora !!!

Lidia F | 2014-11-24
Przeczytana: 24 listopada 2014

Uwielbiam takie książki czytać dzieciom. Równie wspaniała jak Afryka Kazika. Niezwykłe przygody i niezwykli bohaterowie. Jestem wdzięczna za to że podróżowali a Łukaszowi za to że stworzył z tego świetną opowieść dla dzieci. Mój syn nie dość że zaczął interesować się po tych książkach mapami, krajami, podróżami to sam stwierdził że będzie pisał książke :-) o swoich przygodach. Ma tylko 4 lata a piszę swoje zygzaki i rysuje swoje przygody :-) Duża inspiracja dla dziecka- POLECAM.

Natka | 2018-02-09

Jesteś wielbicielem podróży, zapierających dech w piersiach miejsc na świecie, trudności z pokonywaniem drogi, niebezpiecznych i śmiesznych sytuacji - znalazłeś książkę dla siebie, koniecznie ją przeczytaj, a żałować na pewno nie będziesz.

Marczuk | 2016-11-10

Książka bardzo ciekawa, a w dodatku te wydarzenia są prawdziwe! Książka potrafi rozbawić, ale i daje dużo do myślenia. Bardzo ją polecam każdemu, w każdym wieku.

Adam | 2016-03-29
Przeczytana: 20 stycznia 2016

Wybór mój padł na wydaną staraniem Wydawnictwa Poradnia K powieść „Machiną przez Chiny”. Po jej przeczytaniu od razu nasunęły mi się słowa słynnego przeboju wykonywanego przed laty przez piosenkarkę Marylę Rodowicz „wsiąść do pociągu byle jakiego, nie dbać o bagaż, nie dbać o bilet”. W końcu chyba wszyscy marzymy o podróży pełnej przygód w nieznane zakamarki świata bez oglądania się za siebie i zbędnego myślenia o tym, jak tego dokonać. Byle do przodu ………
Chociaż lektura ta jest adresowana do najmłodszych czytelników, to jednak śmiało można ją również polecić dorosłym. Wynika to z faktu, iż książka została osadzona w realiach słynnej wyprawy z lat 30. XX wieku Haliny i Stacha Bujakowskich, którzy motocyklem otrzymanym, jako prezent ślubny, wybrali się w podróż do Szanghaju w Chinach. (...) Wszystkie te z pozoru detale składają się na książkę ze wszech miar nietuzinkową, z barwnymi opisami, ciekawymi dialogami, wartką akcją, obok której żaden obieżyświat nie może przejść obojętnie.

KhalDrogo | 2015-01-27
Przeczytana: 24 stycznia 2015

Bardzo przystępna i ciekawa opowieść dla dzieci a i mi się miło czytało(z reguły wieczorem dziecku do snu :))

Sabina | 2016-04-24
Przeczytana: luty 2016

Bardzo interesująca książka zarówno dla dzieci, jak i dorosłych. Doskonałe połączenie prawdziwej przygody ze światem fantazji - warto po przeczytaniu zajrzeć na stronę autora i zerknąć, które historie zostały wymyślone i ubarwione. Szczególną zaletą w moim odczuciu są autentyczne zdjęcia z podroży Haliny i Stacha. Dzieciaki książką są zachwycone, a i dorośli nie nudzą się podczas czytania.
Dobrze napisana, litery duże i czytelne, a połączenie zdjęć z kolorową grafiką jest przyjemne dla oka.
Bardzo wartościowa pozycja dla dzieci. Doskonały pomysł na lekturę dla klasy trzeciej.