Piaskowy Wilk i ćwiczenia z myślenia

Okładka książki Piaskowy Wilk i ćwiczenia z myślenia
Kristina DigmanÅsa Lind Wydawnictwo: Zakamarki Cykl: Piaskowy wilk (tom 2) literatura dziecięca
literatura dziecięca
Agnieszka Stróżyk
opowiadanie dziecięce szwedzkie

Okładka książki Chusta babci Joanna Hellgren, Åsa Lind
Ocena 6,6
Chusta babci Joanna Hellgren, Ås...
Okładka książki Raz, dwa, trzy, Piaskowy Wilk Kristina Digman, Åsa Lind
Ocena 8,6
Raz, dwa, trzy... Kristina Digman, Ås...
Okładka książki Piaskowy Wilk i prawdziwe wymysły Kristina Digman, Åsa Lind
Ocena 8,1
Piaskowy Wilk ... Kristina Digman, Ås...
Okładka książki Piaskowy Wilk Kristina Digman, Åsa Lind
Ocena 7,9
Piaskowy Wilk Kristina Digman, Ås...

Okładka książki Malutka Czarownica Danuta Konwicka, Otfried Preussler
Ocena 7,8
Malutka Czarow... Danuta Konwicka, Ot...
Okładka książki Dżok. Legenda o psiej wierności Iwona Cała, Barbara Gawryluk
Ocena 8,1
Dżok. Legenda ... Iwona Cała, Barbara...
Okładka książki Piaskowy Wilk i prawdziwe wymysły Kristina Digman, Åsa Lind
Ocena 8,1
Piaskowy Wilk ... Kristina Digman, Ås...
Tania Książka
bestsellery TaniaKsiazka.pl

Minęło kilka lat, a w moim odbiorze tej książki nic się nie zmieniło. Kolejna córka też uwielbia Karusie i bardzo mnie to cieszy. Dla 5, 6, 7... - latkow jak znalazł. Ta książka jest pełna ciekawych pytań i refleksji dotyczących życia, podanych w swobodny, ale nie infantylny, sposób. Niejednokrotnie zastanawiałam się razem z Karusia, Piaskowym Wilkiem i córką, jak jest naprawdę. Bawiłam się świetnie mimo, że czytałam kolejny już raz i zapewne nie ostatni. A "siniaki-medale" na stałe weszły do dziecięcego słownika. Przecudna. Czytanie przed snem staje się magicznym doświadczeniem. Dobrze, ze są aż trzy części. Zaczynamy ostatnią.

Druga część równie fajna jak pierwsza. Znowu mamy momenty i dialogi bardzo śmieszne i kilka zmuszających do myślenia. Trochę magii i ćwiczenia wyobraźni no i walkę ze stereotypami (uwielbiam tę mamę wracającą z pracy i tatę piekącego ciasta)!

„Skąd wiadomo, czy ktoś jest przyjacielem czy wrogiem? Zapytała Karusia. - Cóż, to tak jak z jedzeniem - odparł Piaskowy Wilk. - Trzeba spróbować”.
Piaskowy Wilk, to prawdziwy ekspert od trudnych, skomplikowanych i nadzwyczajnych pytań. Z ogromną przyjemnością, i stoickim spokojem, tłumaczy Karusi zawiłe tematy z socjologii życia małego człowieczka. W każdym opowiadaniu - „wytłumaczeniu” - będzie morał i prawdziwa lekcja życia. Lekcja, którą może zrozumieć tylko dziecko.
Krótkie opowiadania, przepełnione są magią, oniryzmem, spokojem i literacką fantazją. Fantazją, bardzo mądrze wplecioną w realia, które są zbyt trudne, zawiłe i niekiedy nierozwiązywalne dla małej istoty.
Są tematy, które dziecko nie jest w stanie zaakceptować w swoim umyśle, ale to właśnie Wilk przychodzi wtedy z pomocą. I swą nadprzyrodzoną mocą i magicznymi zdolnościami oraz wielowiekowym doświadczeniem potrafi tak wytłumaczyć, że człowiek rozumie! A to staje się bezcenną lekcją.
Najpiękniejsze opowiadanie dotyczy śmierci .... Cudownie napisane, piękna przenośnia. Warto przeczytać, nawet jeśli nie jest się dzieckiem.

bardzo fajna książka ! POLECA

bardzo fajna książka ! POLECA

Uwielbiam czytać książki napisane takim językiem. Prostym, mądrym i subtelnym. Przy czytaniu głos wycisza się i łagodnieje, pozwalając dziecku przenieść się do krainy śnienia. Takie właśnie są te opowiadania: oniryczne, magiczne a jednocześnie poruszające trudne dla dziecka tematy.

Bardzo fajna i ciekawa książka dla dzieci. Będzie dobra też do czytania przez rodziców. Polecam! :)

Kto przeczytał poprzednie ten nie ma wyjścia - tej też nie ominie :) Polecam!

Kto przeczytał poprzednie ten nie ma wyjścia - tej też nie ominie :) Polecam!

I trzecia pozycja z kolejnymi historiami i przeżyciami Karusi i Piaskowego Wilka.
I znowu Wilk przy pomocy swoich nadprzyrodzonych możliwości i wielowiekowego doświadczenia tłumaczy dziewczynce zachowania dorosłych tak aby były bardziej zrozumiałe dla niej.

Po pierwsze, jak to jest przyjmować czyjeś reguły, nie zawsze jasne i proste i że lepiej omawiać je i przestrzegać rodzinnie. Po drugie, jak to jest z tym zakochaniem i czy to dotyczy jeszcze rodziców. Po trzecie, czy warto upierać się przy chęci posiadania zwierzątka, może jest jakieś inne obok.
Czwarte, jak ważna i długa jest przyjaźń, czy brzydkie jest tak samo ważne jak ładne. Piąte, fajnie jest dostać nowe spodnie, ale najlepiej ze starą zawartością. Po szóste, o pojmowaniu, czasu, pogody i dotrzymywaniu słowa. Siódme, czy złość jest potrzebna, co wyraża, jak z nią postępować. I o tym, że można zwariować jak trzeba po stokroć komuś coś powtarzać.
Po ósme, jak walczyć z komarami i czy w ogóle to robić. Może lepiej się zaopatrzyć w specjalne zabezpieczenia i pozwolić im na swobodną egzystencję. Po dziewiąte, czy małe kłamstwo to coś niestosownego czy to tylko niewiniątko. Po dziesiąte, czy warto innym zazdrościć umiejętności, może lepiej docenić własne. Może zdrowiej wziąć przykład, nauczyć się od kogoś, skorzystać z jego doświadczenia.
Po jedenaste, czy warto palić ognisko bez opieki dorosłych nawet jeśli to takie intrygujące. Czy niebezpieczeństwa tylko na początku są potulne i sympatyczne. Po dwunaste, jak to jest ze Śmiercią czy faktycznie jest mniej decyzyjna od Życia, bardziej tajemnicza i niespodziewana. Trzynaste, jak wydostać się z mgły, jak to jest poczuć się zagubionym i że dobrze jest zachować w takich przypadkach zimną krew.
Czternaste, warto być otwartym na zabawy z nową koleżanką, ciekawą nowego człowieka i tego co zaproponuje. Piętnaste, czy książki są naprawdę takie ciekawe, czy łatwo je tworzyć, gdzie szukać inspiracji.

Tak wiele treści i mądrości w tych opowieściach, że aż szkoda było nam się rozstać z Karusią i Piaskowym Wilkiem, ale cóż wszystko co dobre kiedyś się kończy, na szczęście można natknąć się na następny skarb.

Nie wiem co jest takiego wciągającego w tej książce. Mój syn ciągle prosił by ją czytać. Cudowna.

Już dawno nie czytałam tak prostej w czytaniu i w formie książki dla dzieci, która jednocześnie byłaby taka niezwykła, ciekawa i głęboka. Ciekawe,magiczne historie, którymi otulaliśmy się powoli jak szalem przed snem. Bardzo miły wspólnie spędzony czas, czekamy na kolejne opowieści.

Åsa Lind Piaskowy Wilk i ćwiczenia z myślenia Zobacz więcej
Åsa Lind Piaskowy Wilk i ćwiczenia z myślenia Zobacz więcej