Piaskowy Wilk i ćwiczenia z myślenia

Kristina DigmanÅsa Lind Wydawnictwo: Zakamarki literatura dziecięca
Agnieszka Stróżyk
opowiadanie dziecięce szwedzkie

Okładka książki Raz, dwa, trzy, Piaskowy Wilk Kristina Digman, Åsa Lind
8,6
Raz, dwa, trzy... Kristina Digman, Ås...
Okładka książki Piaskowy Wilk i prawdziwe wymysły Kristina Digman, Åsa Lind
8,2
Piaskowy Wilk ... Kristina Digman, Ås...
Okładka książki Piaskowy Wilk Kristina Digman, Åsa Lind
7,9
Piaskowy Wilk Kristina Digman, Ås...

Druga część równie fajna jak pierwsza. Znowu mamy momenty i dialogi bardzo śmieszne i kilka zmuszających do myślenia. Trochę magii i ćwiczenia wyobraźni no i walkę ze stereotypami (uwielbiam tę mamę wracającą z pracy i tatę piekącego ciasta)!

„Skąd wiadomo, czy ktoś jest przyjacielem czy wrogiem? Zapytała Karusia. - Cóż, to tak jak z jedzeniem - odparł Piaskowy Wilk. - Trzeba spróbować”.
Piaskowy Wilk, to prawdziwy ekspert od trudnych, skomplikowanych i nadzwyczajnych pytań. Z ogromną przyjemnością, i stoickim spokojem, tłumaczy Karusi zawiłe tematy z socjologii życia małego człowieczka. W każdym opowiadaniu -...

bardzo fajna książka ! POLECA

Uwielbiam czytać książki napisane takim językiem. Prostym, mądrym i subtelnym. Przy czytaniu głos wycisza się i łagodnieje, pozwalając dziecku przenieść się do krainy śnienia. Takie właśnie są te opowiadania: oniryczne, magiczne a jednocześnie poruszające trudne dla dziecka tematy.

Bardzo fajna i ciekawa książka dla dzieci. Będzie dobra też do czytania przez rodziców. Polecam! :)

Kto przeczytał poprzednie ten nie ma wyjścia - tej też nie ominie :) Polecam!

I trzecia pozycja z kolejnymi historiami i przeżyciami Karusi i Piaskowego Wilka.
I znowu Wilk przy pomocy swoich nadprzyrodzonych możliwości i wielowiekowego doświadczenia tłumaczy dziewczynce zachowania dorosłych tak aby były bardziej zrozumiałe dla niej.

Po pierwsze, jak to jest przyjmować czyjeś reguły, nie zawsze jasne i proste i że lepiej omawiać je i przestrzegać...

Nie wiem co jest takiego wciągającego w tej książce. Mój syn ciągle prosił by ją czytać. Cudowna.

Już dawno nie czytałam tak prostej w czytaniu i w formie książki dla dzieci, która jednocześnie byłaby taka niezwykła, ciekawa i głęboka. Ciekawe,magiczne historie, którymi otulaliśmy się powoli jak szalem przed snem. Bardzo miły wspólnie spędzony czas, czekamy na kolejne opowieści.

Kontynuacja opowieści Karusi i Piaskowego Wilka. Tematyka wciąż niecodzienna, pełna niełatwych pytań i filozoficznych rozważań. Ale nie bójcie się, poszczególne rozdziały czyta się szybko i przyjemnie. Jeżeli polubiliście pierwszą część, ta również przypadnie wam do gustu.

• Dla dzieci
  • Dla dzieci i młodzieży