Once and always
Wanda

Victoria Seaton, urodzona w Ameryce córka angielskiej arystokratki i irlandzkiego lekarza, w jednej chwili utraciła wszystko: cudownych rodziców, dom i beztroskie, szczęśliwe życie. Daleki krewny, książę Atherton, zaprasza dziewczynę do Anglii, pragnąc wydać piękną, lecz ubogą sierotę za własnego nieślubnego syna, Jasona. Oszałamiająco przystojny i bogaty Jason, uwielbiany przez najpiękniejsze damy z towarzystwa, swą arogancją i pychą budzi niechęć Victorii. Poza tym dziewczyna ma nadzieję, że wkrótce przyjedzie po nią z Ameryki ukochany Andrew. Tymczasem jednak przychodzi list od jego matki, zawiadamiający, że syn właśnie się ożenił. Współczucie okazywane przez Jasona sprawia, że Victoria zaczyna patrzeć nań życzliwiej i stopniowo rodzi się między nimi namiętne uczucie. W końcu, na skutek podstępu księcia, Victoria i Jason biorą ślub. Czy może być jednak szczęśliwy związek oparty na intrygach i kłamstwie? Co zrobi Victoria, gdy pozna szokującą prawdę?

źródło opisu: http://www.proszynski.pl/

źródło okładki: http://www.proszynski.pl/

Zaskoczyła mnie ta książka. Bo ja generalnie to McNaught zawsze omijałam, wydawało mi się, że autorka pisze totalnie nie w moim guście i nie zadowoli mnie jej powieść. Myliłam się.
Nie było to objawienie, od razu zastrzegam, bo zazgrzytało mi co nieco solidnie, ale nie na tyle, żebym nie mogła cieszyć się lekturą.

Może zacznę od tego, że osobę, która układała blurb powinno się powiesić na haku za żebro. Co za arcyidiota się do tego zabrał! Udało mu się zdradzić wydarzenia mające miejsce dobrze po połowie książki. No jasne blurb jest całkiem interesujący, ale dzięki temu wiele rzeczy nie jest tak trzymające w napięciu jak mogłoby być.
Ale pal sześć z blurbem. Na szczęście nie udało mu się popsuć radochy, nie udało się też jej odebrać ani bohaterce która miewa znamiona Mary Sue ani bohaterowi, który jest śfinią. A chwilami nawet świnią.

No to po kolei. Bohaterka.
Och, ach, ech. Przez pierwszą połowę książki myślałam że mnie zasłodzi. Potem zaczęła trochę pokazywać rogi i zeszła ze...

Kasiek | 2016-09-08
Na półkach: Przeczytane, 2016
Przeczytana: 31 sierpnia 2016

W ramach "odetchnięcia" od współczesnej literatury, sięgnęłam po romans historyczny sprawdzonej autorki, na której nigdy się nie zawiodłam. Tak było i tym razem. Książka okazała się świetna. Jakże przyjemnie było przenieść się myślami kilka wieków wstecz i przeżywać wraz z bohaterami ich problemy, rozterki, a także chwile uniesień.
Autorka jak zwykle świetnie wykreowała głównych bohaterów. Oczywiście według typowego schematu dla tego gatunku literackiego, czyli on - zimny, niedostępny, tajemniczy ale też bardzo przystojny "playboy" na miarę tamtych czasów i ona - młodziutka debiutantka na salonach, o powalającej urodzie, ale też dość naiwna i niedoświadczona. Razem tworzą niezmiernie intrygującą parę, która jest podmiotem wielu kontrowersyjnych wątków. Nie brakuje zarówno zabawnych momentów, jak i tych wzruszających. Fabuła jest bardzo urozmaicona, a każda strona przynosi coś nowego. Nie sposób się znudzić choćby na chwilę. Nie przeszkadza fakt, że zakończenie jest oczywiste, bo,...

Marzena | 2015-10-28
Przeczytana: 28 października 2015

Serdecznie pozdrawiam Panią Martę, bo to jej opinia skusiła mnie do sięgnięcia po tę powieść.
Nie, nie żałuję, przeciwnie bardzo jej dziękuję bo książka okazała się świetna!
Poświęciłam dla niej mycie podłóg, składanie prania i kilka wydawałoby się ważnych czynności, zwyciężył jednak instynkt który kazał mi zrobić obiad dla rodziny. I sama chcąc zamydlić sobie oczy, że przecież nie poświęcam całego dnia na czytanie o przygodach Victori i Jasona upiekłam ciacho:)
Kawa ciacho i książka-było fantastycznie, polecam!!!

kaktusowaona71 | 2015-04-01
Przeczytana: 31 marca 2015

Gdybym mogła - dałabym tej książce z 15 gwiazdek - Cudna !!
Dzięki niej po 44 latach uświadomiłam sobie, że jestem fanką romansów historycznych :))
Bohaterowie są cudowni i świetnie nakreśleni.Akcja szybka i porywająca. Doskonale się tą pozycję czytało. Książka mnie bawiła i wzruszała do łez. Pożerałam każdą jej stronę.
Jedno czego żałuję to to, że zakończenie było ciut krótkawe.. choć z drugiej strony, myślę, że po prostu nie mogłam rozstać się z bohaterami, którzy całkowicie skradli moje serce.
Myślałam, że nic nie przebije "Whitney, moja miłość" ale się myliłam.
To jest nawet lepsze ! :))

wiech | 2014-04-09
Przeczytana: 09 kwietnia 2014

PIĘKNA!
Nic więcej nie mogę dodać – uwiodła mnie.
Nie przepadam za romansami historycznymi, ale dla Judith McNaught robię wyjątek. Mam ochotę przeczytać jej wszystkie książki :)
Wspaniale się je czyta.
Zarywa się noce, nic się w domu nie robi, nie można się oderwać :)

PS.
Jest to pierwszy tom cyklu "Sequels", następne to "Coś wspaniałego" i "Jak w raju", ale tę powinno się przeczytać pierwszą.

Basia | 2017-12-14
Przeczytana: 14 grudnia 2017

Szukałam cudownego czytadła i w końcu znalazłam :) Opis książki mija się z prawdą bo czy wychowanie w rodzinie, gdzie matka nie kocha ojca można nazwać beztroską? A człowieka głęboko doświadczonego a przez to poranionego pysznym? Natomiast sam romans nie tylko na zmianę bawi i wzrusza ale jest pełen cudownie nakreślonych postaci. Każdy z bohaterów jest inny, ma własną osobowość a cała psychologia postaci, przedstawione związki przyczynowo - skutkowe i sieć zależności są na naprawdę wysokim poziomie. Wnioski mądre i co przyjemnie zaskakuje w literaturze kobiecej niezbyt nachlane. Zdecydowanie polecam i rozpoczynam polowanie na inne książki tej autorki :)

Wprawdzie to powieść zdecydowanie "kobieca", ale w żadnym wypadku nie jest sztampowa ani schematyczna. Oczywiście - jak w każdym romansie - bohaterka jest przepiękna, słodka i niewinna, a jej ukochany - to "mrocznie przystojny" arystokrata z przeszłością... ale cała historia została poprowadzona ciekawie i z werwą. Autorka najwyraźniej lubi swych bohaterów (o czym świadczy też swoisty list-komentarz do czytelników, umieszczony na końcu książki) i to prawdopodobnie sprawia, że nie są oni tak bladzi i papierowi, jak inni bohaterowie tego typu powieści. Dlatego z pełnym przekonaniem polecam tę lekturę i tę autorkę!

Martoonia | 2014-10-08
Przeczytana: 01 października 2014

No tak, jak zawsze na Panią McNaught można liczyć. Jako chwilowa odskocznia od współczesnych historii sięgnęłam po romans historyczny i tak wybór padł na cykl Sequels i pierwszą z cyklu książkę „Na zawsze”. Mając już jakieś pojęcie o stylu pisania Judith McNaught miałam pewne oczekiwania i się nie zawiodłam. Jest chyba wszystko czego w romansach historycznych trzeba: piękna, wrażliwa, zagubiona i może trochę naiwna kobieta oraz pozornie twardy, nieczuły mężczyzna, który w zasadzie okazując cieplejsze uczucia i współczucie chyba zaskakuje nawet sam siebie. Czyta się szybko i przyjemnie.

Konwalia | 2015-08-04
Przeczytana: 04 sierpnia 2015

Już dawno książka nie pochłonęła mnie tak jak ta. Żyłam nią i przeżywałam jakby to była rzeczywistość, kibicowałam głównej bohaterce i przejmowałam się jej losem. Szkoda, że tak szybko się skończyła.

Eeyore | 2011-08-05
Na półkach: Posiadam, Ulubione, Przeczytane
Przeczytana: 2011 rok

Wspaniała książka. Czytając czułam emocje bohaterów i nie mogłam jej odłożyć zanim nie skończyłam.