Na zawsze

Okładka książki Na zawsze Judith McNaught
Okładka książki Na zawsze
Judith McNaught Wydawnictwo: Prószyński i S-ka Seria: Biblioteczka pod Różą literatura obyczajowa, romans
Biblioteczka pod Różą
Once and always
Prószyński i S-ka
2005-01-01
1987-01-01
Anna Wojtaszczyk

przyjemny romans, oczywiście przewidywalny, ale autorka jak zwykle nie zawodzi więc jest i humor i intryga i "czarny" charakter, lekki język też zapewnia dobrą zabawę

Mój ulubiony romans historyczny, a na koncie mam naprawdę wiele. Victoria jest rezolutna, charakterna a przy tym mądra, dobra i wrażliwa. A Jason nie jest typowym księciem na białym koniu - bywa zbyt szorstki, przykry, niezrozumiały. Autorka zbudowała ich relację mistrzowsko, ze stron książki lecą iskry. Oprócz romansu porusza tematy żałoby, złamanego serca i traum z przeszłości. Śmiałam się, czerwieniłam i płakałam na zmianę.

Jestem zawiedziona tą ksiązką. Nie umywa sie do „cos wspanialego”, „whitney” czy „krolestwa”. Cos tutaj jest bardzo bardzo nie tak. A mianowicie glowny bohater, ktory nawet przy wzieciu poprawki na owczesne normy spoleczne jest po prostu strasznym chamem a do tego narcyzem, totalnie nie wartym calkiem sympatycznej skadinad bohaterki. Na miejscu bohaterki uciekalabym w podskokach az by sie kurzylo i jest to chyba drugi raz w zyciu kiedy mam takie wrazenie w romansie historycznym, a przeczytalam ich dobrze ponad setke. Nie wiem dlaczego autorka uznala ze absolutnie wszystko mozna usprawiedliwic smutnym dziecinstwem czy innymi przykrymi zyciowymi doswiadczeniami. Daje kilka gwiazdek bo autorka pisze swietnie, problemem tutaj jest po prostu to jak poprowadzila bohaterow. Polecam goraco wszystkie inne ksiazki tej autorki, a te konkretna tylko dla osob ktore nie sa czule na upokarzanie kobiet i usprawiedliwianie facetow ze zwierzecych odruchow.

Nie wiem skąd taka wysoka ocena. Przecież to nawet jak na romans historyczny jest słabe. Bardzo powtarzalny schemat: ona-młodziutka naiwna i piękna, on zepsuty, przystojny i mroczny. Pierwsze 70% nuuuuudy, potem trochę się dzieje. Styl miejscami tak infantylny, że irytuje. Nic o epoce, arystokracja angielska przedstawiona jako pusta, arogancka i ograniczona konwenansami. Szkoda czasu. Nie polecam.

Świetna książka, warto przeczytać .

Świetna książka, warto przeczytać .

Powiedzcie mi, jak to jest możliwe, że on w zasadzie dokonuje gwałtu na dziewicy (bo ustalił sam ze sobą, że ona na pewno nią nie jest),po fakcie chyba nawet czuje się winny, ale mimo wszystko postanawia się na nią obrazić?

Kompletnie nie kumam logiki tej książki. Nic a nic.

Kompletnie nie kumam logiki tej książki. Nic a nic.

Oznaczone jako spoiler Pokaż mimo to

Bardzo sympatyczna główna bohaterka, bardzo zarozumiały główny bohater, a jednak coś zaiskrzyło i zostali ze sobą na zawsze.

Wypożyczając tą pozycję w bibliotece zobaczyłam opinię jednej czytelniczki - tanie romansidło! napisała. Tak, zgadzam się że to romans, bardzo przyjemnie napisany i przekonana jestem, że ktoś kto lubi romanse historyczne nie podzieli ww opinii. Dlatego zachęcam gorąco do lektury.

dobry historyczny romans

dobry historyczny romans

Ten typ romansu mi odpowiada. Z humorem i prostotą początkowa niechęć między dwojgiem ludzi i w końcu gorąca miłość pokonująca przeciwności losu.
Sprawdza się schemat oparty na pierwowzorze : kopciuszka oraz

Przyjemna lektura.

• Romans historyczny
  • Romans
  • Romans Historyczny

Dodaj cytat z książki Na zawsze