Once and always
Wanda

Inne wydania

Victoria Seaton, urodzona w Ameryce córka angielskiej arystokratki i irlandzkiego lekarza, w jednej chwili utraciła wszystko: cudownych rodziców, dom i beztroskie, szczęśliwe życie. Daleki krewny, książę Atherton, zaprasza dziewczynę do Anglii, pragnąc wydać piękną, lecz ubogą sierotę za własnego nieślubnego syna, Jasona. Oszałamiająco przystojny i bogaty Jason, uwielbiany przez najpiękniejsze damy z towarzystwa, swą arogancją i pychą budzi niechęć Victorii. Poza tym dziewczyna ma nadzieję, że wkrótce przyjedzie po nią z Ameryki ukochany Andrew. Tymczasem jednak przychodzi list od jego matki, zawiadamiający, że syn właśnie się ożenił. Współczucie okazywane przez Jasona sprawia, że Victoria zaczyna patrzeć nań życzliwiej i stopniowo rodzi się między nimi namiętne uczucie. W końcu, na skutek podstępu księcia, Victoria i Jason biorą ślub. Czy może być jednak szczęśliwy związek oparty na intrygach i kłamstwie? Co zrobi Victoria, gdy pozna szokującą prawdę?

źródło opisu: http://www.proszynski.pl/

źródło okładki: http://www.proszynski.pl/

Kasiek | 2016-09-08
Na półkach: 2016, Przeczytane
Przeczytana: 31 sierpnia 2016

W ramach "odetchnięcia" od współczesnej literatury, sięgnęłam po romans historyczny sprawdzonej autorki, na której nigdy się nie zawiodłam. Tak było i tym razem. Książka okazała się świetna. Jakże przyjemnie było przenieść się myślami kilka wieków wstecz i przeżywać wraz z bohaterami ich problemy, rozterki, a także chwile uniesień.
Autorka jak zwykle świetnie wykreowała głównych bohaterów. Oczywiście według typowego schematu dla tego gatunku literackiego, czyli on - zimny, niedostępny, tajemniczy ale też bardzo przystojny "playboy" na miarę tamtych czasów i ona - młodziutka debiutantka na salonach, o powalającej urodzie, ale też dość naiwna i niedoświadczona. Razem tworzą niezmiernie intrygującą parę, która jest podmiotem wielu kontrowersyjnych wątków. Nie brakuje zarówno zabawnych momentów, jak i tych wzruszających. Fabuła jest bardzo urozmaicona, a każda strona przynosi coś nowego. Nie sposób się znudzić choćby na chwilę. Nie przeszkadza fakt, że zakończenie jest oczywiste, bo,...

Marzena | 2015-10-28
Na półkach: Posiadam, Ulubione, Przeczytane
Przeczytana: 28 października 2015

Serdecznie pozdrawiam Panią Martę, bo to jej opinia skusiła mnie do sięgnięcia po tę powieść.
Nie, nie żałuję, przeciwnie bardzo jej dziękuję bo książka okazała się świetna!
Poświęciłam dla niej mycie podłóg, składanie prania i kilka wydawałoby się ważnych czynności, zwyciężył jednak instynkt który kazał mi zrobić obiad dla rodziny. I sama chcąc zamydlić sobie oczy, że przecież nie poświęcam całego dnia na czytanie o przygodach Victori i Jasona upiekłam ciacho:)
Kawa ciacho i książka-było fantastycznie, polecam!!!

Wprawdzie to powieść zdecydowanie "kobieca", ale w żadnym wypadku nie jest sztampowa ani schematyczna. Oczywiście - jak w każdym romansie - bohaterka jest przepiękna, słodka i niewinna, a jej ukochany - to "mrocznie przystojny" arystokrata z przeszłością... ale cała historia została poprowadzona ciekawie i z werwą. Autorka najwyraźniej lubi swych bohaterów (o czym świadczy też swoisty list-komentarz do czytelników, umieszczony na końcu książki) i to prawdopodobnie sprawia, że nie są oni tak bladzi i papierowi, jak inni bohaterowie tego typu powieści. Dlatego z pełnym przekonaniem polecam tę lekturę i tę autorkę!

kaktusowaona71 | 2015-04-01
Przeczytana: 31 marca 2015

Gdybym mogła - dałabym tej książce z 15 gwiazdek - Cudna !!
Dzięki niej po 44 latach uświadomiłam sobie, że jestem fanką romansów historycznych :))
Bohaterowie są cudowni i świetnie nakreśleni.Akcja szybka i porywająca. Doskonale się tą pozycję czytało. Książka mnie bawiła i wzruszała do łez. Pożerałam każdą jej stronę.
Jedno czego żałuję to to, że zakończenie było ciut krótkawe.. choć z drugiej strony, myślę, że po prostu nie mogłam rozstać się z bohaterami, którzy całkowicie skradli moje serce.
Myślałam, że nic nie przebije "Whitney, moja miłość" ale się myliłam.
To jest nawet lepsze ! :))

Martoonia | 2014-10-08
Przeczytana: 01 października 2014

No tak, jak zawsze na Panią McNaught można liczyć. Jako chwilowa odskocznia od współczesnych historii sięgnęłam po romans historyczny i tak wybór padł na cykl Sequels i pierwszą z cyklu książkę „Na zawsze”. Mając już jakieś pojęcie o stylu pisania Judith McNaught miałam pewne oczekiwania i się nie zawiodłam. Jest chyba wszystko czego w romansach historycznych trzeba: piękna, wrażliwa, zagubiona i może trochę naiwna kobieta oraz pozornie twardy, nieczuły mężczyzna, który w zasadzie okazując cieplejsze uczucia i współczucie chyba zaskakuje nawet sam siebie. Czyta się szybko i przyjemnie.

wiech | 2014-04-09
Przeczytana: 09 kwietnia 2014

PIĘKNA!
Nic więcej nie mogę dodać, jestem pod wrażeniem.
Nie przepadam za romansami historycznymi, ale dla Judith McNaught robię wyjątek. Mam ochotę przeczytać jej wszystkie książki wydane w Polsce :)
Wspaniale się je czyta. Zarywa się noce, nic się w domu nie robi, nie można się oderwać :)
GORĄCO POLECAM
PS.
Jest to pierwszy tom cyklu "Sequels", następne to "Coś wspaniałego" i "Jak w raju", ale tę powinno się przeczytać jako pierwszą.

Konwalia | 2015-08-04
Przeczytana: 04 sierpnia 2015

Już dawno książka nie pochłonęła mnie tak jak ta. Żyłam nią i przeżywałam jakby to była rzeczywistość, kibicowałam głównej bohaterce i przejmowałam się jej losem. Szkoda, że tak szybko się skończyła.

Tirindeth | 2012-09-07
Na półkach: Ulubione, Przeczytane, Posiadam

Victoria Seaton, wychowywana na wsi Amerykanka, to dobra, prostoduszna i pełna optymizmu dziewczyna, która każdego traktuje uprzejmie, nie patrząc na pochodzenie otaczających ją ludzi. Zakochana w swoim przyjacielu z dzieciństwa, Andrew, nie może się doczekać jego powrotu z podróży po Europie. Gdy pewnego dnia jej rodzice giną w strasznym wypadku, osiemnastoletnia młoda dama oraz jej o rok młodsza siostra, Dorothy, zostają bez rodziny i środków do życia. Lekarz, który przyjmuje dziewczyny pod swoją opiekę, postanawia odnaleźć ich krewnych mieszkających w Anglii. Wkrótce potem obie panny wsiadają na statek płynący na Wyspy Brytyjskie. Victoria nie wie jednak, że wuj, u którego ma zamieszkać, postanowił wydać ją za mąż za swojego nieślubnego syna – Jasona. Trzydziestoletni, zgorzkniały i niewyobrażalnie bogaty mężczyzna początkowo wzbudza w Victorii niechęć, lecz w wyniku rozczarowania, jakie dziewczyna przeżywa po otrzymaniu upokarzającej wiadomości z Ameryki, coś się zmienia......

Karolina | 2012-09-11
Przeczytana: 11 września 2012

Powiem tak po części książki Pani Judith McNaught mnie odrobinę irytują i denerwują, ale też jak żadne inne potrafią wciągnąć i poczuć emocje bohaterów. Judith opisuje życiową prawdę, często jest tak, że ludzie mylą się co do sytuacji, a osobiście nie wyjaśnią sprawy z tą osobą, i tak tworzą się poplątane historie pełne niedopowiedzeń i zwrotów akcji tej autorki. Jak dla mnie jest to najlepsza pisarka romansów historycznych, czytam jej powieści z wielkim zapałem i wiem, że do każdej z wielką przyjemnością wrócę.

Grazyna | 2011-04-25
Na półkach: Ulubione, Przeczytane, Posiadam
Przeczytana: 25 kwietnia 2011

Kapitalna książka jak dla mnie ta historia jest perełką, wśród opowieści historycznych. Wciągnęła mnie do tego stopnia ze zarwałam przez nią dwie noce. Posiada głębię, której wielu książkom brak. Raz bawi, innym razem wzrusza i ma coś takiego, że ciężko się od niej oderwać. Szczerze polecam.