Tajemnica

Secret
83-86611-22-7
romans historyczny
Wanda

Miłość nie tylko przenosi góry! Może być również lekarstwem na konserwatyzm i zapiekłą nienawiść.

Szkocko-angielski antagonizm, którego korzenie sięgają mrocznego średniowiecza, kładzie się cieniem na małżeństwie wodza szkockiego rodu i pięknej Angielki. Młoda para musi podjąć długotrwałą i wyczerpującą walkę, by ratować swój namiętny związek.

sola255 | 2015-04-03

O czym jest ta książka? O miłości oczywiście, o przyjaźni , ale też i o tym ,że stare niechętnie poddaje się nowemu i nie bardzo chce oddać stery władzy, o lojalności małżonków względem siebie , o miłości ojcowskiej, o przełamywaniu antagonizmów i uprzedzeń narodowych. To tak w skrócie.
Szkoci , Szkoci moi ulubieni bohaterowie :-)
Początkiem całej historii ,okraszonej dużą dozą humoru , świetnie prowadzonymi dialogami , jest przyjaźń dwóch małych dziewczynek : Angielki i Szkotki , spotykają się one raz w roku na festynie ponieważ historia zaczyna się na pograniczu szkocko-angielskim.
Angielka Judith i Szkotka Frances Catherine złożyły sobie obietnicę ,że Judith przyjedzie do Szkocji gdy przyjaciółka będzie spodziewać się dziecka i pomoże przy porodzie .I tu się zaczyna....
Łatwiej przyrzec ,niż dotrzymać obietnicy tym bardziej ,że starszyzna Szkotów niechętnie chce gościć u siebie angielską dziewczynę. Jednak ulec musi przed determinacją ciężarnej kobiety.
Oddział Szkotów , na...

Kasiag | 2014-03-09
Na półkach: Przeczytane, Poszukuję

Książka bardzo mi się podobała.
Co mi się podobało najbardziej? Przede wszystkim wyraziści bohaterowie, czyli ‘element’ niezbędny wg mnie do tego, żeby zainteresować czytelnika opowiadaną historią. Nie mówię tutaj tylko o parze głównych bohaterów, chociaż to oni są oczywiście najważniejsi. Podobała mi się ta wyczuwalna chemia między nimi, to wzajemne przyciąganie od samego początku znajomości. Bardzo dobrze to autorka przekazała, a przynajmniej do mnie to ‘trafiło’ . Z tego co zauważyłam, to generalnie ma Garwood zdolność do przekazywania bardzo udanie relacji międzyludzkich, bez popadania w zbędny patos – czy to chodzi o miłość czy przyjaźń. Nie wiem jak jest w innych książkach, ale w "Tajemnicy" jej się to udało wyśmienicie.
Co jeszcze mi się podobało? Bardzo dobre dialogi oraz humor. Scen , które skłoniły mnie do śmiechu było dość dużo, ale ta najbardziej zapamiętana, to jednocześnie pierwsza scena książki, kiedy to poznajemy małą Judith i równie małą Frances i możemy...

emerytka19 | 2016-12-27

Uwielbiam Szkotów w romansach, ale jeszcze bardziej podobają mi się kobiety, które mają przysłowiowe jaja! "Tajemnice" to jedna z lepszych książek, które ostatnio przeczytałam, zabawna i tak wciągająca, że trudno się od niej oderwać.

Torie | 2013-05-07
Przeczytana: 07 maja 2013

Swoją przygodę z romansem historycznym zaczęłam właśnie od tej pozycji.
"Tajemnica" Julie Garwood to pierwsza książka cyklu pod tym samym tytułem. Akcja wszystkich trzech książek ("Tajemnica";"Szkatułka";"Intryga"), rozgrywa się na szkockim pogórzu, jak wiadomo Szkocja to kraina dzika i niezdobyta, pełna sekretów oraz tajemnic. Autorka płynnie połączyła ze sobą wszystkie te elementy. Trzy powyższe książki przesycone są klimatem tej krainy. Barwne krajobrazy, błyskotliwi bohaterowie, porywająca narracja, humor i wciągająca fabuła. Czyta się je niezwykle szybko i przyjemnie.
Polecam!
Pozycje w sam raz dla romansoholiczek.
Błogie oderwanie od szarej rzeczywistości :)

Kate | 2017-02-02

Niestety nie doczytałam, że pierw powinno się przeczytać "Tajemnice" a potem "Szkatułkę" ale czuje że nawet dobrze zrobiłam bo chociaż podobało mi się to "Szkatułka" była o wiele lepsza, a dzięki niej zaczęłam pochłaniać książki Garwood.
Judith była urocza i pełna energii. Podobała mi się opisana jej przyjaźń z Frances Catherine, a zwłaszcza dorastanie i teorie kielicha (kto czytał ten wie o chodzi :D). Co do Iaina, miałam wrażenie że przejrzał umysł kobiety na wylot, wiedział jak postępować z Judith i założę się że i mój by nieźle przeskanował, skubany ;)
Historia była całkiem przyjemna i lekka. Rzuciło mi się w oczy, że bardzo duży nacisk kładą tutaj na więzy krwi, tak bardzo że potrafią odpuścić wojny (oczywiście gdy jest w to wplątany ślub), choć jakoś mi się nie chce wierzyć że kiedyś tak postępowali :P

Dla mnie super, polecam!

ewa | 2017-03-30

to romans przez duże R.Nie ma co do tego żadnych wątpliwości.Znalazłam w niej wszystko to,czego zwykle szukam w romansach.Jest tytułowa tajemnica,wychodząca na jaw w nie całkiem sprzyjających okolicznościach,są uparci Szkoci,małżeństwo między naturalnymi wrogami(on Szkot,ona Angielka),są międzyklanowe zwady i jest wreszcie przyjaźń-przyjaźń między Angielką i Szkotką,opierająca się próbie czasu i przestrzeni.To właśnie przyjaźń Judith i Frances Cartherine inspiruje zmiany zachowania całego klanu.Mężczyźni przyzwyczajeni do decydowania o wszystkim i wszystkich nagle uświadamiają sobie że kobiety też mają swoje zdanie,że należy się z nimi liczyć.Same kobiety przekonują się że mąż i dzieci to nie wszystko i że przyjaźń może pomóc w przypadku braku rodziny.

Dodatkowym atutem tej książki jest wyrazisty romans-związek wodza klanu Iana z Angielką Judith.Oczywiście nic nie jest proste.Po pierwsze istnieje odwieczna nienawiść między Szkotami i Anglikami ,poza tym dziewczyna łamie wszelkie...

ewa0818 | 2011-07-01
Na półkach: Ulubione, Przeczytane, Posiadam