Wilkołak. Czarny księżyc

Dark Moon
wilkołak
horror
Leonor

W starciu z żądnym krwi władcą wampirów Lucien Charron odniósł poważną ranę i zostało mu kilka tygodni życia. Bez jego opieki Treyowi grozi coraz większe niebezpieczeństwo, ale mimo to wraz Alexą, piękną córką Luciena, wyrusza do Islandii, by odszukać potężny artefakt, który ma moc uzdrawiania. Niestety Kula Mynora znajduje się w posiadaniu ich największego wroga, który w dodatku sprzymierzył się z wyjątkowo groźną czarodziejką… matką Alexy.
Poznajcie ostatniego wilkołaka czystej krwi!

Magdalena | 2015-04-05
Przeczytana: 05 kwietnia 2015

Lepsza od poprzedniej części. Może nawet bardziej mroczna i na pewno bardziej wciągająca ;).

Szalona37 | 2013-06-07

Opinia zaznaczona jako spoiler. Pokaż ją.

Zacznę od tego,że gdy tylko ta książka razem z ,,Dlaczego Ja'' trafiła do szkolnej biblioteki od razu ją zamówiłam.Zaciekawił mnie opis.14letni Trey mieszka w domu dziecka.Nagle przychodzi do niego pewien męszczyzna podający się za jego wuja.Lucien Charron odmienił jego życie.Minął jakiś czas,Lucien leży w śpiączce przez Kalibana.Trey,Tom i Alexa postanawiają pomóc wampirowi.Postanawiają zabrać Gwendolinie i Kalibanowi Kulę Mynora która miała uleczyć ranę po kłach.Aby ją zabrać musieli udać się do wieży Leroth.Pomagali im Charles Henstall i Martin Tipsbury.Martin po wykonaniu swojego zadania wyjechał na wakacje ze swoją córką Philippą.Jednak męszczyzna nie wiedział że to nie była jego córka,lecz nekrotrof.W czasie wycieczki łodzią nekrotrof postanowił zmienić nosiciela.Jednak nie spodziewał się oporu ze strony Martina.Martin utopił się mając nadzieję że to zabije demona.Niestety w ostatniej chwili potwór przeniósł się do ciał nurka.Do wieży wszedł Trey i Charles,a Alexa i Tom...

Artur | 2014-08-11

Steve Feasey daje nam równy cykl. Uważam że druga część jest troszkę słabsza niż pierwsza, lecz czyta się ją bardzo dobrze. Książka bardzo lekka, na wolny dzień, podróż, skierowana głównie do młodzieży, lecz i starsi nie powinni się nudzić. Potraktowałem ją jako przerywnik od czegoś bardziej wymagającego, jest po prostu do poczytania, na nudę. Nie ma w niej nic specjalnego, fabuła przewidywalna do bólu. Mamy jasny podział na dobro i zło, bez szarości, ale myślę że w tego typu książkach już tak musi być. Jak wspomniałem podoba mi się obraz wilkołaka, jest on ogromnym plusem serii.

Łędina | 2014-02-06

Ciasteczko17 | 2014-07-22
Przeczytana: 2010 rok
wiolusia102 | 2011-07-18
Przeczytana: 18 lipca 2011

Fajna książka. Ginie Charls i Martin, który został opanowany przez nekrotrofa. Głównym bohaterem jest Trey, wilkołak. Jeszcze jest Alexa czarodziejka. Jest to 2om cyklu. czytałam go jako pierwszego. Na końcu tego tomu Trey dowiaduje się, że żyje jego wuja. A on był świadomy, że nie ma rzadnego bliskiego członka jego prawdziwej rodziny, że nie żyje. Lucien to wampir, ojciec Alexy. W tym tomie powieści bohaterowie walczą o jego życie. Ciekawe opisy. Sympatyczna książka. Szybko się ją czyta. Skończyłam ją czytać w lecznicy. Wypożyczona w Jaraczewie w bibliotece.;-)

agnes | 2012-08-16
Przeczytana: 02 kwietnia 2012

Druga część autora Steve Heasey'a. Również szybko się ją przeczytało jak i pierwszą część, w tej jest więcej walki z wampirami i wilkołakami. Jest tez Alexa zdolna czarownica.

Fabuła mnie bardzo zaciekawiła i byłam ciekawa końcówki czy Trey'owi się uda.

Książka jest lekka do przeczytania i fajna na zabicie nudy np w podróży, szkoda, że taka krótka ( :

irbis18 | 2012-10-07
Na półkach: Ulubione, Przeczytane, Posiadam
Przeczytana: 07 października 2012

Czy ja już mówiłam, że autor tej serii jest dla mnie genialny?
Nie?
To właśnie mówię.

aria | 2016-08-13
Na półkach: ஐ2016ஐ, Przeczytane
Przeczytana: 08 sierpnia 2016

Kontynuacja pierwszej części, powiedziałabym, że znacznie lepsza niż jej poprzedniczka. Aczkolwiek nadal jest ten sam problem - nie wzbudza ŻADNYCH emocji. Kiedy ją czytałam to czytałam, bo po prostu czytałam.
Niektóre momenty były... ciekawe a reszta taka bardzo monotonna.
Powiedziałabym coś o Lucienie, ale byłby to spojler, więc się lepiej powstrzymam.
Co do końcówki. Kiedy przeczytałam zakończenie - mózg mi wyparował, centralnie. To było tak bez sensu.
Powiem tak, żeby nie zdradzać szczegółów tym co nie czytali.
Skoro ten ktoś wiedział, że to niebezpieczne to dlaczego pozwala mu to zrobić chociaż ta osoba jest niepełnoletnia. Na dodatek nie wyjaśnia nawet powodów tylko pozwala tej osobie jechać? Co to ma być?
A ogólnie to polecam fanom wilkołaków (takich nie przypominających nic a nic tych ze Zmierzchu) ;).

Serenka | 2012-08-28

Raczej młodziezowa, chociaż czyta się całkiem nieźle. Dobra do pociagu, można przerwac w dowolnym momencie i nie gubi się wątku. Na kolana nie powala, ale kiedy ma się ochotę na coś lekkiego ... ;)