Chwila prawdy

Wydawnictwo: Nasza Księgarnia
Ania

Xymena | 2011-06-09
Przeczytana: 08 czerwca 2011

Danuta Bieńkowska jest prawdziwą mistrzynią! Kolejna powieść dla młodzieży (chociaż i dla dorosłych, jak sądzę), która w prosty, rzeczowy i nie pozbawiony smaku sposób przedstawia blaski i cienie życia, trudności w wyborze zawodu i przestrzegania etyki zawodowej. Poznajemy Magdę, przyszłą pielęgniarkę, uczącą się w liceum medycznym. Dziewczyna już na samym początku powieści zostaje uwikłana w bardzo niemiłe zdarzenie, które mogło mieć wręcz tragiczne konsekwencje. Aby poznać rozstrzygniecie sytuacji, musimy przeczytać całą książkę, co było dobrym posunięciem pisarskim, trzeba przyznać.

Książka jest wręcz naszpikowana różnego rodzaju morałami, przekazami, prawdami, ale są one tak sprytnie podane - np. w formie dialogu młodych ludzi lub przemyśleń bohaterów - że absolutnie nie przeszkadza nam ich ilość. Trafiłam na używany egzemplarz, wycofany z biblioteki publicznej. Któryś z czytelników powieści podkreślał i zaznaczył co ważniejsze - wg niego - zdania, przekazy i fragmenty....

Anna | 2012-06-02
Przeczytana: 29 maja 2012

Jak dla mnie bardzo ciekawa książka. Fakt że dzieje się w latach 70, ale można znaleźć w niej wiele ciekawych morałów i nauk przydatnych w życiu. Fajne jest to że aby dowiedzieć się jakie będzie rozstrzygnięcie głównej sytuacji z początku książki trzeba przeczytać ją do samego końca.

książkovaa | 2015-07-21

Książka jest taka sobie. A okładka po prostu d r a m a t y c z n a.

Mollinka_90 | 2016-07-27
DreAms44 | 2015-09-19