Brama na drodze

Wydawnictwo: M.A.W.
83-203-2179-4
kaja841

Opisuje życie dziewczyny z dobrego domu, która popadła w kolizję z prawem i znalazła się w zakładzie poprawczym.

źródło opisu: własne

Katarzyna | 2016-03-20
Przeczytana: 18 marca 2016

Solidna literatura środka dla młodzieży. Mój powrót po latach, powieść, która w młodość miała dla mnie duże znaczenie. Narracja pierwszoosobowa, dość "dorosła" jak na szesnastolatkę, która dzięki temu wydaję się osobą bardziej wnikliwą i dzięki temu, sympatia czytelnika lokuje się po jej stronie. Mimo braku komórek, fb i internetu, myślę, że ta powieść może być nadal aktualna, bo w gruncie rzeczy opowiada o buncie dla samego buntu i konieczności jego zakończenia.

marukja | 2011-07-07

Książkę przeczytałam mając lat 16. Przeżycia bahaterki idealnie odzwierciedlały mój 'młodzieńczy bunt'. Czytałam z ogromnym zaciekawieniem i dużo myślałam o przepływających książkę myślach. A jedną z nich wspominam z uśmiechem do dziś:
"Nic nie wiesz o życiu i ludziach. Szczeniackie mędrkowanie... Lubisz się zgrywać, szarżujesz jak wszyscy młodzi ludzie. Uważasz, że świat jest podły, zły, obłudny. Wszyscy ludzie cię drażnią, nie możesz na nich patrzeć... A upłynie trochę czasu, przytyjesz w biodrach i będziesz taka sama jak wszyscy ci dorośli, na których nie możesz patrzeć. Będziesz taka sama - zadowolona, ustabilizowana. Zobaczysz."
Polecam, zarówno zbuntowanym nastolatkom, jak i tym już troszeczkę starszym. :)

olguska | 2011-09-12
Przeczytana: 17 września 2000

Opinia zaznaczona jako spoiler. Pokaż ją.

dziewczyna z poprawczaka ucieka. Duzo myśli. Wróciła bo dzięki stryjoiwi zrozumiała sens życia.

patsy | 2016-08-22
Przeczytana: 15 sierpnia 2016