The Services of The Sword

Trzeci zbiór opowiadań pod redakcją Davida Webera przedstawiający losy nie tylko Honor Harrington, ale także innych postaci cyklu. John Ringo, Victor Mitchell, Eric Flint, Jane Lindskold, Timothy Zahn i David Weber opisują m.in. patrol antypirackiego krążownika HMS "Fearless" po przydziale na Basilisk, wizytę pary Marines na planecie Praga w Ludowej Republice Haven, dalsze losy Victora Cachata i debiutancki patrol pierwszej midszypman w dziejach marynarki Graysona. Każdy z utworów osadzony jest we wszechświecie Honor Harrington i powiększa wiedzę o nim oraz jego bohaterach.

Z niezwykle poczytnego cyklu Davida Webera "Honor Harrington" Dom Wydawniczy REBIS wydał dotychczas "Placówkę Basilisk", "Honor królowej", "Krótką, zwycięską wojenkę", "Kwestię honoru", "Honor na wygnaniu", "Honor wśród wrogów", "Więcej niż Honor", "W rękach wroga", "Honor ponad wszystko" i "Nie tylko Honor", "Popioły zwycięstwa".

źródło opisu: [Rebis, 2007]

Michał | 2010-07-19
Na półkach: 2010, Przeczytane
Przeczytana: 17 lipca 2010

Jak przeważnie w tym cyklu opowiadania są napisane ciekawie. Poruszają różne tematy, nie mamy tu tylko gwiezdnych bitew, ale też starcia psychologiczne i wywiadów. Pewnym minusem dla mnie było to, że nie wszystkie opowiadania równie mocno mnie wciągnęły.
Zapewne innym spodobają się wszystkie, albo i żadne :-)
Fanom świata Honor Harrington myślę, że nie muszę tej książki polecać.
Wszystkim innym polecam zacząć od pierwszej książki z cyklu, to pomoże zrozumieć ten świat.

Dempsey | 2013-07-27

chyba jedna z lepszych pozycji cyklu Webera Honor pojawia sie tylko w tle i to jest najwieksza zaleta tej ksiazki ;) a powazniejac fajnie narysowane postacie duzo klasycznej Weberowej mielonki do miesa nowego czytelnika do Webera raczej nie przekona ale dla Webero maniakow takich jak ja moze byc polecam

Atul | 2016-10-15
MagicznyKrzysztof | 2016-09-08