More Than Honor

Trzy nowele napisane przez trzech najlepszych autorów militarnej fantastyki: Davida Webera, Davida Drake'a i S.M. Stirlinga oraz aneks autorstwa D. Webera "Wszechświat Honor Harrington", podający historię kolonizacji kosmosu i historię kolonizacji układu Manticore oraz inne informacje merytoryczne dotyczące realiów cyklu. Nowele dzieją się naturalnie w tymże wszechświecie, uzupełniając pewne luki lub dokładniej opisując wcześniej wzmiankowane jedynie tematy, na przykład w "Kwestii Honoru" Honor Harrington powiedziała przyjaciołom, że ludzie i treecaty poznały się dzięki pewnej dziewczynce i skłonności do selera naciowego. Kim było to dziewczę i jak to dokładnie wyglądało, opisuje nowela "Piękna przyjaźń".

źródło opisu: [Rebis, 2002]

Michał | 2010-06-22
Na półkach: 2010, Przeczytane
Przeczytana: 22 czerwca 2010

Zbiór opowiadań rozgrywających się w świecie Honor Harrington.
Są napisane bardzo ciekawie i niektóre mają dość zaskakującą fabułę. Warto je przeczytać.

Aliath | 2017-04-18
Przeczytana: 19 kwietnia 2017