Dziedzictwo zniszczenia

Cykl: Dahak (tom 2)
Wydawnictwo: ISA
The Armageddon Inheritance

Życie Colina MacIntyre'a jako pilota NASA nie obfitowało może w szczególnie ekscytujące wydarzenia, ale przynajmniej było poukładane. Niestety, Colin okazał się przeznaczony do większych rzeczy, choć sam nie jest pewien, czy mu się to podoba. Najpierw został porwany przez bardzo stary, mający własną świadomość statek kosmiczny, który od dawna udawał księżyc Ziemi. Później został mianowany...

Najpierw został porwany przez bardzo stary, mający własną świadomość statek kosmiczny, który od dawna udawał księżyc Ziemi. Później został mianowany jego kapitanem, by stłumić trwający od pięciu tysiącleci bunt. A jeszcze później musiał zmobilizować całą planetę do walki z Obcymi, którzy od eonów próbowali zniszczyć inteligentne życie w Galaktyce.

Trudno się dziwić, że Colin jest nieco zestresowany. Niestety, jednego jeszcze nie wie: Wszystkie jego wcześniejsze dokonania to dopiero początek.

źródło opisu: [ISA, 2007]

Jellycrusher | 2018-08-02

David Weber jest autorem bardzo lubianego przeze mnie tasiemcowego cyklu militarystycznej SF o losach Honor Harrington. Nieco podobna i też przyzwoita jest seria "Marszy", stworzona wspólnie z innym militarystą Johnem Ringo. Weber napisał ponadto całkiem udaną serię "Boga Wojny", dla odmiany fantasy. Wszystko to powoduje, że na każdą jego nową książkę zwracam baczną uwagę… Niestety, od pewnego czasu daje się wyczuć u Webera charakterystyczny syndrom "słynnego-pisarza-który-szkicuje-konspekty-dla-asystentów". Już "Królowa niewolników" zalatywała szmirą - przypuszczalnie dlatego, że głównym autorem był niejaki Eric Flint, a nie Weber, i szkoda, że świetny cykl Honor zaśmiecono czymś takim. Cykl Dahaka bije jednak na głowę większość kiczów SF, które czytałem. Już pierwszy tom, pełen frazesów z najlepszego hurraamerykańskiego koszmaru "patriotycznego", budził niepokój. Obawy te w pełni potwierdza "Dziedzictwo zniszczenia". Nie wiem, dlaczego w trakcie tłumaczenia z tytułu wypadł...

Andrzej Lewicki | 2016-09-20

i tak powinno być, czyli max trzy części jak na tego autora. fajny, wciągający początek i mocny koniec, taki jak można oczekiwać. co ważne, jak niestety z reguły u tego autora, nie trzeba do tego końca brnąć przez coraz potężniejsze kolejne tomy, których końca nie widać i w końcu człowiek czuje się tym czytaniem zmęczony. weber skupił się tu raczej na akcji, stonował typowe dla siebie opisy... wszystkiego... dzięki temu czyta się fajnie.

Radek | 2018-06-10

Miłe zaskoczenie. Rewelacja, czyta się fantastyczne, Spójna akcja i nie można odłożyć książki, polecam warto

Dempsey | 2013-07-27

dobre do poczytania w tramwaju albo wannie

Leszek Sosnowski | 2010-07-07

Świetna Space Opera.