Dziedzictwo zniszczenia

Cykl: Dahak (tom 2)
Wydawnictwo: ISA
The Armageddon Inheritance

Życie Colina MacIntyre'a jako pilota NASA nie obfitowało może w szczególnie ekscytujące wydarzenia, ale przynajmniej było poukładane. Niestety, Colin okazał się przeznaczony do większych rzeczy, choć sam nie jest pewien, czy mu się to podoba. Najpierw został porwany przez bardzo stary, mający własną świadomość statek kosmiczny, który od dawna udawał księżyc Ziemi. Później został mianowany...

Najpierw został porwany przez bardzo stary, mający własną świadomość statek kosmiczny, który od dawna udawał księżyc Ziemi. Później został mianowany jego kapitanem, by stłumić trwający od pięciu tysiącleci bunt. A jeszcze później musiał zmobilizować całą planetę do walki z Obcymi, którzy od eonów próbowali zniszczyć inteligentne życie w Galaktyce.

Trudno się dziwić, że Colin jest nieco zestresowany. Niestety, jednego jeszcze nie wie: Wszystkie jego wcześniejsze dokonania to dopiero początek.

źródło opisu: [ISA, 2007]

Andrzej Lewicki | 2016-09-20

i tak powinno być, czyli max trzy części jak na tego autora. fajny, wciągający początek i mocny koniec, taki jak można oczekiwać. co ważne, jak niestety z reguły u tego autora, nie trzeba do tego końca brnąć przez coraz potężniejsze kolejne tomy, których końca nie widać i w końcu człowiek czuje się tym czytaniem zmęczony. weber skupił się tu raczej na akcji, stonował typowe dla siebie opisy... wszystkiego... dzięki temu czyta się fajnie.

Dempsey | 2013-07-27

dobre do poczytania w tramwaju albo wannie

Leszek Sosnowski | 2010-07-07

Świetna Space Opera.