Nadnaturalny horror w literaturze

Tłumaczenie: Andrzej Ledwożyw
Książka jest przypisana do serii/cyklu "Odmienne Stany Fantastyki". Edytuj książkę, aby zweryfikować serię/cykl.
Wydawnictwo: Scutum
Supernatural Horror in Literature
83-87289-99-X
Łukasz

Najsłynniejsza praca krytyczna autora "Koloru z przestworzy", pozwala prześledzić genezę i rozwój opowieści niesamowitych, począwszy od literatury antycznej, dzieł średniowiecza i renesansu, poprzez powieść gotycką, romantyzm, perwersję "artystów grzechu", kończąc na latach trzydziestych XX-go wieku. Autor analizuje twórczość m. in. Hodgsona, Blackwooda, Walpole′a, Bierce′a, Jamesa, Poego,...

Autor analizuje twórczość m. in. Hodgsona, Blackwooda, Walpole′a, Bierce′a, Jamesa, Poego, Hawthorne′a, i wielu, wielu innych.

Alicya Oss | 2014-03-20

Historia literatury grozy w pigułce / Nadnaturalny horror w literaturze – Howard Phillips Lovecraft/

Wiemy, że Lovecraft był cudownym dzieckiem, w lekturach zagłębiał się już w wieku czterech lat. Jednak, jak to w naturze bywa, równowaga musi być zachowana – jeśli masz nieprzeciętny umysł, to zawiedzie Cię ciało…. Pisarz pozostawił po sobie ponad pięćdziesiąt opowiadań, cztery powieści, kilka poematów prozą, ponad dwadzieścia napisanych z innymi dzieł, wiele wierszy i artykułów naukowych. W niniejszej książce oprócz informacji na temat genezy, rozwoju i transformacji opowieści niesamowitych - od zarania dziejów po początek XX wieku - znajdziemy biografię i bibliografię Howarda Phillipsa Lovecrafta oraz biogramy pisarzy wymienionych w eseju (a jest ich sporo).

Całość na: http://alicyawkrainieslow2.blogspot.com/2014/03/historia-literatury-grozy-w-piguce.html

Kamil | 2018-08-15

Ech. Chciałbym móc napisać więcej, ale jakoś mi nie weszło to opracowanie.

HannaSe | 2015-10-22

Krótka książeczka, świetny przewodnik po horrorze od czasów starożytnych po współczesne autorowi.

Erzaw | 2017-12-26

Polecam w przekładzie Płazy w zbiorze Przyszła na Sarnath zagłada.

Przemek Allumas | 2019-03-17
Przeczytana: 2014 rok
Longinus | 2017-09-24
Przeczytana: 24 września 2017
ReaderX | 2017-05-17

Alfabet Samotnika z Providence, czyli co każdy miłośnik horroru powinien wiedzieć o H.P. Lovecrafcie

125 lat temu urodził się niekwestionowany mistrz opowieści niesamowitych i stwórca Wielkiego Przedwiecznego, Howard Phillips Lovecraft. Z tej okazji przygotowaliśmy kilka faktów z życia Samotnika z Providence. Cthulhu fhtagn!