Stalowy Szczur wstępuje do cyrku

Wydawnictwo: Amber
The Stainless Steel Rat Joins the Circus
stalowy szczur, harrison
ania_och

Stalowy Szczur Jim diGriz dostaje ofertę pracy od najbogatszego człowieka w galaktyce. Angaż opiewa na zaskakującą sumę milionów kredytów. Jim ma wykryć tajemniczych złodziei, którzy okradają niezliczone banki należące do multimiliardera. Trop wiedzie na prowincjonalną planetę, gdzie wszystko jest pozorem i mistyfikacją... "Stalowy Szczur może chodzić z podniesioną głową wśród elity...

"Stalowy Szczur może chodzić z podniesioną głową wśród elity superbohaterów z Jamsem Bondem włącznie".
"Times Literary Supplement"

Mamerkus | 2016-09-13
Przeczytana: 13 września 2016

Ostatnia przygoda Jima diGriza przed przejściem na zasłużoną emeryturę z okradzionych banków. Choć duch nadal chętny, ciało już nie nadąża za wszystkimi karkołomnymi pomysłami swojego pana. Do tego w tej części Stalowy Szczur i jego kontrowersyjna małżonka popadają w nieliche tarapaty, które przyspieszają podjęcie decyzji o zawieszeniu gazu usypiającego na kołku.
Wbrew tytułowi, akcja w cyrku to jedynie 1/4 powieści. Reszta to standardowa nawalanka diGriza z cywilizacją określonej planety, tutaj noszącej wdzięczną nazwę Fetor. Dopóki akcyjka skupia się na perypetiach cyrkowych, to jest zabawnie i dosyć pomysłowo, potem jednak następuje ciąg przyczynowo-skutkowy zdarzeń oklepanych i już przerabianych i robi się zwyczajnie nudno, zwłaszcza że "Szczur w cyrku" to jedna z dłuższych powieści cyklu.

bartles | 2015-06-30
Przeczytana: 30 czerwca 2015

Jak na serię Stalowych Szczurów to ten tom wypada blado. Nic nie przebije produkcji konserw z zapasów rządowych. :) A może mi się już przejadły takie książki?

książek: 1997
Jahty | 2011-10-22
Przeczytana: 2010 rok

Super wkręcająca historia o Stalowym Szczurze polecam wszystkie książki z tej serii !

Sławomir | 2018-04-05
gliniany_dzban | 2018-03-20