Srebrna Wilczyca

The Silver Wolf
83-7227-741-9
Rzym, zmiennokształtna, wilk
Orlica

Zawiła intryga i hipnotyzująca narracja rzucają czar, któremu trudno się oprzeć. Dekadencki Rzym za czasów papieża Hadriana I popada w ruinę. Po dawnej świetności pozostało tylko wspomnienie, gdy do miasta przybywa Regeane, piękna młoda kobieta, poprzez matkę spokrewniona z Karolem Wielkim. To właśnie z powodu płynącej w jej żyłach krwi staje się mimowolnym pionkiem w politycznej rozgrywce o...

Dekadencki Rzym za czasów papieża Hadriana I popada w ruinę. Po dawnej świetności pozostało tylko wspomnienie, gdy do miasta przybywa Regeane, piękna młoda kobieta, poprzez matkę spokrewniona z Karolem Wielkim. To właśnie z powodu płynącej w jej żyłach krwi staje się mimowolnym pionkiem w politycznej rozgrywce o władzę. Jednakże ci, którzy usiłują kierować jej losem, nie zdają sobie sprawy, że odziedziczona po zamordowanym ojcu natura czyni ja kimś więcej niż tylko dzieckiem królewskiego rodu. Obdarzona ponadludzką zwinnością i siłą, obciążona pierwotnymi wspomnieniami sięgającymi w przeszłość, posiadająca zmysły tak wrażliwe, że są w stanie przeniknąć nawet zasłonę śmierci, jest istotą zmiennokształtną - kobieta i wilczycą w jednym ciele. Kiedy osacza ją splot intryg, pozostaje jej tylko walczyć o godność. Na szczęście znajduje sojuszników.

| 2013-11-15

Trudno jest pisać opinię o książce, do której wraca się od lat z wielką przyjemnością. Ja zaś mam do „Srebrnej wilczycy” ogromną słabość. Może dlatego, że Alice Borchardt- pisarka, która jak mało kto potrafiła połączyć w jedną harmonijną całość powieść historyczną, horror i fantastykę- stworzyła fascynującą postać Regeane; a może dlatego, że tłem powieści jest Rzym czasów papieża Hadriana, pełen intryg, spisków i niepokojów? Trudno to ocenić. „Srebrna wilczyca” wymyka się bowiem wszelkim regułom: jest magiczna, hipnotyczna i wciągająca. Regeane to istota zmiennokształtna: kobieta- wilczyca, piękna, silna i nieokiełznana, a zarazem dumna i pełna godności. Może zapowiedź kobieta- wilczyca nie brzmi zbyt oryginalnie w dobie fascynacji wszelkiej maści wampirami i wilkołakami, ale zapewniam, że nie jest ona ani odrobinę podobna do współczesnych bohaterów. Ma w sobie to nieuchwytne „coś”, co sprawia, że fikcyjna postać ożywa na kartach powieści i fascynuje od początku do końca....

Cirya | 2013-08-16
Na półkach: Przeczytane, 2013 n.e.
Przeczytana: 12 czerwca 2013

siegając po "Srebrna wilczycę" nawet przez chwilę nie zastanawiałam się czy warto... siłą rozpędu po "Nocy wilka", tej samej autorki, dobrałam się do swiata fantasy osadzonego w czasach popadającego w ruinę Rzymu... i sie nie zawiodłam :) Ciekawie i barwnie opisana historia. Polecam!

sukkubi | 2015-04-13
Przeczytana: 2015 rok

Urocza, wciągająca opowieść, którą ja osobiście umieściłabym na pograniczu fantasy i romansu historycznego. Akcja rozgrywa się w VIII wiecznym Rzymie,który czasy świetności ma już za sobą. Bohaterką jest zmiennokształtna Regeane, tytułowa Srebrna Wilczyca, która w ciężkich, strasznych wręcz czasach zabobonów, nietolerancji, palenia czarownic przeżywa niebezpieczne przygody, zostaje wplątana w politykę zagraniczną papieża Hadriana I i dzięki temu wszystkiemu ma okazję dogłębnie poznać i wypróbować swoją podwójną naturę. Na horyzoncie majaczy też miłość choć moim zdaniem nie jest to główny temat książki, nie spłyca jej. Lektura naprawdę przyjemna, orzeźwiająca. Plus za barwne opisy ówczesnego Rzymu i jego mieszkańców oraz wplatane fakty z historii, które pobudzają ciekawość i chęć do poszerzenia wiedzy.

Marlenka | 2013-05-28

Książka bardzo dobra.
Świetnie napisana, bardzo dobrze nakreślone postacie. Ciekawy klimat antycznego Rzymu.
Jest tu wszystko co być powinno, tajemnice, intrygi i knowania, walka o władzę. No i oczywiście jest miłość.
Mimo, że główna bohaterka (i nie tylko jak sie później okazuje) jest zmiennokształtna, to książka ta nie ma nic wspolnego z masą obecnie wydawanych książek o wampirach, wilkolakach czy zmiennokształtnych właśnie.
Książka jest napisana pieknym językiem, a główna bohaterka nie jest żadną "twardzielką" mimo ogromnej wewnętrznej siły jaką posiada.

Dla mnie "SREBRNA WILCZYCA" to książka ze specjalnej półki,mam tam cudeńka do których ciągle wracam i czytam co jakiś czas.
Ma w sobie to coś
Z reguły nie przepadam za literaturą przedstawiającą czasy antyku,ale tutaj wciągnęłam się w klimat upadającego Rzymu, w rozgrywki polityczne ,splątane z losami bohaterów.Bardzo odpowiada mi też klimat książki,no i wątek miłosny jest wspaniały .
Alice Borchardt napisała książkę piękną, jestem zachwycona .

Agnieszka | 2011-02-14

Jedna z niewielu książek do których lubię wracać.

dziarka | 2013-02-05
Przeczytana: 05 lutego 2013

Jedna z lepszych książek...bardzo wciągająca;)
Zaskoczenie zaskakujące i to lubię bardzo;)
Polecam raczej pełnoletnim :)

annala | 2016-05-03
Przeczytana: kwiecień 2016

Interesująca książka z pogranicza fantasy, romansu, melodramatu i powieści historycznej. Według mnie ilość tematyki, wątków odbiła się nieco na jakości ale i tak czytało się przyjemnie i książka faktycznie wciąga.

Franek | 2012-07-12
Przeczytana: 12 lipca 2012

Pomimo ciekawego pomysłu i wyczuwalnego klimatu Rzymu czegoś mi w tym wszystkim zabrakło.

GraveWitch | 2016-11-11