Srebrna Wilczyca

Rzym zmiennokształtna wilk

Nie dałem rady.

Nie dałem rady.

2043

Niespotykana epoka, w której dzieje się akcja, ciekawe fakty historyczne, interesujący bohaterowie....

Interesująca książka z pogranicza fantasy, romansu, melodramatu i powieści historycznej. Według mnie ilość tematyki, wątków odbiła się nieco na jakości ale i tak czytało się przyjemnie i książka faktycznie wciąga.

Urocza, wciągająca opowieść, którą ja osobiście umieściłabym na pograniczu fantasy i romansu historycznego. Akcja rozgrywa się w VIII wiecznym Rzymie,który czasy świetności ma już za sobą. Bohaterką jest zmiennokształtna Regeane, tytułowa Srebrna Wilczyca, która w ciężkich, strasznych wręcz czasach zabobonów, nietolerancji, palenia czarownic przeżywa niebezpieczne przygody, zostaje wplątana w politykę zagraniczną papieża Hadriana I i dzięki temu wszystkiemu ma okazję dogłębnie poznać i wypróbować swoją podwójną naturę. Na horyzoncie majaczy też miłość choć moim zdaniem nie jest to główny temat książki, nie spłyca jej. Lektura naprawdę przyjemna, orzeźwiająca. Plus za barwne opisy ówczesnego Rzymu i jego mieszkańców oraz wplatane fakty z historii, które pobudzają ciekawość i chęć do poszerzenia wiedzy.

siegając po "Srebrna wilczycę" nawet przez chwilę nie zastanawiałam się czy warto... siłą rozpędu po "Nocy wilka", tej samej autorki, dobrałam się do swiata fantasy osadzonego w czasach popadającego w ruinę Rzymu... i sie nie zawiodłam :) Ciekawie i barwnie opisana historia. Polecam!

Książka bardzo dobra.
Świetnie napisana, bardzo dobrze nakreślone postacie. Ciekawy klimat antycznego Rzymu.
Jest tu wszystko co być powinno, tajemnice, intrygi i knowania, walka o władzę. No i oczywiście jest miłość.
Mimo, że główna bohaterka (i nie tylko jak sie później okazuje) jest zmiennokształtna, to książka ta nie ma nic wspolnego z masą obecnie wydawanych książek o wampirach, wilkolakach czy zmiennokształtnych właśnie.
Książka jest napisana pieknym językiem, a główna bohaterka nie jest żadną "twardzielką" mimo ogromnej wewnętrznej siły jaką posiada.

Książka bardzo dobra.

Jedna z lepszych książek...bardzo wciągająca;)
Zaskoczenie zaskakujące i to lubię bardzo;)
Polecam raczej pełnoletnim :)

Jedna z lepszych książek...bardzo wciągająca;)
Zaskoczenie zaskakujące i to lubię bardzo;)
Polecam raczej pełnoletnim :)

Dla mnie "SREBRNA WILCZYCA" to książka ze specjalnej półki,mam tam cudeńka do których ciągle wracam i czytam co jakiś czas.
Ma w sobie to coś
Z reguły nie przepadam za literaturą przedstawiającą czasy antyku,ale tutaj wciągnęłam się w klimat upadającego Rzymu, w rozgrywki polityczne ,splątane z losami bohaterów.Bardzo odpowiada mi też klimat książki,no i wątek miłosny jest wspaniały .
Alice Borchardt napisała książkę piękną, jestem zachwycona .

Ma w sobie to coś

Pomimo ciekawego pomysłu i wyczuwalnego klimatu Rzymu czegoś mi w tym wszystkim zabrakło.

Jedna z niewielu książek do których lubię wracać.

Jedna z niewielu książek do których lubię wracać.

• Starożytność
  • Niedoczytane