Uczeń

Tłumaczenie: Michał Jakuszewski
Cykl: Księga Słów (tom 1)
Wydawnictwo: Zysk i S-ka
The Baker’s Boy
Księga słów
NameLess

W zamku Harvell kona król Lesketh. Młoda Melliandra, córka wpływowego lorda, buntuje się przeciw małżeństwu ze złowieszczym księciem Kylockiem. W podziemiach zamku uczeń Jack odkrywa ku swemu przerażeniu, że potrafi czynić cuda. Wraz Melliandrą uciekają z zamku, ścigani przez czarodzieja, który od dziesięcioleci próbuje zawładnąć królestwem. Tymczasem, porzucając dom i rodzinę, wyrusza z misją młody rycerz, by dotrzeć na zdradziecką wyspę Larn, gdzie kryje się klucz do desperacko poszukiwanej przez niego prawdy.

jagienkaa | 2016-09-30

Porządna trylogia fantasy. Niczego nie brakuje - głupiec/prostaczek znajdzie swe przeznaczenie; czarodzieje są; wojny między dobrymi i złymi są; postaci kobiece tradycyjnie marginalnie, ale za to motywująco; pomysł i akcja fajnie poprowadzona.

Marcin | 2012-07-23

Lekka i prosta książka typu D'n'D chociaż pozbawiona tej tandetnej bajkowości Dedeka. Jako odpoczynek od ambitnej lektury polecam.

Yukiren | 2018-01-08
Magdula27 | 2017-12-24