Amerykański chłopiec

Tłumaczenie: Tomasz Bieroń
Wydawnictwo: Zysk i S-ka
The American Boy

Anglia, rok 1819. Thomas Shield, nowy nauczyciel w podlondyńskiej szkole, jest guwernerem amerykańskiego chłopca i jego wrażliwego najlepszego kolegi, Charlesa Franta. Thomas, zauroczony piękną i nieszczęśliwą matką Franta, daje się uwikłać w pokrętną rodzinną intrygę. Potem popełnione zostaje brutalne morderstwo, czego konsekwencje są groźne dla Thomasa i wszystkiego, co jest mu drogie. Shield wpada w zabójcze trzęsawisko seksu, pieniędzy, morderstwa i kłamstw - a im bardziej chce uciec, tym głębiej się pogrąża. A co z amerykańskim dzieckiem, wokół którego obracają się te makabryczne wydarzenia - jaka jest tajemnica chłopca imieniem Edgar Allan Poe?

aanuk | 2013-03-14
Przeczytana: 05 marca 2013

Chciałabym nawiązać do oceny kogoś, kto napisał, że niepotrzebnie wciągano w książkę Edgara Allana Poe - otóż, jeśli ktoś przeczytał posłowie, dowie się, że książka poniekąd opiera się na życiorysie Edgara Allana - intryga jest wymyślona, ale postaci i miejsca oraz część wydarzeń zgadzają się z faktami z jego życia.

Dla mnie naprawdę dobra książka. Podoba mi się, że autor pod koniec każdego rozdziału po trosze zapowiada co będzie sie działo później, co powoduje zaciekawienie akcją. Bardzo dobrze utrzymany klimat epoki. Ciekawe postaci, dobrze opisane zwyczaje i zachowanie ludzi XIX-wiecznych.

warto przeczytać.

Jovita8989 | 2012-09-16

Początek nieco zniechęca, bo strasznie się dłuży. Potem akcja się rozkręca i nawet wciąga, chociaż nie powiem żeby mnie jakoś bardzo porwała. Szczerze mówiąc nie bardzo wiem po co autor wciągnął w to wszystko Edgara Allana Poe, równie dobrze można było nazwać chłopca każdym innym imieniem. Dla mnie jest to podczepianie się pod słynnego poetę tylko po to by zwiększyć zainteresowanie i sprzedaż. Może i książka jest utrzymana w mocno Poe'owskim klimacie, ale nieładnie tak żerować na kimś ;)

martyska__ | 2013-06-13

Autor napisał tą książkę wzorując się na twórczości Poego, co znaczy że jest specyficzna. W sumie jest taka sobie, ale zapewne fanom Poego przypadnie do gustu.

MissBrasil | 2011-12-06

Na początku ciężko mi się ją czytało, ale później historia wciągnęła mnie całkowicie. Lubię takie mroczne opowieści, które dzieją się w jeszcze mroczniejszych czasach i realiach.

usian | 2012-10-26
Przeczytana: 25 października 2012

książka bardzo wymagając, potrzebny koneser tego typu literatury - może kiedyś do niej wrócę....

kalambur | 2015-07-30
Przeczytana: 26 lipca 2015