King of the Castle
Barbara

Już jako młoda dziewczyna Dallas Lawson pomagała ojcu przy renowacji dzieł sztuki w arystokratycznych pałacach i rezydencjach. Po jego śmierci dwudziestoośmioletnia Dallas, zmuszona zarabiać na życie, postanawia samodzielnie wykonać pracę, którą mu wcześniej zaproponowano. Jedzie do Francji, do zamku Gaillard, aby odnowić obrazy hrabiego de la Talle. Pojawienie się młodej damy o tak...

Pojawienie się młodej damy o tak niestosownej dla kobiety profesji szokuje wszystkich mieszkańców Gaillard, hrabia jednak zgadza się powierzyć Dallas swoją cenną kolekcję. Średniowieczny zamek jest fascynujący, lecz młodą kobietę bardziej intryguje jego właściciel, którego własna córka oskarża o zabójstwo.

W miarę upływu czasu Dallas poznaje nie tylko sekrety starych murów, ale także mroczne tajemnice rodu de la Talle'ów, co może się okazać dla niej bardzo niebezpieczne.

źródło opisu: http://www.proszynski.pl/

źródło okładki: http://www.proszynski.pl/

Shahrivar | 2014-02-19
Przeczytana: 19 lutego 2014

Ku mojemu zaskoczeniu podobało mi się. Bardzo.
Ta książka zawiera kilka elementów, które cenię w literaturze: Francja, średniowieczne zamczysko, konserwacja zabytków dawnej sztuki i wreszcie postać tajemniczego hrabiego. Ponadto ze względu na podobny wiek i sytuację zawodową mogłam się po trosze identyfikować z główną bohaterką.
Zresztą, która z kobiet nie chciałaby zyskać miłości hrabiego? ;) Ta książka odpowiada na dziecięce marzenia części z nas, ale w przeciwieństwie do baśni, podkreśla cienie takiego związku, nie skupiając się wyłącznie na jego blaskach.
Już przymknę oko na kwestię mezaliansu (wszak w rzeczywistości też się zdarzały) oraz pewną nieścisłość historyczną (Ryszard Lwie Serce nie był więziony w wybudowanym przez siebie Château Gaillard).

Oczywiście, gdyby nie całkiem sprawnie poprowadzona i trzymająca w napięciu fabuła, wiarygodność psychologiczna bohaterów, powyżej wypisane motywy nie wystarczyłyby do tak wysokiej oceny książki.
Dla przykładu, cóż z tego, że...

AnnaMaria | 2016-03-07

Książkę przeczytałam, ale polecić ją mogę tylko wytrwałym miłośniczkom gatunku, gdyż jest zwyczajnie i delikatnie mówiąc nudna, przydługa i "trąci myszką". Bohaterowie nie przekonują, ich miłość nie przekonuje - coś jest w ich relacjach nieprawdziwego, więc szczęśliwe zakończenie jest jakby na siłę i nie do końca szczęśliwe. Raczej po kolejne książki Pani Holt nie sięgnę za prędko.

Kachusek | 2014-11-03
Przeczytana: 01 listopada 2014

Słaba to była książka, przeczytać się dało, ale mocno irytująca postać głównej bohaterki psuła przyjemność tegoż czytania. Poza tym po dwóch poprzednich pozycjach tej autorki, zdecydowanie dało się zauważyć powtarzający się model akcji. Stary zamek, hrabia, zamykanie w lochu, powstrzymywanie uczuć i wreszcie wymęczony happy end - tyle, że jakiś taki bez emocji..

Kasia | 2013-08-08
Przeczytana: 2010 rok

Świetna. Czyta się jednym tchem. To nie tylko romansidło, ale również kryminał :)

AgataKasia | 2014-01-31
Przeczytana: 29 stycznia 2014

Czyta się nieźle, ale nie mogłam oprzeć się wrażeniu, że książka dosyć mocno przypomina "Jane Eyre".

Anita Kowalska | 2016-08-27
| 2016-05-03