The Mask of the Enchantress
romans, tajemnica, rodzina
Barbara

Mała Suewellyn wypowiada trzy życzenia w zaczarowanym lesie. Odnajduje rodziców i wyrusza w egzotyczną podróż, ale rodzinna tragedia podąża jej śladem i dziewczyna wraca do Anglii, do tajemniczego zamku przodków. Czy maska, którą przywdziała, doprowadzi ją do zguby?

źródło opisu: http://www.proszynski.pl/

źródło okładki: http://www.proszynski.pl/

PaniPegaz | 2014-04-24
Przeczytana: 2014 rok

Niby wszystko ok, nieźle zamotana intryga, ale czegoś tej książce brakuje... Czyta się szybko i przyjemnie, ale czasami język jest tak dziwny, drętwy, że ma się nieprzepartą ochotę odłożyć ją na półkę... W sumie, w kategorii romansów wypada dość przyzwoicie, ale nie jest to książka, którą czyta się z ewidentnie zapartym tchem i wypiekami na twarzy.

justyna264 | 2011-03-07

Opinia zaznaczona jako spoiler. Pokaż ją.

Marzenia małej dziewczynki stają się realne. Z dnia na dzień okazuje się, że ma kochających rodziców. Daleka podróż, nowy dom i nowe życie. Los jednak chciał czego innego. Wybuch wulkanu pozbawił ją najbliższych i domu. Fałszywa tożsamość pozwala jej na powrót do Anglii, ale czy aby nadaję się na odgrywanie tej roli, czy potrafi być tak okrutna jak jej przyrodnia siostra którą udaję i czy ludzie dostrzegą różnicę w jej zachowaniu? jak podoła temu zadaniu i czy wkońcu odnajdzie spokój, miłość i szczęście? Ja już wiem :)
Jak każda książka tej autorki a przeczytałam już ich parę, muszę stwiedrdzić,że jak zwykle mnie zaskoczyła i zainteresowała, nie ma mowy o nudzie, a już wogóle można zapomnieć o tym ,że da się przewidziec co będzie dalej ... miło wspominam tą pozycję ksiązkową .

Jagoda | 2011-08-29
Na półkach: Przeczytane, Audiobook
Przeczytana: 28 sierpnia 2011

W gruncie rzeczy niewielka jest różnica między Philippą Carr a Victorią Holt. Owszem, jeśli idzie o fabułę, to książki pisane pod pseudonimem Philippa Carr są nico bardziej ambitne, dość dokładnie osadzone w historii Anglii, natomiast "Maska czarodziejki" to klasyczny, dość mroczny romans. Ale w każdej do tej pory przeczytanej książce (3 pierwsze tomy "Córek Anglii" P. Carr i "Masce czarodziejki" V. Holt mamy do czynienia z tym samym typem głównej bohaterki: nieco naiwna, dobra i odważna. I jeśli już znajdzie "przyjaciółkę", to będzie to kobieta wyrachowana, żądna pieniędzy i wredna. Każda powieść czytana z osobna to przyjemność dla miłośniczki dobrych romansów, przeczytanie kilku z rzędu może znużyć.

Kasia | 2013-08-08
Przeczytana: 2009 rok

Świetna. Czyta się jednym tchem. To nie tylko romansidło, ale również kryminał :)

zdomukowalska | 2016-08-06
Ewa | 2016-06-14