W kręgu przyjaciół

Seria: Biblioteczka pod Różą
Wydawnictwo: Prószyński i S-ka, Prószyński i S-ka
Circle of Friends
Irlandia, romans,

Ona - pełna kompleksów na punkcie swego wyglądu dziewczyna z małego miasteczka pod Dublinem; on - najprzystojniejszy z dublińskich studentów. Dookoła nich zaś - krąg przyjaciół, prawdziwych i nieprawdziwych; drobne intrygi i wielkie dramaty, zabawne przygody i budzące niepokój tajemnice. Czy miłość Benny i Jacka przetrwa trudne próby? Powieść Maeve Binchy urzeka ciepłem i niepowtarzalnym...

Czy miłość Benny i Jacka przetrwa trudne próby? Powieść Maeve Binchy urzeka ciepłem i niepowtarzalnym klimatem, wyciska łzy i pobudza do śmiechu, od pierwszej do ostatniej chwili, jak przystało na bestseller, trzyma w napięciu - podobnie jak film zrealizowany na jej podstawie.

źródło opisu: http://www.proszynski.pl/

źródło okładki: http://www.proszynski.pl/

Cherry | 2015-11-11
Przeczytana: 10 listopada 2015

Połknęłam tę książkę.
Nie była ani niemądra, ani infantylna, a już na pewno nie odrealniona. Sami przyznacie, że dobrze się zapowiada jak na Czytadło.

Mało tego! Powieść była niesamowicie wciągająca i na wysokim poziomie, a w napięciu trzymała do samego końca.
Ogromnie ujął mnie morał: zawsze należy pozostać sobą i zachować zdrowy rozsądek. A to co ładne... może okazać się tylko ładne.

Balsam dla duszy (zdecydowanie damskiej), która ma akurat ochotę posłuchać ploteczek, powtrącać się w cudze sprawy i przeżyć na nowo uczelniane dylematy.

Isabelle | 2013-08-04
Przeczytana: 26 lipca 2013

"W kręgu przyjaciół" to książka opowiadająca o dwóch przyjaciółkach z dzieciństwa, których życie tak naprawdę rozpoczyna się w chwili wyjazdu na uniwersytet. Poznają wiele nowych osób, tworzą się między nimi więzi, które z czasem coraz trudniej rozerwać. W tym samym czasie w ich rodzinnym miasteczku systematycznie zachodzą zmiany, mniej lub bardziej poważne. Powieść pełna ciepła, humoru, radości, ale również i smutku. Intrygi, kłótnie, rozstania, miłość, przyjaźń... Wszystko, co można tu znaleźć. Polecam.

i_love_impala_67 | 2010-06-07
Na półkach: Zekranizowana, Przeczytane
Przeczytana: 22 stycznia 2009

Właśnie skończyłam czytać powieść Maeve Binchy W kręgu przyjaciół. Jeśli mam być szczera, to nawet nie wiedziałam, że ta książka istnieje. Znałam oczywiście film Circle of Friends, ale nie zwróciłam uwagi, że powstał on na podstawie powieści.

Dublin, 1957 rok. Benny, osiemnastoletnia dziewczyna mieszkająca pod Dublinem, ma właśnie zacząć studia. Jest silna, wysoka, dobrze znudowana i z tych powodów lekko zakompleksiona. Na dodatek, jako jedynaczka, jest oczkiem w głowie rodziców, musi więc co wieczór wracać autobusem do domu, zamiast zostawać w mieście, które oferuje tak wiele różnych atrakcji młodym studentom. Na szczęście studia razem z nią rozpoczęła jej najlepsza przyjaciółka, jeszcze z czasów dzieciństwa, Ewa, lekko postrzelona i nerwowa sierota, wychowana przez siostry zakonne. Ewa ma jednak to szczęście, że znalazła sobie pracę i mieszkanie w sympatycznym pensonacie dla studentów, nie musi więc na noce wracać do klasztoru w rodzinnej miejscowości. Razem poznają nowych...

Agnieszka | 2016-03-02
Przeczytana: 02 marca 2016

Jeśli ktoś przeczytał i polubił "Drogę do Tary", to ta książka również przypadnie mu do gustu:). Czytając ostatnią stronę miałam żal, że muszę
rozstawać się z codziennym życiem przyjaciół z Knocglen:).

Arriane | 2013-08-06
Przeczytana: 05 sierpnia 2013

Książka nudna , dopiero pod koniec zaczyna się robić ciekawa .
Strata czasu..

| 2013-03-12
Przeczytana: 03 listopada 2005

Angielski romans z perspektywy panienki z dobrego domu która w siebie nie wierzy polecam w zimowej porze roku przy gorącej czekoladzie.

Przeczytana: 09 grudnia 1995

Wspaniała książka - jest też film oparty na tej książce - WARTO przeczytać i obejrzeć !!!

| 2013-09-09

Swietnie sie czyta zwlaszcza gdy mieszkam w Dublinie od kilku lat...:)

Unikatien | 2012-10-15
Na półkach: Przeczytane, E-book
Przeczytana: 09 października 2012

Świetna książka, warta przeczytania :)

Azetka | 2012-05-24
Przeczytana: 2009 rok

Opinia zaznaczona jako spoiler. Pokaż ją.

Ciela przyjemna ksiazka