Generals-Affären
83-11-07806-8
piotrex

"Afery generałów" to, jak określa to sam autor, fabularyzowany dokument dotyczący życia intymnego prominentów III Rzeszy. Hitler, Himmler, Goering, Fritsch, Hess, Guderian, Jodl, Rommel... Cóż oni nie wyczyniali.

"Afery generałów" to książka będąca jedną z najlepszych powieści Hansa Hellmuta Kirsta, można ją czytać jednym tchem i to kilka razy.

Shahrivar | 2017-06-07
Przeczytana: 07 czerwca 2017

Bardzo dobra powieść.
Znakomite studium ludzkich osobowości, politycznego bagienka i sieci wzajemnych powiązań na różnych poziomach.
Na uwagę zasługuje przede wszystkim kreacja charakterologiczna Goeringa, Heydricha i von Fritscha.
Dwaj pierwsi to wyrachowani manipulatorzy, Goering rubaszny i arogancki, Heydrich zimny i nieprzystępny. Zaś ostatni z tej trójki, von Fritsch to biała owca wśród czarnych - człowiek honoru i sporej naiwności wynikającej z jego poczucia moralności. Baranek prowadzony na rzeź, aczkolwiek z pewnymi cechami lwa.

Frederik | 2017-02-08
Przeczytana: luty 2017

Przeczytałem po raz drugi. Nieco przyciężkawa, ale fantastyczna książka..i jakże na czasie.

JustForBerg | 2014-11-27

Dobra książka, ale forma mi nie odpowiada. Dość ciężko się czyta.

Ulfast | 2017-06-10
Kawalerzystka | 2016-10-20