Musierowicz dla zakochanych

Wydawnictwo: Akapit Press
978-83-60773-57-4
Barbara

Po znakomicie przyjętej, bestsellerowej gawędzie kulinarnej Małgorzaty Musierowicz pt. "Na Gwiazdkę", proponujemy Czytelniczkom i Czytelnikom kolejną pozycję z tej serii: "Musierowicz dla zakochanych". Oprócz oczekiwanych przepisów na romantyczne potrawy i dania, książka zawiera zabawne wspomnienia i anegdoty z życia autorki, piękne wiersze o miłości, a także pomysły na walentynkowe kartki.

źródło opisu: opis własny

źródło okładki: zdjęcie własne

Danway | 2011-03-19
Na półkach: Przeczytane, 2010, @Blog
Przeczytana: 05 października 2010

Jakoś nigdy nie udało mi się zetknąć z twórczością pani Małgorzaty Musierowicz, która jest bardzo dobrze znana z cyklu powieści, znanych jako "Jeżycjada". Jednak pewnego dnia w moje ręce wpadła ta oto książeczka (licząca zaledwie 176 stron), podzielona na dwie części "Dla niej" i "Dla niego".

Przedstawiona pozycja jest doskonałym połączeniem poradnika, wspomnień autorki, poezji a także przepisów kulinarnych, które można wypróbować w celu zrobienia miłej niespodzianki dla ukochanej osoby. Dla każdej z płci są oczywiście inne porady oraz inne przepisy. Dla panów wręcz jest to wyłożone łopatologicznie jak to panom.

Książeczkę czyta się nieźle i niezwykle szybko. Jej wspaniały urok pozwala często do niej wracać, dlatego też z tego miejsca chciałbym ją polecić wszystkim zakochanym, ale także tym, którzy chcą zdobyć miłość swojego życia.

Ocena: 6/10

Recenzja opublikowana na moim blogu:

Książkowo_czyta | 2011-10-12
Przeczytana: 23 września 2010

Książka dokładnie w stylu autorki czyli z przymrużeniem oka i dużą dawką humoru. Podzielona jest na dwie części - dla Niej i dla Niego - połączone w tym samym tomie.
Ciekawostkę stanowią także przepisy kulinarne w niej zamieszczone.

Jenny_89 | 2011-04-07
Przeczytana: marzec 2011

Ta książka jest połączeniem poradnika, książki kucharskiej, zbioru poezji, złotych myśli oraz wspomnień samej autorki. Najbardziej zapadły mi w pamięć niektóre wiersze i cytaty. Wolę jednak powieści pani Musierowicz...

Monika | 2015-07-11
Przeczytana: 09 lipca 2015

Warto przypomnieść sobie, kiedy miało się naście lat :)polecam nastolatkom.

emciaaxx | 2013-03-10
Przeczytana: 10 marca 2013

Musierowicz dla zakochanych

Książki pani Musierowicz zawsze działały na mnie kojąco. Szczególnie upodobałam sobie część trzecią - "Kwiat kalafiora". Kiedy popadam w nostalgię lubię sięgnąć po książki tej autorki; rodzina Borejków pokazuje wartości ciepła domowego ogniska, przyjaźni, miłości.. i książek.
Małgorzata Musierowicz stworzyła tę rodzinę (jak i wszystkie występujące w Jeżycjadzie) opierając się na własnych doświadczeniach - bo skąd Mila Borejko znałaby przepisy na te wszystkie wyśmienite potrawy?

"Musierowicz dla zakochanych" to druga - po "Na Gwiazdkę" - gawęda kulinarna autorstwa pani Małgosi. Tym razem autorka skupia się na potrawach mających zacieśnić więzy między zakochanymi tudzież zapewnić zdobycie względów upatrzonej osoby. Książka została podzielona na dwie części - dla NIEJ i dla NIEGO (druga część zaczyna się od ostatniej strony, a żeby ją przeczytać - co oczywiście zrobiłam nie bacząc na adresata - trzeba odwrócić książkę do góry nogami. Według mnie to...

Hania Skupniewicz | 2012-04-30
Przeczytana: 30 kwietnia 2012

Z przepisów jeszcze nie korzystałam i zamierzam to zmienić. Co do paru opowieści z życia autorki pare razy umierałam ze śmiechu :)

Katarzyna | 2011-04-22
Przeczytana: listopad 2010

Jestem wielbicielką talentu pani Musierowicz. Bardzo smaczna książka. Coś tam z niej upiekłam i wyszło genialnie!

Przeczytana: 2011 rok

Lekka, szybko się ją czyta. :)

zaczytana | 2013-03-16

Przyjemnie było poznawać p. Musierowicz "od kuchni", czyli jako po prostu kobietę z przemyśleniami i to jakimi. Według mnie są ponadczasowe i bardzo trafne. Bardzo doceniam pomysł podzielenia książki na część "dla niej" i "dla niego". Książka Pyszna! (dosłownie i w przenośni) Polecam!

Asia-Polihymnia | 2013-07-29
Przeczytana: 29 lipca 2013

Dziwna książeczka. Sam pomysł bardzo fajny - książka podzielona na dwie części, jedna dla NIEJ, a druga dla NIEGO. Ale w środku... Trochę przepisów, trochę wierszy, kilka anegdot. Brakuje mi jakiejś treści.