Słynne zdjęcia i ich historie, część 1

Wydawnictwo: Taschen
978-83-89192-54-7
albumy
Barbara

W 1827 roku nadejście ery fotografii zwiastowało zdjęcie powstałe w wyniku kilkugodzinnego naświetlania płytki pokrytej asfaltowym proszkiem. Dzisiaj według oficjalnych danych wielkie laboratoria w Niemczech rocznie wywołują ponad pięć miliardów zdjęć. Nie ma wątpliwości: żyjemy w czasach obrazów wytwarzanych technicznie. Zdjęcia, filmy, telewizja, wideo, techniki cyfrowe prześcigają się w przyciąganiu naszej uwagi. Starają się nas uwieść, manipulują nami, podniecają naszą wyobraźnię, a czasem nawet dostarczają informacji.

Marcin Lachowicz | 2016-08-23
Dominik | 2015-01-24