Słynne zdjęcia i ich historie, część 2

83-89192-35-7
fotografia
albumy
Barbara

Obecnie znaleźliśmy się w paradoksalnej sytuacji. Podczas gdy fotografia konwencjonalna traci na znaczeniu w tak tradycyjnych dziedzinach, jak fotoreportaż i fotografia amatorska, równocześnie w coraz większym stopniu staje się przedmiotem publicznych dyskusji . Fotogramy na dobre zagościły w galeriach i muzeach, pojawiają się na targach sztuki i aukcjach. Wydaje się, że kwestia, czy fotografia jest sztuką, sama się rozwiązała.

Osobiście nigdy fotografią się nie zajmowałam od strony technicznej, czyli samego "pstrykania", ale i tym Koetzle potrafił mnie zainteresować w tej książce. Ponad to jest to historia, która tworzy kulturę i każde ze zdjęć w tym właśnie kontekście jest rozpatrywane. Dowiadujemy się ciekawych informacji o czasie kiedy zdjęcie zostało zrobione, okolicznościach jemu towarzyszących, o miejscu i o samym fotografującym.

tereska | 2016-07-12
Na półkach: Ulubione, Przeczytane, Posiadam
Przeczytana: 24 czerwca 2016

Jako fankę Marilyn Monroe interesował mnie rozdział z nią związany. Więc nie jestem obiektywna.

amell | 2015-12-27
danielklik1980 | 2015-05-24